Antologia “nieOCZYwista” – już w sprzedaży!

Share
Czas czytania:4 Minut, 5 Sekund

Antologia “nieOCZYwista” ujrzała światło dzienne. Przedsprzedaż trwa od 28 kwietnia do 7 maja. Antologia ma premierę 25 maja 2022 roku. To zbiór opowiadań dwunastu autorów. Każde opowiadanie ma swój styl i charakter. Temat przewodni to – kobiety.  

Antologia “nieOCZYwista” autorzy:

 

Opowiadanie Ada JohnsonOsobliwy przypadek Fiony Bell

Ada Johnson – współautorka antologii “nieOCZYwista”

„Ja o moim mogę powiedzieć, że to o dwóch starszych angielskich paniach. Jedna jest wdową od 35 lat. Druga właśnie owdowiała po ponad 50 latach małżeństwa. I rzecz jest o tym, jak sobie z tą stratą radzi. Raczej nietypowo na standardy wsi, gdzie wszyscy wszystko o sobie wiedzą…”

Opowiadanie Olga BartnikNigdy niewidziana

Olga Bartnik - pisarka

Olga Bartnik – współautorka antologii “nieOCZYwista”

Kobieta trzydziestoletnia, tłumacz bajek udaje się do Paryża, który zna z lat studiów, leczyć złamane serce. Albo po prostu złapać inną perspektywę. Wziąć życie za rogi. Tam spotyka piękność z Maghrebu i francuskiego znawcę win, z którymi będzie poznawać uroki nocnego Paryża. Co z tego wyniknie. Przekonasz się, gdy przeczytasz. Muzycznym motywem przewodnim opowiadania jest piosenka L’ete indien Joe Dassina.”.

Opowiadanie Bruno KadynaJełopka

Bruno Kadyna / zdj. Bruno Kadyna

Bruno Kadyna / zdj. Bruno Kadyna

„Kto ma większe jaja, chłop czy jego baba? On się rozleniwił, a ona stwardniała. Leniowi z wiekiem rośnie brzuch i cycki, szaleją hormony, a jej mięśnie od roboty i brak ochoty, do babskich ceregieli i fochów. I tak dochodzimy do rozwiązania, to już nie jest jełop, a jełopka”.

Opowiadanie R.A. Olek „Mary”

R.A. Olek - pisarz

R.A. Olek – pisarz

„O tajemniczych kobietach, które pojawiają się w życiu niezbyt rozgarniętego, żonatego faceta. I o tej jedynej – ale cicho sza, żeby nie doprowadzić Was do finału… Kim zatem są owe kobiety? Marzeniami, przygodami, kochankami, które bohater zmienia każdej porze roku? A może kusicielkami, manipulatorkami, które mają go naprowadzić na trop prawdziwej miłości? Kto wie? – bo ja wciąż nie… Przekonajcie się sami. „

Opowiadanie Jacek Freser (Fleiszfreser)Ten pierwszy

Jacek Freser (Fleiszfreser)

Jacek Freser (Fleiszfreser)

“Adam w poszukiwaniu pokarmu trafia do dziwnego ogrodu, a tam spotyka przepiękną, nieoczywistą…”

Opowiadanie Kamil Prabucki Cygański jazz

Kamil Prabucki

Kamil Prabucki – współautor “nieOczywista”

“To krótka opowieść o losach Laury Bitner, kobiety, która pojawiła się w mojej powieści “Sara”. Brutalne, bezkompromisowe opowiadanie o konsekwencjach błędów, które popełniamy. Laura to kobieta, która niegdyś miała wszystko: bogactwo, wyjątkową urodę, popularność. Poznajemy ją w chwili zupełnego upadku. Akcja rozgrywa się w Bytomiu”

Opowiadanie Andrzej Konefał – „Idealny moment

Andrzej Konefał - pisarz

Andrzej Konefał – współautor “nieOCZYwista”

“Laura Różańska przyleciała zza granicy na kilkudniowy urlop do rodzinnej miejscowości. Kobieta wspomina dzieciństwo, odwiedza ulubione miejsca i cieszy się spokojem upalnego lata na wsi. Jednakże do pełni szczęścia brakuje jej ukochanego, który musiał zostać w Seattle. Stęskniona Laura czeka na przyjazd mężczyzny, nie wiedząc, że jego przybycie zmieni wszystko w jej życiu. Nieoczywista historia pełna wzruszeń. Nieoczywiste zbiegi okoliczności. Nieoczywisty “Idealny moment”.

Opowiadanie Magdalena Krok Nü gui

Magdalena Krok

Magdalena Krok – jedna z autorek antalogii “nieOCZYwista”.

“Nana pojawiła się wieczorem… Wkroczyła energicznie, powinnam powiedzieć. Oznajmiła mi swoje imię i nazwisko. Jednym spojrzeniem przekazała swoją historię. Nie miałam wątpliwości, że zostanie na długo. Od tamtego momentu minęło już naście lat. Poznałam Nanę wnikliwie, a jednak wciąż potrafi mnie zaskoczyć. Jej złożoność to pełen kalejdoskop i staram się zaprezentować go Wam jak najlepiej”.

Opowiadanie Dominika CaddickbezUŻYteczna

Dominika Caddick - pisarka

Dominika Caddick – pisarka, autorka

“Spodoba Wam się wykreowana przez nią historia emerytki Danieli, która wbrew temu, co sama o sobie całe życie sądziła, jest całkiem użyteczna… I to w sposób, który rzadko przychodzi do głowy na myśl o starszej pani!”

Opowiadanie Marta Kopacz – „I love You and hate You. Wtorek

Marta Kopacz - pisarka

Marta Kopacz – współautorka “nieOczywista”

“Kasia i Iza poznały się we wtorkowe popołudnie, dokładnie o tej samej godzinie, na którą zaplanowany był pogrzeb Kamilki cztery lata później. Przypadek pomyślicie. Nie ma na świecie przypadków. Odpowiem.”

Opowiadanie Magdalena Lytek DehilesW obronie mowy ojczystej

Magdalena Lytek-Dehiles – pisarka

“Jest rok 1920. Barbara Ligoń to młoda nauczycielka szkoły ludowej w Mikołowie, która wraz z dziećmi musi stawić czoła niemieckiemu reżimowi zwalczającemu odradzającą się polskość w edukacji. Czy ulegnie ‘bachratymu babuciowi’?”

Opowiadanie “Malina Anna Partyka – Judge

Anna Partyka Judge

Anna Partyka Judge – pisarka

“Ania stworzyła niezwykle klimatyczne opowiadanie “Malina”, które przeniesie Was w czasy międzywojennej Warszawy. Oszołomi klimatem kabaretu i zaskoczy dwoma nieoczywistymi bohaterkami”

Powieść ukazała się 28 kwietnia i od tego dnia, do 7 maja, trwa przedsprzedaż książki. Oficjalna premiera antologii “nieOCZYwista“, odbędzie się 25 maja 2022 roku. Książkę można nabyć bezpośrednio u każdego z autorów.

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.