Antologia “nieOCZYwista” – już w sprzedaży!

Share
()
Czas czytania:4 Minut, 5 Sekund

Antologia “nieOCZYwista” ujrzała światło dzienne. Przedsprzedaż trwa od 28 kwietnia do 7 maja. Antologia ma premierę 25 maja 2022 roku. To zbiór opowiadań dwunastu autorów. Każde opowiadanie ma swój styl i charakter. Temat przewodni to – kobiety.  

Antologia “nieOCZYwista” autorzy:

 

Opowiadanie Ada JohnsonOsobliwy przypadek Fiony Bell

Ada Johnson – współautorka antologii “nieOCZYwista”

„Ja o moim mogę powiedzieć, że to o dwóch starszych angielskich paniach. Jedna jest wdową od 35 lat. Druga właśnie owdowiała po ponad 50 latach małżeństwa. I rzecz jest o tym, jak sobie z tą stratą radzi. Raczej nietypowo na standardy wsi, gdzie wszyscy wszystko o sobie wiedzą…”

Opowiadanie Olga BartnikNigdy niewidziana

Olga Bartnik - pisarka

Olga Bartnik – współautorka antologii “nieOCZYwista”

Kobieta trzydziestoletnia, tłumacz bajek udaje się do Paryża, który zna z lat studiów, leczyć złamane serce. Albo po prostu złapać inną perspektywę. Wziąć życie za rogi. Tam spotyka piękność z Maghrebu i francuskiego znawcę win, z którymi będzie poznawać uroki nocnego Paryża. Co z tego wyniknie. Przekonasz się, gdy przeczytasz. Muzycznym motywem przewodnim opowiadania jest piosenka L’ete indien Joe Dassina.”.

Opowiadanie Bruno KadynaJełopka

Bruno Kadyna / zdj. Bruno Kadyna

Bruno Kadyna / zdj. Bruno Kadyna

„Kto ma większe jaja, chłop czy jego baba? On się rozleniwił, a ona stwardniała. Leniowi z wiekiem rośnie brzuch i cycki, szaleją hormony, a jej mięśnie od roboty i brak ochoty, do babskich ceregieli i fochów. I tak dochodzimy do rozwiązania, to już nie jest jełop, a jełopka”.

Opowiadanie R.A. Olek „Mary”

R.A. Olek - pisarz

R.A. Olek – pisarz

„O tajemniczych kobietach, które pojawiają się w życiu niezbyt rozgarniętego, żonatego faceta. I o tej jedynej – ale cicho sza, żeby nie doprowadzić Was do finału… Kim zatem są owe kobiety? Marzeniami, przygodami, kochankami, które bohater zmienia każdej porze roku? A może kusicielkami, manipulatorkami, które mają go naprowadzić na trop prawdziwej miłości? Kto wie? – bo ja wciąż nie… Przekonajcie się sami. „

Opowiadanie Jacek Freser (Fleiszfreser)Ten pierwszy

Jacek Freser (Fleiszfreser)

Jacek Freser (Fleiszfreser)

“Adam w poszukiwaniu pokarmu trafia do dziwnego ogrodu, a tam spotyka przepiękną, nieoczywistą…”

Opowiadanie Kamil Prabucki Cygański jazz

Kamil Prabucki

Kamil Prabucki – współautor “nieOczywista”

“To krótka opowieść o losach Laury Bitner, kobiety, która pojawiła się w mojej powieści “Sara”. Brutalne, bezkompromisowe opowiadanie o konsekwencjach błędów, które popełniamy. Laura to kobieta, która niegdyś miała wszystko: bogactwo, wyjątkową urodę, popularność. Poznajemy ją w chwili zupełnego upadku. Akcja rozgrywa się w Bytomiu”

Opowiadanie Andrzej Konefał – „Idealny moment

Andrzej Konefał - pisarz

Andrzej Konefał – współautor “nieOCZYwista”

“Laura Różańska przyleciała zza granicy na kilkudniowy urlop do rodzinnej miejscowości. Kobieta wspomina dzieciństwo, odwiedza ulubione miejsca i cieszy się spokojem upalnego lata na wsi. Jednakże do pełni szczęścia brakuje jej ukochanego, który musiał zostać w Seattle. Stęskniona Laura czeka na przyjazd mężczyzny, nie wiedząc, że jego przybycie zmieni wszystko w jej życiu. Nieoczywista historia pełna wzruszeń. Nieoczywiste zbiegi okoliczności. Nieoczywisty “Idealny moment”.

Opowiadanie Magdalena Krok Nü gui

Magdalena Krok

Magdalena Krok – jedna z autorek antalogii “nieOCZYwista”.

“Nana pojawiła się wieczorem… Wkroczyła energicznie, powinnam powiedzieć. Oznajmiła mi swoje imię i nazwisko. Jednym spojrzeniem przekazała swoją historię. Nie miałam wątpliwości, że zostanie na długo. Od tamtego momentu minęło już naście lat. Poznałam Nanę wnikliwie, a jednak wciąż potrafi mnie zaskoczyć. Jej złożoność to pełen kalejdoskop i staram się zaprezentować go Wam jak najlepiej”.

Opowiadanie Dominika CaddickbezUŻYteczna

Dominika Caddick - pisarka

Dominika Caddick – pisarka, autorka

“Spodoba Wam się wykreowana przez nią historia emerytki Danieli, która wbrew temu, co sama o sobie całe życie sądziła, jest całkiem użyteczna… I to w sposób, który rzadko przychodzi do głowy na myśl o starszej pani!”

Opowiadanie Marta Kopacz – „I love You and hate You. Wtorek

Marta Kopacz - pisarka

Marta Kopacz – współautorka “nieOczywista”

“Kasia i Iza poznały się we wtorkowe popołudnie, dokładnie o tej samej godzinie, na którą zaplanowany był pogrzeb Kamilki cztery lata później. Przypadek pomyślicie. Nie ma na świecie przypadków. Odpowiem.”

Opowiadanie Magdalena Lytek DehilesW obronie mowy ojczystej

Magdalena Lytek-Dehiles – pisarka

“Jest rok 1920. Barbara Ligoń to młoda nauczycielka szkoły ludowej w Mikołowie, która wraz z dziećmi musi stawić czoła niemieckiemu reżimowi zwalczającemu odradzającą się polskość w edukacji. Czy ulegnie ‘bachratymu babuciowi’?”

Opowiadanie “Malina Anna Partyka – Judge

Anna Partyka Judge

Anna Partyka Judge – pisarka

“Ania stworzyła niezwykle klimatyczne opowiadanie “Malina”, które przeniesie Was w czasy międzywojennej Warszawy. Oszołomi klimatem kabaretu i zaskoczy dwoma nieoczywistymi bohaterkami”

Powieść ukazała się 28 kwietnia i od tego dnia, do 7 maja, trwa przedsprzedaż książki. Oficjalna premiera antologii “nieOCZYwista“, odbędzie się 25 maja 2022 roku. Książkę można nabyć bezpośrednio u każdego z autorów.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij poniżej, aby ocenić!

Wynik

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Przepraszamy, że ten post nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Przeczytaj również...

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.