Dominika Caddick – od pomysłu do zapachu kartek

Share
Czas czytania:2 Minut, 57 Sekund

Dominika Caddick (z domu Burda) pochodzi z malowniczego Białego Boru w województwie zachodniopomorskim. Rodzinne miasteczko otoczone trzema jeziorami obudziło w niej miłość do natury. Już jako dziecko pokochała długie spacery i kajakarstwo, które trenowała w Ludowym Klubie Kajakowym „Hubertus” Biały Bór.

Dominika Caddick wspomina:

„Nigdy nie zapomnę, jak w trakcie pierwszego treningu podtopiłam kajak na środku jeziora Łobez. Moja trenerka Dorota Kwaśniewska miała wtedy nietęgą minę, lecz to właśnie dzięki jej ogromnej cierpliwości nauczyłam się porządnie wiosłować. Choć nie mam na koncie większych sukcesów kajakarskich, zawsze wracam z uśmiechem do tamtych czasów”.

Od najmłodszych lat uczestniczyła w konkursach recytatorskich, kółkach teatralnych i zajęciach tanecznych. W szkole średniej odkryła w sobie pasję do pisania, nadal też chętnie występowała na scenie. Przez cztery lata była członkinią kabaretu „Drzazga”, który – pod kierownictwem Zdzisława Drzewieckiego – niejednokrotnie zdobywał miejscowe i wojewódzkie nagrody w konkursach. Zapoczątkowana wtedy miłość do sztuki przetrwała do dziś.

Po ukończeniu studiów licencjackich na kierunku administracja europejska w Gorzowie Wielkopolskim wyjechała do Anglii, gdzie mieszka do tej pory. Wir dorosłego życia na jakiś czas przysłonił drzemiące w niej pasje, ale potrzeba tworzenia nigdy nie zgasła.

Dominika Caddick zadebiutowała w kwietniu 2020 roku nowelą obyczajową Jednak. Oto co autorka pisze o okolicznościach jej powstania:

„Pewnego jesiennego wieczoru postanowiłam przelać na papier pewną historię, która – ku mojemu zdziwieniu i radości, a także dzięki konsekwentnej inspiracji oraz wsparciu moich przyjaciół i rodziny – zmieniła się w książkę”.

Opowiada ona historię Agi, która po wielu latach pobytu na Wyspach Brytyjskich wraca w rodzinne strony i pod pretekstem spotkania ze znajomymi z uczelni dopina kilka nierozwiązanych spraw z przeszłości.

Jednak

“Jednak” zdj. Ula chlasta

Rok później, na liczne prośby czytelników w związku z zaskakującym zakończeniem pierwszej noweli, powstała jej kontynuacja pod tytułem tak miało być.

...tak miało być

“…tak miało być” zdj. Ula Chlasta

W tej książce czytelnik poznaje dalsze losy przyjaciół Agi i dowiaduje się, w jaki sposób spotkanie dawno niewidzianej koleżanki odmieniło ich życie oraz ich samych.

Po kilku miesiącach dwie nowele zostały połączone w jedną historię pod tytułem Jednak… tak miało być.

Tak miało być - Dominika Caddick

“Jednak tak miało być” – zdj. Dominika Caddick

Dzięki tej publikacji autorka została laureatką konkursu Osobowość Roku 2020 w dziedzinie kultury w Gorzowie Wielkopolskim.

Dominika jest samowydawcą. Nie jest zainteresowana współpracą z wydawnictwami. Ceni sobie indywidualność i pracę nad nowymi projektami na własnych warunkach. Stała się promotorką i wydawcą projektów mniej znanych autorów oraz debiutantów. Za przykład może posłużyć tomik poezji Życiem pisane.

Z natury jest realistką, z wyboru optymistką z głową pełną niekonwencjonalnych pomysłów i marzeń. Kiedy czuje, że życie wokół niej za bardzo się rozpędza, ucieka w świat samotnych spacerów i starych piosenek. U ludzi ceni szczerość i tolerancję oraz otwartość na piękno otaczającego świata.

Mówi o sobie, że jest ekspertką w zasypianiu na kanapie po obejrzeniu pierwszych piętnastu minut filmu, jak również w wieczornym wypijaniu herbaty, którą zaparzyła z rana.

Wkrótce opublikowana zostanie stworzona pod batutą Dominiki antologia NieOCZYywista. To wyjątkowy zbiór opowiadań, w których główne role odgrywają nieoczywiste kobiety. Różnorodność gatunków literackich i autorskich stylów zapewni doskonałą lekturę.

nieOCZYwista

nieOCZYwista – antoogia, zdj. Dominika Caddick

Oprócz Dominiki Caddick teksty do antologii napisali: Olga Bartnik, Anna Partyka-Judge, Magdalena Lytek-Dehiles, Marta Kopacz, Ada Johnson, Magdalena Krok, Bruno Kadyna, Kamil Prabucki, Andrzej Konefał, R.A. Olek i Jacek Freser.

Link do strony pisarki: dominika-caddick.pl

Link INSTAGRAM: Dominika Caddick

Facebook: Dominika Caddick – FB

Książka do nabycia: “Jednak tak miało być”

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.