Wydaj książkę

Wydaj książkę. Wszyscy z nas mają jakieś zdolności. Jedni działają w kulturze, inny to sportowcy, jeszcze inni to aktorzy. Niektórzy robią to hobbystycznie, a zaś inni chcą być sławni, chcą, żeby ich praca byłą dostrzegana, i zarabiać na tym co tworzą.

Jest zapewne wielu takich, którzy uwielbiają książki. Czytają je i to jest ich pasja. Wśród nich jest wielu, którzy piszą do szuflady, ale są również tacy, którzy marzą o wydaniu własnej powieści, tomiku poezji czy też innej publikacji książkowej. Szukają więc wydawnictwa, które mogłoby pomóc w realizacji ich marzenia, czyli wydać książkę.

Wydawnictwo Ridero, to takie wydawnictwo, gdzie możemy samodzielnie wydać książkę. Wystarczy, że prześlemy odpowiedni jej plik z treścią, którą napisaliśmy oraz z projektem okładki, a resztą zajmie się ekipa Ridero. Nie musimy długo czekać na decyzję w sprawie opublikowania książki, lecz zanim to nastąpi, redaktorzy w tym wydawnictwie sprawdzą, czy treść jest odpowiednio skonstruowana do tego, aby móc stworzyć z niej książkę zarówno w postaci E-book, jak i też w formie drukowanej.

Utwórz książkę

Utwórz książkę

Oczywiście, jeśli chcemy doczekać się oficjalnej publikacji, to nasza książka musi być odpowiednio zapisana w określonych plikach np. PDF. Na ich podstawie, książka zostanie wydrukowana i powstanie również E-book, czyli jej elektroniczna wersja, którą będzie można przeczytać nawet na telefonie komórkowym. Ponadto na komputerach przenośnych i stacjonarnych.

Jednakże trzeba najpierw odpowiednio sporządzić plik, który jest podstawą do wydrukowania powieści i stworzenia E-booka. Treść musi być odpowiednio sformatowana. Dobieramy określoną czcionkę i tworzymy elektroniczny skład do druku, czy też stworzenia profesjonalnego E-booka w różnych formatach plików komputerowych.

Wydawnictwo Ridero oferuje możliwość wydania książki wraz z nadaniem jej numeru ISBN, czyli numeru identyfikacyjnego, który ma na celu zabezpieczenie praw autorskich. Numer ten jest nadawany po to też, żeby móc rozpoznać autora książki, żeby książka została odpowiednio sklasyfikowana w archiwum bibliotek.

Wiadomo, że książkę należy też zamieszczać w księgarniach, oraz promować ją w różnych miejscach, czy to w Internecie, czy to w świecie rzeczywistym. To jest szereg form reklamowych, w postaci reklamy tekstowej, graficznej i innej informacyjnej w internecie. Oczywiście, promocja i sprzedaż książki odbywa się również w świecie realnym, ale najprostszym i najbardziej ekonomicznym sposobem, jest właśnie sprzedaż i promocja w internecie.

Wydawnictwo Ridero oprócz samego wydania książki, oferuje takie możliwości jak reklama i dystrybucja naszego dzieła. Za pośrednictwem Ridero, można zamieścić książkę w poszczególnych księgarniach internetowych, czy też zlecić przeprowadzenie odpowiednich działań marketingowych.

Wiadomo też, że aby książka ujrzała światło dzienne, została zaakceptowana przez biblioteki, księgarnie czy w ogóle przez czytelników, musi być sprawdzona i powinna przejść odpowiednią korektę. I takie usługi również świadczy Wydawnictwo Ridero. Ponadto pracownicy deklarują pomoc w składzie i przygotowaniu książki, poprawieniu jej pod względem estetycznym i przede wszystkim, dbają o to, żeby w książce nie było błędów różnego rodzaju.

Samo wydanie książki jest darmowe, co zapewne ucieszy wielu pisarzy. Po dodaniu pliku z treścią poprzez specjalny panel na stronie https://ridero.eu /, pracownicy sprawdzą plik i jeśli będzie się on nadawał do publikacji, potwierdzą. Książka dosyć szybko ukaże się w księgarni Ridero, a ponadto trafi też do innych sklepów z książkami. Oczywiście, możemy sami też promować swoją książkę, sami ją sprzedawać, mamy dostępne pliki, które pobieramy ze strony.

Ponadto platforma internetowa Ridero, udostępnia specjalne linki do strony Państwa książki, na której można ją zakupić. Oprócz tego, mamy do dyspozycji kody i zdjęcia, umożliwiające publikowanie na innych stronach internetowych prezentacji multimedialnej, również z fragmentem książki.

Możemy też zlecić opiekę nad naszą książkę redaktorom, którzy dokonają odpowiedniej korekty treści, zadbają o elementy reklamowe i marketingowe, tak aby oferta sprzedaży powieści, była czytelna i atrakcyjna dla potencjalnych nabywców.

W swoim panelu wydawniczym, po zalogowaniu się na stronie https://ridero.eu, mamy udostępnione statystyki sprzedaży naszych tytułów. Dzięki temu wiemy ile egzemplarzy, zostało sprzedane oraz w jakich księgarniach.

Jest też dostępny specjalny edytor, w którym możemy dokonywać zmian w treści, po czym książka z powrotem trafia do redakcji i podejmowana jest decyzja o publikacji nowej wersji. Możemy zatem tworzyć tzw. „wersje uzupełnione”.

Gdy decydujemy się wydać książkę, potrzebujemy przygotować do niej grafikę, która wzbudzi dodatkowe zainteresowanie czytelników. Oczywiście tutaj również możemy taki obraz stworzyć sami, dostosowując go do określonych parametrów. Ale Wydawnictwo oferuje także usługi projektowania okładki, z których również możemy skorzystać.

Każdej publikacji nadawany jest specjalny numer ISBN, który chroni nasze prawa autorskie. Książki są też wysyłane do Biblioteki Narodowej i już na zawsze widnieją w spisie publikacji, w archiwum autorów. Te archiwa zabezpiecza prawo autorskie i są utrwalane w trwałych bazach danych, dostępnych na zawsze, czyli prościej mówiąc, naszą książkę będzie można odszukać w archiwum narodowym nawet za 100 lat.

Zatem warto pisać i nie tylko do szuflady, a korzystając z oferty Wydawnictwa, możemy stać się popularnymi i tym samym spełnimy swoje marzenie, którym jest utrwalenie naszej twórczości poprzez wydanie książki.

wydaj książkę z Ridero

wydaj książkę z Ridero

Wydaj książkę – Kilka zasad:

1. Autor sam odpowiada za skład i wygląd książki. Przed publikacją moderator sprawdza książkę tylko pod względem technicznym, tj. opis książki, wartość książki, objętość, czy Autor i Tytuł książki zgadza się z danymi w systemie, czy książka spełnia warunki nadania numeru ISBN, plagiat, czy okładka została dobrze załadowana do systemu, czy plik z tekstem również został w prawidłowy sposób załadowany, wszystko to, co może spowodować póżniej problem techniczny.

2. Nie zabieramy praw autorskich / Autor daje Ridero licencję niewyłączną, czyli autor mimo Ridero ma prawo sprzedawać swoją książkę samodzielnie w różny sposób.

3. Użytkownik, czyli Autor, samodzielnie wszystko robi w “Strefie autora” (załadowanie pliku z tekstem lub wprowadzenie tekstu ręcznie, dobranie okładki, ustawienie ceny, układ książki, sprawdza książkę samodzielnie pod względem językowym itd). Porady od nas są w zakładce POMOC (https://ridero.eu/pl/faq/). Doradcy Ridero mogą odpowiedzieć/pomoc na konkretne pytania, ale nie przygotują książki całkowicie zamiast Autora (mamy taką opcję, ale to jest usługa płatna – “Asystent osobisty”).

4. Autor może skorzystać z płatnych usług: https://ridero.eu/pl/sys/services/

5. Książka sprzedawana w sklepie Ridero na dwa sposoby, jako POD lub/i E-book.

6. Autor ma prawo do wypłaty rojalti ze sprzedaży, konkrety pod linkiem: https://ridero.eu/pl/faq/?p=661