Katarzyna Wycisk – Kobieta wielu pasji

Share
Czas czytania:4 Minut, 55 Sekund

Katarzyna Wycisk. Kobieta wielu pasji. Kocha rysować, malować, pisać, czytać i grać na gitarze. Uwielbia muzykę i nie wyobraża sobie bez niej życia, często jest ona inspiracją do tworzenia nowych historii i obrazów. Pochodzi ze Śląska, ale od ponad dziesięciu lat mieszkam w Niemczech. Zadebiutowała książką z gatunku urban-fantasy pod tytułem: „Falcon, Na ścieżce kłamstw”, która jest pierwszym tomem zakończonej trylogii.

Katarzyna Wycisk

Katarzyna Wycisk – foto własne

„Niby jestem zwariowanym typem, lekko zakręconym, ale równocześnie bardzo cenię sobie porządek. I nie chodzi tutaj wyłącznie o porządek w domu, dużo bardziej odzwierciedla się podczas pisania. Tworząc książkę, zawsze robię wcześniej plan wydarzeń, spis postaci, miejsc itd. Mam pełno notatek! Nierzadko zapisuję sobie dialogi, bądź sceny nocy, ponieważ sen jest jedną z moich inspiracji. A jak już przy inspiracjach jesteśmy. Największą jesteście dla mnie Wy. Tak, dobrze przeczytaliście. Opinie i wsparcie czytelników jest dla mnie niezwykle ważne, bo to przecież dla nich piszę kolejne historie. Pozytywne wiadomości są ogromnie motywujące”.

Pochodzi ze Śląska i otwarcie przyznaje, że uwielbia śląską gwarę. Na co dzień nie mówi tylko „godom”. Od kilku miesięcy prowadzi nawet serię pod tytułem: „Wycisk czyto po śląsku”, gdzie przedstawia fragmenty znanych powieści po Śląsku. Wszystkie odcinki są opublikowane na jej YT kanale (YouTube – Katarzyna Wycisk).

Swoją przygodę z pisaniem zaczęła już jako dzieciak. Pierwszą książkę napisała w wieku dwunastu lat i ma ją do dziś (jeden wydrukowany egzemplarz i rękopis). Przez lata pisała do przysłowiowej szuflady, ale po wyjeździe z Polski coś ją ruszyło i zaczęła publikować swoje teksty na opowi.pl. Tam zdobyła swoich pierwszych czytelników, poznała ciekawych ludzi i z niektórymi ciągle ma kontakt.

Zadebiutowała książką z gatunku urban-fantasy pod tytułem: „Falcon, Na ścieżce kłamstw”, która jest pierwszym tomem zakończonej trylogii. 14 sierpnia 2021 roku miała miejsce premiera jej kolejnej powieści: „Krew Nowych Bogów”, która zdobyła status bestsellera Legimi. 14 lutego 2022 roku została wydana jej najnowsza powieść: „Epi. Nie pozwól mi upaść”. Obyczajowy dramat/romans, gdzie główna bohaterka, podobnie jak ja, cierpi na epilepsję. Książka także zdobyła status bestsellera Legimi.

Jest self-publisherką, co oznacza, że samodzielnie wydaje swoje książki. „Jest to ciężka praca, ale uważam, że wybrałam dobrze. Lubię mieć rękę na pulsie i kontrolować cały proces wydawniczy”.

Katarzyna Wycisk o swoich książkach

Zacznijmy może od mojego debiutu, czyli powieści urban-fantasy: “Falcon”. Jestem ogromną fanką fantastyki w każdej postaci, więc pisząc, również stawiam na ten gatunek. Falcon jest zakończoną trylogią, opowiadającą o tajnej organizacji wyszukującej i sprowadzającej do swojej kwatery dzieci z nadprzyrodzonymi mocami. To tak bardzo w skrócie.

Falcon - trylogia

“Falcon” – trylogia Katarzyna Wycisk

Kiedy całe życie nagle się zmienia i wszystko, co do tej pory znaliśmy, okazuje się być wielkim kłamstwem. Byli niczym maszyny, marionetki spełniające rozkazy. Pozbawieni przeszłości. Bez rodzin, bez przyjaciół, bez tożsamości. Zabrano im wolną wolę, zakazano podejmowania własnych decyzji. Nie pozostawiono nawet imion – w zamian oznaczono cyframi. Ich oczy były puste, a spojrzenia zimne jak lód. Bezwzględni, brutalni, bezlitośni. Wolni od wyrzutów sumienia, obdarci z emocji i uczuć.

W drodze do domu Alex jest świadkiem makabrycznego zdarzenia. Widzi grupkę ludzi, których ciała płoną żywcem. Pośrodku stoi nieznajomy chłopak władający śmiercionośnym ogniem. Incydent jest tak potworny i niewytłumaczalny, że dziewczyna zastanawia się, czy nie są to halucynacje lub wytwór jej wybujałej wyobraźni. Teoria ta szybko upada, kiedy następnego dnia Alex staje twarzą w twarz z tajemniczym chłopakiem z lasu…

***

Po tym, jak skończyła trylogię „Falcon”,  Katarzyna skupiła się na stworzeniu czegoś zupełnie nowego. Zawsze chciała napisać, powieść high fantasy. Wykreować nie tylko bohaterów i historię, ale także świat, faunę i florę, język… „Czy mi się to udało? Myślę, że tak, ale oceńcie sami!”

***

Na koniec jej najnowsza powieść:EPI. Nie pozwól mi upaść”. Jest to idealna pozycja dla osób szukających czegoś emocjonującego i świeżego. Opowiada historię młodej kobiety walczącej z epilepsją i mężczyzny z niełatwą przeszłością. Mówi o pasji, przeciwnościach losu, prawdziwej przyjaźni i miłości, szczerości, zrozumieniu oraz akceptacji drugiego człowieka ze wszystkimi jego wadami.

Około jednego procenta społeczeństwa choruje na epilepsję, a Lena należy do osób dotkniętych tą chorobą. Padaczka niespodziewanie pojawiła się w jej życiu, wywracając je do góry nogami. Nastoletnia dziewczyna traci przyjaciół, chłopaka, wiarę w siebie i nadzieję na świetlaną przyszłość, a jej ucieczką od szarej codzienności są książki fantasy, w szczególności te autorstwa tajemniczego Kaja.

Mijają lata, Lena uczy się żyć ze swoją towarzyszką Epi. Wyprowadza się do Katowic, zaczyna studia na Akademii Sztuk Pięknych i wszystko wskazuje na to, że nawet z epilepsją da się spełniać marzenia.

***

14 sierpnia miała miejsce premiera jej kolejnej powieści: „Krew Nowych Bogów”, która zdobyła status bestsellera Legimi.

Tysiące lat temu Wielka Wojna zniszczyła Alaris. Większość rasy ludzkiej zginęła, a ci, którzy przeżyli, zamieszkali w Gnieździe – osadzie zbudowanej przez bogów. Obecnie dla potomków ocalałych bogowie są nie więcej niż wspomnieniem, a światem władają aniołowie, pod których rządami życie człowieka to pasmo strachu i cierpienia. Moon żyje pod kloszem. Jej brat Tristan dba o ich utrzymanie i robi, co może, by chronić siostrę. Lecz jedna noc zmienia wszystko. Od feralnych wydarzeń mijają lata. Moon przystępuje do grupki buntowników, którym pewnego dnia tajemnicza kobieta oświadcza, że zna sposób na zabicie ich wspólnego wroga. Czy to naprawdę jest możliwe?

14 lutego 2022 roku została wydana jej najnowsza powieść: „EPI. Nie pozwól mi upaść”. Dramat/romans, gdzie główna bohaterka, podobnie jak autorka, cierpi na epilepsję. Książka zdobyła status bestsellera w zaledwie dwa tygodnie.

W sierpniu 2022 roku będzie miała miejsce premiera kolejnej książki z gatunku dramat/romans „FREAK. Naucz mnie oddychać”.

Pisarka wydaje swoje książki samodzielnie, każda z jej powieści jest przygotowana profesjonalnie, z dbałością o szczegóły.

Książki można nabyć w Empik:

  1. Na ścieżce kłamstw.Falcon. Tom 1
  2. Na rozstaju dróg. Falcon. Tom 2
  3. Na drodze do prawdy. Falcon. Tom 3
  4. EPI. Niepozówl mi upaść
  5. Krew nowych Bogów. Tom 1

Strona www: katarzynawycisk.com

Profil Facebook: Katarzyna Wycisk

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.