Magdalena Krok – debiutuje w antologii “nieOCZYwista”

Share
Czas czytania:2 Minut, 39 Sekund

Magdalena Krok. Pasję do tworzenia odkryła w sobie już jako mała dziewczynka, kiedy to opowiadała na dobranoc bajki… starszej siostrze. Później pojawiła się odwaga do podboju rynku i w wieku lat jedenastu Magdalena wysłała zbiór bajek do wydawnictwa. Po miesiącu oczekiwań otrzymała nawet odpowiedź i twierdzi, że to był zastrzyk wiary, której potrzebowała, by kontynuować przygodę z pisaniem.

Serce rozdarte ma między dwa światy: baśniowy i mafijny. Uważa, że spaja je natura człowieka. Postanowiła więc zgłębić jej tajniki. Spędziła całe lata i wciąż szkoli się w psychologii. Uwielbia dodawać ludziom wiary i przenosić na nich swój niezłomny optymizm, toteż pracuje jako coach. Obserwacja i rozumienie ludzi pomaga jej budować postaci. Sama zna swoich bohaterów na wylot, a kolejne ich perypetie snuje przy kawie.

Kawa zresztą posłużyła za źródło inspiracji do historii o Nanie Conucci – zabójczyni z rodziny włoskiej. Co by to była bowiem za Włoszka, gdyby z pasją nie podchodziła do aromatycznego espresso? Już niebawem pierwsze opowiadanie o Nanie ukaże się w antologii nieOCZYwistej. Wybrane fragmenty z jej dalszych losów dostępne będą na platformie Wattpad.

Antologia "nieOCZYwista"

Antologia “nieOCZYwista” – Magdalena Krok jest jedną z autorek

Magdalena Krok mówi o swoim pisaniu:

Szlifuję warsztat od dawna. Uczę się konstrukcji zdań i fabuły. Szukam swojego rytmu, swoich środków wyrazu. Przyglądam się, próbuję i sprawdzam. Do nowych projektów podchodzę z entuzjazmem, bo pisać kocham. Tak stało się i tym razem, choć miałam chwile zwątpienia.

Dla mnie pisanie to droga rozwoju. Rozumiem to jako czasem chodzenie w kółko, a czasem krok do przodu, by zaraz wycofać się o pięć. Czasem rosną skrzydła i przeskakuję przepaść. Po każdym zakręcie czekam jednak, co będzie dalej. Z niegasnącym entuzjazmem.

Proces pisania jest czasochłonny. Nawet jeśli celem jest opowiadanie czy wiersz, nieraz musimy przefiltrować temat przez siebie, swoją wrażliwość i znaleźć właściwy głos.

Magdalena Krok

Magdalena Krok – zdj. Autorka

Z początkiem pandemii poznała Magdalenę Dehiles. Zaprosiła ją do Antologii Mikołowskiej – czyli zbioru opowiadań z okazji 800-lecia Mikołowa. Tak poznała Dominikę Caddick, która rzuciła pomysł o Antologii nieOCZYwistej. Tak to się zaczęło, a ponieważ opowiadań w symbolicznej szufladzie miała pod dostatek, dołączyła do projektu z entuzjazmem.

nieOCZYwista jest naszym wspólnym projektem, więc podejmujemy decyzje razem. Każdy z nas promuje tę antologię, także wspólnie jesteśmy działem kreatywno-marketingowym.

Magdalena Krok o sobie:

Każdy dzień uważam za sukces i lubię się cieszyć drobiazgami. Rozwijam się bezustannie, sięgam po kursy i warsztaty pisarskie, ale także rozwojowe. Uważam pisanie kreatywne za rzemiosło i szlifuję je pod każdym względem. Jako jedna z 23 osób ukończyłam Karuna Training – czyli trzyletni kurs psychologii kontemplatywnej. Jest to psychologia, którą najłatwiej porównać do podejścia mindfulness. W pełni opracowana i pełna serca forma pracy z człowiekiem.

Jak się zmęczy, zgłębia zawiłości gangsterskiego życia, by skuteczniej komplikować życie swoim bohaterom”. Lubi zwierzęta, ma dwa koty. W chwilach wolnych od pisania, jako coach wspiera rozwój artystów. Dużo podróżuje po całym świecie.

Teksty do wspomnianej antologii “nieOCZYwista” napisali: Dominika Caddick, Olga Bartnik, Anna Partyka-Judge, Magdalena Lytek-Dehiles, Marta Kopacz, Ada Johnson, Magdalena Krok, Bruno Kadyna, Kamil Prabucki, Andrzej Konefał, R.A. Olek i Jacek Freser.

Magdalena Krok:

Facebook: Magdalena Krok

Instagram: Magdalena Krok

Wattpad: Magdalena Krok

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.