Magdalena Krok – debiutuje w antologii “nieOCZYwista”

Share
()
Czas czytania:2 Minut, 39 Sekund

Magdalena Krok. Pasję do tworzenia odkryła w sobie już jako mała dziewczynka, kiedy to opowiadała na dobranoc bajki… starszej siostrze. Później pojawiła się odwaga do podboju rynku i w wieku lat jedenastu Magdalena wysłała zbiór bajek do wydawnictwa. Po miesiącu oczekiwań otrzymała nawet odpowiedź i twierdzi, że to był zastrzyk wiary, której potrzebowała, by kontynuować przygodę z pisaniem.

Serce rozdarte ma między dwa światy: baśniowy i mafijny. Uważa, że spaja je natura człowieka. Postanowiła więc zgłębić jej tajniki. Spędziła całe lata i wciąż szkoli się w psychologii. Uwielbia dodawać ludziom wiary i przenosić na nich swój niezłomny optymizm, toteż pracuje jako coach. Obserwacja i rozumienie ludzi pomaga jej budować postaci. Sama zna swoich bohaterów na wylot, a kolejne ich perypetie snuje przy kawie.

Kawa zresztą posłużyła za źródło inspiracji do historii o Nanie Conucci – zabójczyni z rodziny włoskiej. Co by to była bowiem za Włoszka, gdyby z pasją nie podchodziła do aromatycznego espresso? Już niebawem pierwsze opowiadanie o Nanie ukaże się w antologii nieOCZYwistej. Wybrane fragmenty z jej dalszych losów dostępne będą na platformie Wattpad.

Antologia "nieOCZYwista"

Antologia “nieOCZYwista” – Magdalena Krok jest jedną z autorek

Magdalena Krok mówi o swoim pisaniu:

Szlifuję warsztat od dawna. Uczę się konstrukcji zdań i fabuły. Szukam swojego rytmu, swoich środków wyrazu. Przyglądam się, próbuję i sprawdzam. Do nowych projektów podchodzę z entuzjazmem, bo pisać kocham. Tak stało się i tym razem, choć miałam chwile zwątpienia.

Dla mnie pisanie to droga rozwoju. Rozumiem to jako czasem chodzenie w kółko, a czasem krok do przodu, by zaraz wycofać się o pięć. Czasem rosną skrzydła i przeskakuję przepaść. Po każdym zakręcie czekam jednak, co będzie dalej. Z niegasnącym entuzjazmem.

Proces pisania jest czasochłonny. Nawet jeśli celem jest opowiadanie czy wiersz, nieraz musimy przefiltrować temat przez siebie, swoją wrażliwość i znaleźć właściwy głos.

Magdalena Krok

Magdalena Krok – zdj. Autorka

Z początkiem pandemii poznała Magdalenę Dehiles. Zaprosiła ją do Antologii Mikołowskiej – czyli zbioru opowiadań z okazji 800-lecia Mikołowa. Tak poznała Dominikę Caddick, która rzuciła pomysł o Antologii nieOCZYwistej. Tak to się zaczęło, a ponieważ opowiadań w symbolicznej szufladzie miała pod dostatek, dołączyła do projektu z entuzjazmem.

nieOCZYwista jest naszym wspólnym projektem, więc podejmujemy decyzje razem. Każdy z nas promuje tę antologię, także wspólnie jesteśmy działem kreatywno-marketingowym.

Magdalena Krok o sobie:

Każdy dzień uważam za sukces i lubię się cieszyć drobiazgami. Rozwijam się bezustannie, sięgam po kursy i warsztaty pisarskie, ale także rozwojowe. Uważam pisanie kreatywne za rzemiosło i szlifuję je pod każdym względem. Jako jedna z 23 osób ukończyłam Karuna Training – czyli trzyletni kurs psychologii kontemplatywnej. Jest to psychologia, którą najłatwiej porównać do podejścia mindfulness. W pełni opracowana i pełna serca forma pracy z człowiekiem.

Jak się zmęczy, zgłębia zawiłości gangsterskiego życia, by skuteczniej komplikować życie swoim bohaterom”. Lubi zwierzęta, ma dwa koty. W chwilach wolnych od pisania, jako coach wspiera rozwój artystów. Dużo podróżuje po całym świecie.

Teksty do wspomnianej antologii “nieOCZYwista” napisali: Dominika Caddick, Olga Bartnik, Anna Partyka-Judge, Magdalena Lytek-Dehiles, Marta Kopacz, Ada Johnson, Magdalena Krok, Bruno Kadyna, Kamil Prabucki, Andrzej Konefał, R.A. Olek i Jacek Freser.

Magdalena Krok:

Facebook: Magdalena Krok

Instagram: Magdalena Krok

Wattpad: Magdalena Krok

Jak przydatny był ten post?

Kliknij poniżej, aby ocenić!

Wynik

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Przepraszamy, że ten post nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Przeczytaj również...

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.