Magdalena Lytek-Dehiles – w maju ukaże się jej antologia NieOCZYwista

Share
()
Czas czytania:2 Minut, 34 Sekund

Magdalena Lytek-Dehiles to wieloletnia emigrantka. Pochodzi z Mikołowa na Górnym Śląsku, skąd czerpie mnóstwo inspiracji pisarskiej. Pisze prozę historyczną oraz obyczajową po polsku i po angielsku. Na co dzień jest nauczycielką oraz copywriterką. Ukończyła dwuletnie studia podyplomowe na University of Westminster w Londynie, na wydziale tłumaczeń. Kocha morze, irlandzką muzykę i Guinness’a. Dużo podróżuje. Fascynuje ją historia lokalna oraz niewyjaśnione tajemnice z przeszłości… 

Magdalena Lytek-Dehiles

Zadebiutowała powieścią emigracyjną pt. “Po każdej burzy świeci słońce” w listopadzie 2021 roku. Emigranckie życie zaowocowało opowieścią o emerytowanym górniku, wdowcu, który borykając się z żałobą po żonie, wyrusza w ślad za zaginionym synem do Londynu.

Po każdej burzy krzyczy słońce

“Po każdej burzy świeci słońce” / Fot i projekt okładki. Elżbieta Morgan Magdalena Batko

Powieść została przyjęta przez recenzentów oraz czytelników na tyle pozytywnie, że w przygotowaniu jest druga część. Powieść weszła także do finału plebiscytu „Brakująca Litera” na książkę roku 2021. Niedawno, Magdalena dołączyła też do ekipy polonijnego Radia Islanders, gdzie prowadzi autorską audycję Z KSIĄŻKĄ NA FALI czyli BIBLIOTEKA EMIGRANTA.

Od szóstego roku życia cierpię na nieuleczalną przypadłość: jestem nałogowym “czytaczem”. Dosłownie “pożeram” książki obyczajowe, psychologiczne, biograficzne i kryminały. A parę lat temu uświadomiłam sobie, że kocham też pisać. Więc robię to tak często, jak tylko możliwe.

Jej dewizą życiową jest: “zawsze miej plan B na wypadek, gdyby plan A nie wypalił”.

W maju ukaże się antologia NieOCZYwista z udziałem autorki a latem kolejny projekt „Antologia mikołowska”.

W obronie mowy ojczystej

W obronie mowy ojczystej “Nieoczywista antologia” fot. Autorka

Pisze o relacjach rodzinnych, wybaczaniu, rozwiązywaniu problemów z przeszłości.

Ale poruszam też problemy społeczne jak np. handel ludźmi. Porusza mnie wszelka niesprawiedliwość…

Jak też mówi:

Po maturze, zostałam samozwańczą, zapaloną, jak to moja siostra Ela żartobliwie określa – “histeryczką” (chodzi oczywiście o moją pasję do historii).

 

Należy do Ekskluzywnego Stowarzyszenia Przyjaciół Książek na Wyspach, a także London Writers’ Cafe. Ukończyła kurs pisarski na Uniwersytecie City w Londynie oraz kurs online w Manchesterze.

Należy do Ekskluzywnego Stowarzyszenia Przyjaciół Książek na Wyspach, a także London Writers’ Cafe. Ukończyłam kurs pisarski na Uniwersytecie City w Londynie oraz kurs online w Manchesterze.

Myślę, że pobyt na emigracji chyba najbardziej wpłynął na to że piszę, ciekawe doświadczenia z tym związane oraz tęsknota za krajem.

Autorka zapewnia, że:

Autograf można dostać na spotkaniu autorskim, można też do mnie napisać i wtedy zobaczę co da się zrobić

Od listopada 2021 roku wzięła udział w całej serii spotkań autorskich między innymi w Londynie, Manchesterze, Liverpoolu.

Obecnie Magdalena pracuje nad kontynuacją swojej debiutanckiej powieści oraz nad zupełnie nowym projektem pt. „An Irish Ballad”. W maju ukaże się również antologia “nieOCZYwista“, którą współtworzy z Dominika Caddick, Bruno Kandyna, Magdalena Lytek-Dehiles, Andrzej Konefał, Marta Kopacz, Kamil Prabucki, R.A. Olek, Anna Partyka – Judge, Magdalena Krok, Olga Bartnik. Ada Johnson, Jacek Freser.

Jej poczynania można obserwować na:

Facebook’u : Nie tak Łatwo pisać

Instagramie: Magdalena Lytek-Dehiles

oraz na stronie internetowej: nietaklatwopisac.wordpress.com

Książkę “Po każdej burzy świeci słońce” można zamówić pod tym adresem: Magdalena Lytek-Dehiles – Po każdej burzy świeci słońce

Jak przydatny był ten post?

Kliknij poniżej, aby ocenić!

Wynik

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Przepraszamy, że ten post nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Przeczytaj również...

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.