22 kwietnia premiera: Na Tak – klip ‘Żelazne Skrzydła’

Share
()
Czas czytania:1 Minut, 48 Sekund

Na Tak „Żelazne skrzydła” to singiel zapowiadający czwarty krążek zespołu, który ukaże się już 13 maja 2022r. Muzycznie jest to syntetyczny pop z bardzo fajnymi partiami gitarowymi i motorycznym basem. Teledysk, do którego zdjęcia inspirowane były klimatem filmów Lyncha czy Mario Bavy, został już niemal tradycyjnie wyprodukowany w całości przez zespół.

Na Tak “Żelazne Skrzydła”: 

Piosenka jest wyrazem tęsknoty za zmianą. Za lepszym światem, w którym wreszcie będziemy szczęśliwi. Nowym językiem i systemem znaków, za innym postrzeganiem rzeczy. Inną matematyką naszego życia. Wszystko to wciąż jest w zasięgu możliwości. Co nam szkodzi spróbować? Czy coś jeszcze mamy do stracenia? Chyba tylko ten pozorny komfort który i tak może skończyć się każdego dnia.

Na Tak to zespół doświadczony na polskiej scenie muzycznej. Ich debiutancki album “Na Raz” ukazał się w 2011 roku. Druga płyta “13” wydana w 2013 r. znalazł się w pierwszej piątce najlepszych albumów roku wg gazeta.pl. Rok 2016 to z kolei płyta “Ewolucja”.

Na Tak są półfinalistami Jarocińskich Rytmów Młodych i finalistami Must Be The Music. Są producentami swojej muzyki i autorami większości teledysków. Koncertowali na wielu festiwalach i w klubach w całej Polsce. Na swoim kanale YouTube mają ponad 20 teledysków. Ale to nie wszystkie, ponieważ ostatnie lata, to wzmożona współpraca z S. P. Records i w rezultacie 9 singli wydanych pod szyldem wydawnictwa, między innymi cover DM “World in my eyes” chwalony przez wymagającego fana DM – redaktora Piotra Stelmacha. Ostatecznie zespół zdecydował się jednak na niezależne kontynuowanie drogi muzycznej, a nowy album ukaże się w maju.

Na Tak od początku prezentują szczególną wrażliwość i zaangażowane teksty, o których Walter Chełstowski, podczas finału Jarocińskich Rytmów Młodych powiedział: “ważny przekaz”. Od lat bawią się formą i treścią. Muzycznie wykraczają poza gatunki, oscylują jednak wokół elektroniki z żywymi instrumentami. “Trzymaj się” to czwarty krążek w dorobku grupy Na Tak, który ukaże się 13 maja.

Skład zespołu:

Dorota Krempa – wokal

Sebastian Napierała – instrumenty klawiszowe, gitara, bit

Piotr Kala – gitara basowa, instrumenty klawiszowe

Dyskografia:

Na Raz – 2011 rok

13 – 2013 rok

Ewolucja – 2016 rok

Muzyka zespołu na TIDAL: Na Tak – TIDAL

Profil zespołu na Facebook: Na Tak – Facebook

Płyta w Empiku: Na Tak “Trzymaj się”

Jak przydatny był ten post?

Kliknij poniżej, aby ocenić!

Wynik

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Przepraszamy, że ten post nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Przeczytaj również...

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.