22 kwietnia premiera: Na Tak – klip ‘Żelazne Skrzydła’

Share
Czas czytania:1 Minut, 48 Sekund

Na Tak „Żelazne skrzydła” to singiel zapowiadający czwarty krążek zespołu, który ukaże się już 13 maja 2022r. Muzycznie jest to syntetyczny pop z bardzo fajnymi partiami gitarowymi i motorycznym basem. Teledysk, do którego zdjęcia inspirowane były klimatem filmów Lyncha czy Mario Bavy, został już niemal tradycyjnie wyprodukowany w całości przez zespół.

Na Tak “Żelazne Skrzydła”: 

Piosenka jest wyrazem tęsknoty za zmianą. Za lepszym światem, w którym wreszcie będziemy szczęśliwi. Nowym językiem i systemem znaków, za innym postrzeganiem rzeczy. Inną matematyką naszego życia. Wszystko to wciąż jest w zasięgu możliwości. Co nam szkodzi spróbować? Czy coś jeszcze mamy do stracenia? Chyba tylko ten pozorny komfort który i tak może skończyć się każdego dnia.

Na Tak to zespół doświadczony na polskiej scenie muzycznej. Ich debiutancki album “Na Raz” ukazał się w 2011 roku. Druga płyta “13” wydana w 2013 r. znalazł się w pierwszej piątce najlepszych albumów roku wg gazeta.pl. Rok 2016 to z kolei płyta “Ewolucja”.

Na Tak są półfinalistami Jarocińskich Rytmów Młodych i finalistami Must Be The Music. Są producentami swojej muzyki i autorami większości teledysków. Koncertowali na wielu festiwalach i w klubach w całej Polsce. Na swoim kanale YouTube mają ponad 20 teledysków. Ale to nie wszystkie, ponieważ ostatnie lata, to wzmożona współpraca z S. P. Records i w rezultacie 9 singli wydanych pod szyldem wydawnictwa, między innymi cover DM “World in my eyes” chwalony przez wymagającego fana DM – redaktora Piotra Stelmacha. Ostatecznie zespół zdecydował się jednak na niezależne kontynuowanie drogi muzycznej, a nowy album ukaże się w maju.

Na Tak od początku prezentują szczególną wrażliwość i zaangażowane teksty, o których Walter Chełstowski, podczas finału Jarocińskich Rytmów Młodych powiedział: “ważny przekaz”. Od lat bawią się formą i treścią. Muzycznie wykraczają poza gatunki, oscylują jednak wokół elektroniki z żywymi instrumentami. “Trzymaj się” to czwarty krążek w dorobku grupy Na Tak, który ukaże się 13 maja.

Skład zespołu:

Dorota Krempa – wokal

Sebastian Napierała – instrumenty klawiszowe, gitara, bit

Piotr Kala – gitara basowa, instrumenty klawiszowe

Dyskografia:

Na Raz – 2011 rok

13 – 2013 rok

Ewolucja – 2016 rok

Muzyka zespołu na TIDAL: Na Tak – TIDAL

Profil zespołu na Facebook: Na Tak – Facebook

Płyta w Empiku: Na Tak “Trzymaj się”

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.