LUB JAZZTET – “Miłość w Portofino” nowy klip 23 kwietnia 2022

Share
Czas czytania:1 Minut, 10 Sekund

LUB JAZZTET tworzą muzycy mieszkający w Lubinie na Dolnym Śląsku. Ich pierwszy album pt. „Łapacz snów” powstał z miłości i pasji do muzyki jazzowej. Znajduje się na nim 11 standardów oraz polskich piosenek.

Wykonane w jazzowych aranżacjach oraz jedna kompozycja własna, będąca efektem twórczej, spontanicznej improwizacji w studio nagrań MONOCHROM w Kotlinie Kłodzkiej. „Łapacz snów” to wędrówka po dźwięcznych obrazach, pełnych przestrzeni i kolorów.

LUB JAZZTET “Miłość w Portofino”

 

Lub Jazztet: “Jest to utwór Freda Buscaglione z polskim tekstem Agnieszki Osieckiej, którą kochamy bezwarunkowo. Mieliśmy własny pomysł na opowiedzenie tej historii, a Patrycjusz Gruszecki stworzył do niego oryginalną aranżację, zawierającą różne tempa, która przenosi nas gdzieś daleko, w miejsce, a może wspomnienie sprzed lat. Wybraliśmy ten utwór, ponieważ – naszym zdaniem – pokazuje nasze możliwości interpretacyjne i najbardziej oddaje nasz styl, rodzaj aranżacji, kierunek i sposób muzycznego myślenia”.

To niczym nie zmącony sen złożony z jedenastu różnych opowieści o ludziach, ich uczuciach i dążeniu do szczęścia. Sen o marzeniach, które trzeba spełniać każdego dnia, by czuć się wolnym i szczęśliwym. Pomoc aranżacyjna, produkcja muzyczna oraz gościnnie trąbka – Patrycjusz Gruszecki.

Zespół LUB JAZZTET tworzą: Berenika Ziąberwokal, Mirosław Sanecki – saksofon tenorowy, Konrad Stankiewicz – fortepian, Janusz Lewandowski – kontrabas, Jarosław Rybka – perkusja. Na płycie “Łapacz snów” oraz w teledysku “Miłość w Portofino” na kontrabasie gra Bogdan Feliczak.

Profil Facebook: LUB JAZZET

Płytę zespołu można nabyć w Empiku: LUB JAZZTET “Łapacz słów”

źródło: biuroprasowe.pl

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.