LUB JAZZTET – “Miłość w Portofino” nowy klip 23 kwietnia 2022

Share
()
Czas czytania:1 Minut, 10 Sekund

LUB JAZZTET tworzą muzycy mieszkający w Lubinie na Dolnym Śląsku. Ich pierwszy album pt. „Łapacz snów” powstał z miłości i pasji do muzyki jazzowej. Znajduje się na nim 11 standardów oraz polskich piosenek.

Wykonane w jazzowych aranżacjach oraz jedna kompozycja własna, będąca efektem twórczej, spontanicznej improwizacji w studio nagrań MONOCHROM w Kotlinie Kłodzkiej. „Łapacz snów” to wędrówka po dźwięcznych obrazach, pełnych przestrzeni i kolorów.

LUB JAZZTET “Miłość w Portofino”

 

Lub Jazztet: “Jest to utwór Freda Buscaglione z polskim tekstem Agnieszki Osieckiej, którą kochamy bezwarunkowo. Mieliśmy własny pomysł na opowiedzenie tej historii, a Patrycjusz Gruszecki stworzył do niego oryginalną aranżację, zawierającą różne tempa, która przenosi nas gdzieś daleko, w miejsce, a może wspomnienie sprzed lat. Wybraliśmy ten utwór, ponieważ – naszym zdaniem – pokazuje nasze możliwości interpretacyjne i najbardziej oddaje nasz styl, rodzaj aranżacji, kierunek i sposób muzycznego myślenia”.

To niczym nie zmącony sen złożony z jedenastu różnych opowieści o ludziach, ich uczuciach i dążeniu do szczęścia. Sen o marzeniach, które trzeba spełniać każdego dnia, by czuć się wolnym i szczęśliwym. Pomoc aranżacyjna, produkcja muzyczna oraz gościnnie trąbka – Patrycjusz Gruszecki.

Zespół LUB JAZZTET tworzą: Berenika Ziąberwokal, Mirosław Sanecki – saksofon tenorowy, Konrad Stankiewicz – fortepian, Janusz Lewandowski – kontrabas, Jarosław Rybka – perkusja. Na płycie “Łapacz snów” oraz w teledysku “Miłość w Portofino” na kontrabasie gra Bogdan Feliczak.

Profil Facebook: LUB JAZZET

Płytę zespołu można nabyć w Empiku: LUB JAZZTET “Łapacz słów”

źródło: biuroprasowe.pl

Jak przydatny był ten post?

Kliknij poniżej, aby ocenić!

Wynik

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Przepraszamy, że ten post nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.