WOLSKA i Piotr Lewandowski “Dziewczyna z sąsiedztwa” premiera 11 maj 2022

Share
Czas czytania:1 Minut, 51 Sekund

WOLSKA kolejny raz nawiązała współpracę z Piotrkiem Lewandowskim, który był współkompozytorem jej debiutanckiego singla Telefon. Znany m.in. ze współpracy z Soblem i Pezetem jest tym razem także współwykonawcą. Dziewczyna z sąsiedztwa to wspólny utwór WOLSKIEJ i Piotrka, który w melodyjnym brzmieniu daje przedsmak nadchodzącego lata i mnóstwo pozytywnej energii.

W nowym singlu WOLSKA po raz kolejny czaruje nas swoim wyjątkowym wokalem i zaskakuje świeżością spojrzenia na świat i codzienne, zwykłe sprawy. Muzycznie Dziewczyna z sąsiedztwa czerpie z najlepszych tradycji indie-folkowych, porywając charakterystycznym brzmieniem ukulele w instrumentalnym refrenie.

Zapomniałam, jak dzień zachwyca mnie, czuję lata smak…

– śpiewa WOLSKA i przepowiada nowy, lepszy czas, emanując z każdego dźwięku olbrzymia dawką pozytywnej energii.

WOLSKA i Piotr Lewandowski

Młoda wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i multiinstrumentalistka – tak opowiada o nowym singlu:

Tworzyliśmy tę piosenkę z Piotrkiem podczas długich zimowych wieczorów, gdy bardzo już tęskniliśmy za słońcem, i myślę, że wyszła nam idealna piosenka na lato. To taki utwór, który pasuje zarówno na przejażdżkę samochodem, do tańca na trawie czy na długi wieczorny chillout.

To już druga nasza współpraca i myślę, że zwrotki, pod względem muzycznym, mogą trochę przypominać mój debiutancki singiel. W refrenie musiało się oczywiście pojawić ukulele, do którego mam słabość, ale też myślę, że można tam także wyczuć inspirację twórczością mojego ulubionego islandzkiego zespołu Of Monsters and Men, co także idealnie złożyło się z niesamowitą grą na gitarze Piotrka.

W warstwie tekstowej nawiązałam do mojej przemiany na przestrzeni ostatniego roku. To nie tylko zmiana koloru włosów (śmiech), ale także mojego spojrzenia na samą siebie w tym nowym świecie, który poznaję od ponad roku. To była ważna przemiana i trochę takie „przyspieszone dojrzewanie”, podczas którego dowiedziałam się więcej o sobie i swoich granicach i o tym, jaki mam wpływ na swoje życie.

Do utworu powstał klimatyczny klip utrzymany w vintage’owych klimatach, tak charakterystycznych dla WOLSKIEJ, przygotowany przez duet reżyserski Pauli Patockiej i Dominika Szatkowskiego. Autorem zdjęć jest Michał Palikot.

Teledysk “Dziewczyna z sąsiedztwa”

słowa: Patrycja Wolska

muzyka: Patrycja Wolska, Piotrek Lewandowski

ISRC: PL-M16-22-00003

czas: 2:35

wydawca: QL CITY

foto. Paula Patocka

Więcej o WOLSKIEJ na:

Posłuchaj: WOLSKA FFM

YouTube: WOLSKA YT

Spotify: WOLSKA Spotify

Instagram: WOLSKA Music

TikTok: WOLSKA Tik Tok

Facebook: WOLSKA FB

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.