Tomasz Wandzel „Blanka L. – Sława, pieniądze i seks” – recenzja

Share
Czas czytania:3 Minut, 9 Sekund

Tomasz WandzelBlanka L. – Sława, pieniądze i seks” to powieść dla dorosłej grupy czytelników. Historia dotyczy znanej celebrytki, która prowadzi swój program online. Jest to dosyć kontrowersyjna kobieta, która nie owija w bawełnę i uważana jest za wzór kobiety niezależnej.

Głównymi odbiorcami programów bohaterki, są inne kobiety, które podziwiają jej odwagę. Celebrytka jest bardzo popularna i dobrze na tym wszystkim zarabia. Jednak jej życie prywatne, to szereg dosyć nieprzyjemnych okresów. Jej historię zna kilka osób, wśród których pojawia się szantażysta, grożący, że ujawni wszelkie nagrania z jej niechlubnej przeszłości.

W jej życiu pojawia się taksówkarz, który planuje zdobyć pół miliona złotych na rehabilitację brata swojej byłej partnerki. Staje się on szoferem gwiazdy show-biznesu Blanki Lipiec, ale ma swój ukryty plan zdobycia określonej sumy. Gdy się dzięki pracy zbliża do niej, poznaje coraz to nowsze jej sekrety, które postanawia opisywać w książce, którą chce wydać. Celebrytka ceni swoją prywatność i bardzo ściśle chroni swoje tajemnice.

Tomasz Wandzel „Blanka L. – Sława, pieniądze i seks”

Jak już wstępnie zaznaczono, powieść jest skierowana dla czytelników dorosłych. Nie ma tutaj jednak jakiejś nadmiernej brutalności. Autor nie przesadza również z seksem, ale są takie wątki. Tomasz Wandzel skupia się bardziej na akcji, przedstawianiu poszczególnych wątków powieści oraz na dialogach, które często są kończone śmiałymi ripostami lub też, są dające do myślenia, liczne porównania i przenośnie.

W znacznej części książki dominuje dialog, co sprawia, że ma się odczucie, cały czas toczącej się akcji. To zapewne ucieszy tych czytelników, którzy nie gustują w jakichś obszernych opisach poszczególnych miejsc czy też obiektów. Książka napisana językiem, który nie stanowi problemów, jest przyswajalny chyba przez wszystkich i można wczuć się w fabułę stosunkowo szybko.

Tomasz Wandzel

Tomasz Wandzel - pisarz

Tomasz Wandzel – pisarz/fot. Tomasz Wandzel

Powieść zawiera również elementy romansu. Są też pokazane cechy ludzkiej osobowości, które często można zauważyć wśród tych ludzi, którzy w swoim życiu nie najlepiej sobie radzą. Zatem jest w treści zawarty element psychologiczny.

Zwraca uwagę sposób, w jaki przedstawiono osobowość celebrytki, kobiety, która ma ciężki dosyć charakter i jest dosyć szorstka wobec mężczyzn, ale nie tylko, w ogóle do innych osób. Te różnice charakterów pomiędzy bohaterami powieści, sprawiają, że książka nabiera pewnego rodzaju uniwersalności oraz urozmaicenia.

Kobieca zadziorność i upartość w konfrontacji z męską dumą i wysokim egocentryzmem oraz poczuciem silniejszego, są w tym dziele bardzo zauważalne. To taki jakby pojedynek damsko-męski na różnice charakterów. Świat różnych osobowości, intrygujące wydarzenia i zachowania oraz pogoń za sławą, jak również ucieczka przed popularnością, to kolejne i ukazane w sposób obrazowy, czasem dosłowny, elementy fabuły tej obyczajowej historii.

Jak czuje się kobieta sukcesu? W jaki sposób zachowuje się mężczyzna, który nie przebiera w środkach, nie boi się twardości i ciągle szuka nowych wrażeń w licznych, jednorazowych spotkaniach z kobietami? Co kieruje zachowaniem ludzi, którzy są przekonani co do swoich twardych zasad, trzymają się kurczowo pewnych, własnych wartości? I wreszcie, czy jest możliwa miłość w świecie, w którym dominuje zdrada, pieniądz, ciągłe poszukiwanie wrażeń, także cielesnych?

To zaledwie kilka pytań, na które można sobie odpowiedzieć, po przeczytaniu lektury. Oczywiście każdy z nas ma inny sposób na życie, lecz tutaj jest przedstawiony punkt widzenia, który nie jest całkowitą fikcją, bowiem tak bywa też w rzeczywistości.

Czytaj również inne artykuły o autorze:

Tomasz Wandzel “….od zawsze lubiłem eksperymentować”

Nasz Patronat: Tomasz Wandzel – “Blanka L. – Sława, pieniądze i seks” – premiera 1 lipca

Oficjalna premiera tego tytułu, będzie miała 1 lipca 2022 roku, ale już teraz książkę można nabyć w przedsprzedaży. Można ją kupić w wersji drukowanej u nas. Cena książki to 50 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt z nami poprzez formularz: Kontakt z nami lub pod numerem telefonu 577320699. Książka jest też do nabycia bezpośrednio u Autora powieści:

Tomasz Wandzel profil Facebook: Tomasz Wandzel – FB .

Recenzja Emil Kowalski

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.