Krzysztof Myśliński „Wszystkie Twoje Słabości” – debiut literacki

Share
Czas czytania:2 Minut, 44 Sekund

Krzysztof MyślińskiWszystkie Twoje Słabości”. Szukacie kryminału, w którym miłość przeplata się z nienawiścią, a główny bohater zbiera cięgi za ratowanie świata? Chcecie poznać klimat knajp, w których powietrze gęste jest od dymu z cygar, i odwiedzić świat, gdzie barbarzyństwo mafii można ujrzeć na każdym kroku? Jeżeli tak, to dobrze trafiliście!

Wszystkie Twoje Słabości” to debiut Krzysztofa Myślińskiego, pisarza młodego pokolenia. Jest to powieść kryminalna, której akcja rozgrywa się w Nowym Jorku. Właśnie tam Tom White – główny bohater powieści – trafia zaraz po tym, jak jego muzyczna kariera we Włoszech dobiega końca, a on sam staje się wrogiem publicznym numer jeden. Funkcjonuje odtąd w zupełnie innej rzeczywistości. We Włoszech żył dostanie. W Stanach Zjednoczonych ledwo wiąże koniec z końcem.

Krzysztof Myśliński „Wszystkie Twoje Słabości”

Krzysztof Myśliński "Wszystkie twoje słabości" wyd. Saga Edmont

Krzysztof Myśliński “Wszystkie twoje słabości” wyd. Saga Edmont

We Włoszech nie mógł odpędzić się od pełnych zachwytu spojrzeń. W Stanach nikt nie zwraca na niego uwagi, poza pijaczkami, których urzeka swoją urodą. We Włoszech – aż do wybuchu afery brutalnie kończącej marzenia o wiecznej chwale – żył zgodnie z prawem. W Stanach poznaje gorzki smak życia, w którym kładąc się do łóżka, nie może być pewny, czy będzie mu dane się obudzić.

Jak twierdzi autor, jest to książką zarówno dla tych doświadczonych czytelników kryminału, jak i dla rozpoczynających przygodę z tym gatunkiem. Jeśli ktoś ceni sobie klimat Stanów Zjednoczonych lat 80-tych, temat mafijnych porachunków, walkę z własnymi słabościami oraz miłość przeplatającą się z nienawiścią, ta pozycja jest właśnie dla niego.

Krzysztof Myśliński - pisarz

Krzysztof Myśliński – pisarz

Fragment powieści:

Facet puścił go, Tom osunął się na ziemię. Kątem oka zobaczył, że nieznajomy jest już daleko, nie było szans go dogonić. Choć wcale tego nie pragnął.

Co to było, do jasnej cholery? – pomyślał, gdy świat z powrotem nabrał kolorów. Tom wciąż siedział pod ścianą, oddychał ciężko. Nie mógł ruszyć głową; czuł, jakby mężczyzna rozciął mu skórę gorącym dłutem, a czaszkę zmielił na wióry. Nie miał też dość siły, by wstać. W uszach słyszał pisk przerywany warkotem, jak gdyby w pobliżu szczekał pies.

Lecz nie było tu nikogo. Tom siedział sam, obok niego dwaj najwierniejsi przyjaciele: pustka i ciemność. Jakiś samochód przejechał w oddali, ktoś gdzieś przeklął głośno. Nikt nie zwracał na niego uwagi.
Zrozumiał, co się stało. Znowu go napadli. Znów omal go nie zabili. A on nie może nikomu o tym powiedzieć.

Wziął kilka głębokich wdechów, delikatnie poruszył palcami u stóp. Przynajmniej tyle mógł zrobić, bo choć chciał pobiec w stronę przystanku, nie był w stanie ruszyć z miejsca. Każda próba podniesienia się na nogi skutkowała upadkiem.

To chyba koniec – pomyślał, opadając bezwładnie na brudny chodnik”.

Krzysztof Myśliński to jeden z tych twórców, który miłość do pisania odkrywał stopniowo, delektując się nią niczym słodkim ciastem. Zaczynał nieśmiało, pierwsze próby literackie podejmował jeszcze w szkole podstawowej, w przerwach między grą w piłkę nożną, a kosztowaniem naiwnego, dziecięcego życia. Pisze z zamiłowania do literatury. Jest pasjonatem muzyki – szczególnie gry na gitarze – sportu oraz kina. Jego zainteresowania literackie sięgają od twórczości Williama Szekspira i Moliera, przez Stanisława Lema i Stephena Kinga, do J.K. Rowling i Remigiusza Mroza. Na co dzień uczęszcza do szkoły średniej.

Profil autora na Instagramie: Krzysztof Myśliński – Instagram

Książkę pt. „Wszystkie Twoje Słabości”, można nabyć w Empik: „Wszystkie Twoje Słabości”

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.