Przemysław Piotrowski „Krew z krwi” – recenzja

Share
Czas czytania:3 Minut, 10 Sekund

Przemysław Piotrowski „Krew z krwi” – to dramat, powieść kryminalna i obyczajowa. Historia, która mogła zdarzyć się naprawdę. Bardzo wciągająca fabuła, która „nie zatrzymywała się” od samego początku, a kolejne rozdziały stawały się coraz ciekawsze.

Historia pisarza, który wychowuje syna. Zachorował on na raka. Niestety, był to rak złośliwy i dziecko miało znikome szanse na przeżycie, a jeśli nawet, to pokonanie choroby, kosztowało kilkanaście milionów złotych, których bohater powieści Daniel Adamski, po prostu nie miał. Jednak nie poddawał się w walce i organizował zbiórki pieniędzy na jego leczenie, które były skuteczne, lecz suma pieniędzy, jakie zostały dzięki temu zgromadzone, była niewielka w porównaniu z potrzebą.

Pisarz podpisuje jednak umowę z jednym z największych wydawnictw w Polsce i pisze kolejną swoją powieść, z nadzieją, że również w ten sposób zarobi na leczenie syna. Podczas tego wszystkiego, pojawia się morderca, który zabija znajomych Daniela, a on sam staje się jednym z głównych podejrzanych. Walka o życie swojego syna Leosia, była życiowym priorytetem dla Adamskiego.

Przemysław Piotrowski “Krew z krwi”

Przemysław Piotrowski "Krew z krwi" wyd. Czarna Owca

Przemysław Piotrowski “Krew z krwi” wyd. Czarna Owca

Powieść pełna dramatyzmu i pokazująca miłość ojca do syna. Napisana tak, że czytelnik cały czas jest ciekawy, co dalej, bowiem akcja toczy się w dosyć zawrotnym tempie, pojawiają coraz to nowsze szczegóły i wydarzenia. Zatem czytając, na pewno nie nudzimy się. Co ważne, napięcie budowane jest stopniowo i wszelkie zwroty akcji, pojawiają się niespodziewanie. Przez cały czas, czytelnik jest trzymany w napięciu.

Ciekawa jest główna postać, czyli Daniel, który przez lata próbuje, przyciągnąć uwagę czytelników dla swoich powieści. Pisze on kryminały. Jest osobą pomysłową i uczuciową, kocha syna, dla którego zrobiłby wszystko. Uczucia bohatera są dosyć obrazowo opisane przez autora książki, oddają pewien klimat miłości ojcowskiej i możemy sobie zadać pytanie – co można zrobić, żeby nasze dziecko było zdrowe?

Pióro pisarza Przemysława Piotrowskiego, to dość lekka sztuka, ale bardzo precyzyjnie oddaje charakter i realia. Powieść pozwala na wczucie się w jej treść, bez gubienia wątków, co zapewne jest bardzo ważne, gdyż nie ma niepotrzebnych opisów, a te pojawiające się, są zminimalizowane, będące jakby na dalszym planie. Liczy się akcja i przekaz.

Przemysław Piotrowski "Krew z Krwi"

Przemysław Piotrowski “Krew z Krwi”

Mimo groźnie brzmiącego tytułu „Krew z krwi”, w książce nie ma jakiejś dużej brutalności, to może trochę zaskakiwać. Są oczywiście popełniane zbrodnie, lecz główny nacisk kładziony jest na istotę moralną bohaterów. Natomiast cała fabuła jest intrygująca, pełna tajemnic, a zakończenie należy do takich, jakie zapewne oczekuje wielu miłośników tego gatunku i nie tylko. Zresztą przez cały czas, jako czytelnicy, nie jesteśmy w stanie domyślić się, kto stoi za wszystkimi wydarzeniami.

Czy bezsilność wobec chorego dziecka jest ostateczna? Czy nie ma ratunku, bo na drodze oprócz postępującej choroby, stoją pieniądze? Jak bardzo można kochać własne dziecko? Jak może kochać ojciec? To jedynie kilka z pytań, na które odpowiada książka. Przez to, można ją też zaliczyć do tych lektur, które zawierają wiele aspektów psychologicznych.

Książka jest tak napisana, jakby była stworzona przez jej bohatera, czyli jest on narratorem i opowiada o wszystkim tym, co zrobił. To zapewne ułatwia nam wczucie się w rolę głównej postaci w fabule i lepiej odczuwamy to, co czuje. Opisywane wydarzenia, są w pełni realne i mogłyby mieć miejsce w rzeczywistości.

Fabuła książki, jest ciekawa to na pewno, ale jest też pewnym obrazem moralnym dla rodziców szczególnie. Autor Przemysław Piotrowski, stworzył znakomitą powieść, w której przedstawionych jest wiele uczuć, głównie ojcowskich. Stworzył dramaturgię i obraz szczęścia rodzicielskiego. Powieść przypomina również thriller z intrygą, która do samego końca, zawiera tajemnicę. Jest wiele emocji, a dialogi w pełni oddają klimat danych wydarzeń.

Powieść „Krew z krwi” należy do tych powieści, przy których nie będziecie się Państwo nudzić. Zmusza nas do refleksji…

Profil autorski Przemysław Piotrowski: Przemysław Piotrowski – Facebook

Książka do nabycia w księgarni: Krew z Krwi – Empik

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.