Wojtek Kowalski “Luźne kartki z adwokaturą w tle” nowość

Share
Czas czytania:1 Minut, 50 Sekund

Wojtek KowalskiLuźne kartki z adwokaturą w tle“. Premiera książki miała miejsce 8 sierpnia. To zbiór 33 zwięzłych esejów o zróżnicowanej tematyce i konwencji, które łączy szeroko pojęta adwokacka rzeczywistość. ”Uwikłany” w nią autor, przeplatając głębszą refleksję z zaprawionym goryczą humorem, przytacza swoje wspomnienia i przemyślenia z różnych etapów swojego życia i najbliższego otoczenia.

Wojtek Kowalski “Luźne kartki z adwokaturą w tle”

Wojtek Kowalski "Luźne kartki z adwokaturą w tle" wyd. Book Edit

Wojtek Kowalski “Luźne kartki z adwokaturą w tle” wyd. BookEdit

Autor książki pochodzi z rodziny, w której adwokatura przewijała się z pokolenia na pokolenie – adwokatem był jego dziadek, ojciec, a obecnie zawód ten wykonuje jego syn. Stąd posiada różnorodne doświadczenia związane z tą profesją – już od najmłodszych lat bywał z ojcem w salach rozpraw, „nasiąkał” niecodzienną atmosferą sądowych korytarzy. Wielopokoleniowa historia rodziny „z adwokaturą w tle” skłoniła autora do refleksji, że wiele rzeczy w życiu ma swoją przyczynę w momencie, którego nawet nie dostrzegamy. Jednak on sam doskonale jest w stanie wskazać chwilę, od której zaczęła się realizacja jego przeznaczenia.

Czasem przydarza się nam coś, co później rzutuje na całe nasze życie. Choćby garb, z którym przyszło nam się urodzić, albo błędna decyzja podjęta na drodze i powstała stąd nasza nieodwracalna ułomność. Wszystko, co następuje potem, będzie już zawsze uwikłane ową przypadłością. Często również nie dostrzegamy tej drobiny piasku, od przesypania której wszystko już jest przesądzone. Ja zaś ten moment z mojego życia widzę wyraźnie – adwokatura niewątpliwie była moim przeznaczeniem, a w mojej książce opisuję m.in. proces “zanurzania się” w niej poprzez różnorodne, codzienne sytuacje – mówi Wojtek Kowalski, adwokat i autor książki „Luźne kartki z adwokaturą w tle”.

Autor kieruje swoją książkę do czytelników szukających w lekturze refleksji niepozbawionej dystansu do rzeczywistości. Nie jest to książka opisująca sensacyjne relacje z mrożących krew w żyłach procesów, ale z pewnością spodoba się tym, którzy cenią sarkazm i komizm „z życia wzięty”.

Książka, wydana w BookEdit, jest już dostępna w sprzedaży w największych polskich księgarniach stacjonarnych i internetowych. Patronami medialnymi są portale: wtonacjikultury.pl i kulturowo24.pl.

Wojtek Kowalski – adwokat w mieście średniej wielkości. Adwokatem był jego dziadek i ojciec, adwokatem jest też jego syn. Adwokatura była jego przeznaczeniem.

Książka dostępna: “Luźne kartki z adwokaturą w tle”

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.