Wiktoria Zwolińska “A tak ogólnie (mam doła)” – czyżby?

Share
()
Czas czytania:2 Minut, 22 Sekund

Wiktoria Zwolińska i jej „A tak ogólnie (mam doła)“. I chociaż tytuł brzmi dosyć wymownie i może sugerować inaczej, to jednak piosenka jest bardziej optymistyczna, niż by mogło się spodziewać. W taki luźny sposób wokalistka opowiada o swoim „dole”. I raczej nie brzmi to, jakby go miała, przeciwnie, brzmi, jakby tym „dołem” się cieszyła.

Utwór rytmiczny, utrzymany w klimacie POP, tekst prosty i czytelny dla każdego. Dobrze działa na samopoczucie i co tu więcej mówić – po prostu do posłuchania na każdy dzień.

Wiktoria Zwolińska to jak sama o sobie napisała w portalu społecznościowym „hipnotyzująca wokalistka, młoda songwriterka oraz autorka niebanalnych tekstów” i faktycznie ten utwór odzwierciedla te słowa.

Wiktoria Zwolińska

Wiktoria Zwolińska foto. Magic Records

Wiktoria Zwolińska foto. Magic Records

Kompozycja „A tak ogólnie (mam doła)” to dzielenie się z innymi kawałkiem swojego świata, świata wokalistki. Wiktoria Zwolińska robi to w sposób ironiczny, typowy dla siebie. Jest to przekaz dla każdego.

W pracy nad utworem, wspierana przez Skubasa i sedguya’a, stworzyła ciekawy klimat muzyczny.

Pod z pozoru lekką, zabawną i pełną dystansu kompozycją, kryje się coś znacznie bardziej wartościowego. Jest to przekorna próba zmierzenia się ze swoimi słabościami, a także ich zaakceptowania lub polubienia. Taka właśnie jestem – nieidealna… Często jednak to właśnie te niedoskonałości odróżniają nas od innych, a nawet czynią wyjątkowymi. Kiedy czujemy się przytłoczeni, pamiętajmy, że te nasze (z pozoru) wady, mogą okazać się największymi atutami – powiedziała Wiktoria.

W warstwie muzycznej niezwykłym wyczuciem klimatu i ogromnym wsparciem kompozytorskim był dla mnie niezastąpiony Skubas. Nie tylko czuwał, aby linia melodyczna wprowadziła słuchacza w zwiewną i charakterystyczną dla kompozycji opowieść, ale także wzbogacił całość swoim gitarowym brzmieniem. Drugi współkompozytor – SEDGUY – podrzucał mnóstwo ciekawych muzycznych smaczków i wskazówek, zgrabnie zamykając utwór produkcyjnie – dodała artystka.

Wydaje się, że utwór „A tak ogólnie (mam doła)” jest kawałkiem, który pasuje na ciepłe i letnie dni. I ten „dół” wcale nie jest takim, dołem jakby się wydawało. Skłania do refleksji i zmusza do humorystycznego podejścia do samego siebie i otaczającego nas świata. Bo przecież, po co się martwić wszystkim w nadmiarze, jak można mieć „doła”, ale to przez chwilę, by potem znów cieszyć się ze wszystkiego. A tak jak w tej sytuacji, zaśpiewać o tym dole i po prostu zniknie on, ustępując innym nastrojom. Może kolejnemu „dołowi”, który stanie się inspiracją do stworzenia, następnego ciekawego utworu muzycznego?

Jedna ze zwrotek sama mówi o utworze chyba wszystko:
„Tak ogólnie nie wyglądam ładnie
A jak coś mówię to nie składnie
Jak poruszam się to niezgrabnie
Nawet, gdy stoję się garbię „

Swoją drogą – gdyby każdy z nas podchodził do siebie i świata z takim właśnie dystansem, jaki jest ukazany w tym lirycznym i można powiedzieć poetyckim przekazie, to mielibyśmy raczej samych optymistycznych ludzi, a nie tych, co mają „doła”…

Profil artystyczny wokalistki na Facebook: Wiktoria Zwolińska – FB

Profil YouTube: Wiktoria Zwolińska – YT

Jak przydatny był ten post?

Kliknij poniżej, aby ocenić!

Wynik

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Przepraszamy, że ten post nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Przeczytaj również...

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.