Magdalena Lytek-Dehiles – w maju ukaże się jej antologia NieOCZYwista

Share
Czas czytania:2 Minut, 34 Sekund

Magdalena Lytek-Dehiles to wieloletnia emigrantka. Pochodzi z Mikołowa na Górnym Śląsku, skąd czerpie mnóstwo inspiracji pisarskiej. Pisze prozę historyczną oraz obyczajową po polsku i po angielsku. Na co dzień jest nauczycielką oraz copywriterką. Ukończyła dwuletnie studia podyplomowe na University of Westminster w Londynie, na wydziale tłumaczeń. Kocha morze, irlandzką muzykę i Guinness’a. Dużo podróżuje. Fascynuje ją historia lokalna oraz niewyjaśnione tajemnice z przeszłości… 

Magdalena Lytek-Dehiles

Zadebiutowała powieścią emigracyjną pt. “Po każdej burzy świeci słońce” w listopadzie 2021 roku. Emigranckie życie zaowocowało opowieścią o emerytowanym górniku, wdowcu, który borykając się z żałobą po żonie, wyrusza w ślad za zaginionym synem do Londynu.

Po każdej burzy krzyczy słońce

“Po każdej burzy świeci słońce” / Fot i projekt okładki. Elżbieta Morgan Magdalena Batko

Powieść została przyjęta przez recenzentów oraz czytelników na tyle pozytywnie, że w przygotowaniu jest druga część. Powieść weszła także do finału plebiscytu „Brakująca Litera” na książkę roku 2021. Niedawno, Magdalena dołączyła też do ekipy polonijnego Radia Islanders, gdzie prowadzi autorską audycję Z KSIĄŻKĄ NA FALI czyli BIBLIOTEKA EMIGRANTA.

Od szóstego roku życia cierpię na nieuleczalną przypadłość: jestem nałogowym “czytaczem”. Dosłownie “pożeram” książki obyczajowe, psychologiczne, biograficzne i kryminały. A parę lat temu uświadomiłam sobie, że kocham też pisać. Więc robię to tak często, jak tylko możliwe.

Jej dewizą życiową jest: “zawsze miej plan B na wypadek, gdyby plan A nie wypalił”.

W maju ukaże się antologia NieOCZYwista z udziałem autorki a latem kolejny projekt „Antologia mikołowska”.

W obronie mowy ojczystej

W obronie mowy ojczystej “Nieoczywista antologia” fot. Autorka

Pisze o relacjach rodzinnych, wybaczaniu, rozwiązywaniu problemów z przeszłości.

Ale poruszam też problemy społeczne jak np. handel ludźmi. Porusza mnie wszelka niesprawiedliwość…

Jak też mówi:

Po maturze, zostałam samozwańczą, zapaloną, jak to moja siostra Ela żartobliwie określa – “histeryczką” (chodzi oczywiście o moją pasję do historii).

 

Należy do Ekskluzywnego Stowarzyszenia Przyjaciół Książek na Wyspach, a także London Writers’ Cafe. Ukończyła kurs pisarski na Uniwersytecie City w Londynie oraz kurs online w Manchesterze.

Należy do Ekskluzywnego Stowarzyszenia Przyjaciół Książek na Wyspach, a także London Writers’ Cafe. Ukończyłam kurs pisarski na Uniwersytecie City w Londynie oraz kurs online w Manchesterze.

Myślę, że pobyt na emigracji chyba najbardziej wpłynął na to że piszę, ciekawe doświadczenia z tym związane oraz tęsknota za krajem.

Autorka zapewnia, że:

Autograf można dostać na spotkaniu autorskim, można też do mnie napisać i wtedy zobaczę co da się zrobić

Od listopada 2021 roku wzięła udział w całej serii spotkań autorskich między innymi w Londynie, Manchesterze, Liverpoolu.

Obecnie Magdalena pracuje nad kontynuacją swojej debiutanckiej powieści oraz nad zupełnie nowym projektem pt. „An Irish Ballad”. W maju ukaże się również antologia “nieOCZYwista“, którą współtworzy z Dominika Caddick, Bruno Kandyna, Magdalena Lytek-Dehiles, Andrzej Konefał, Marta Kopacz, Kamil Prabucki, R.A. Olek, Anna Partyka – Judge, Magdalena Krok, Olga Bartnik. Ada Johnson, Jacek Freser.

Jej poczynania można obserwować na:

Facebook’u : Nie tak Łatwo pisać

Instagramie: Magdalena Lytek-Dehiles

oraz na stronie internetowej: nietaklatwopisac.wordpress.com

Książkę “Po każdej burzy świeci słońce” można zamówić pod tym adresem: Magdalena Lytek-Dehiles – Po każdej burzy świeci słońce

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.