Heather Walter “Malice” premiera 15 czerwca!

Share
Czas czytania:1 Minut, 52 Sekund

Heather Walter “Malice”. Klątwa rzucona na księżniczkę oznacza jej śmierć w dniu dwudziestych pierwszych urodzin. Następczynię tronu uratuje tylko pocałunek prawdziwej miłości… Ten retelling „Śpiącej królewny” to pełna dworskich intryg, mroczna opowieść o uczuciu między kobietami z dwóch różnych światów. „Malice” w księgarniach w całej Polsce już 15 czerwca!

Aurora to ostatnia spadkobierczyni tronu królestwa Briaru. Uprzejma, łaskawa, piękna i naznaczona starożytną klątwą. Jak każdą księżniczkę z tego rodu czeka ją śmierć w dniu jej dwudziestych pierwszych urodzin. Złamać zaklęcie może tylko pocałunek prawdziwej miłości.

Heather Walter „Malice”

Heather Walter „Malice” Wydawnictwo: You&YA

Heather Walter „Malice” Wydawnictwo: You&YA

Alyce ma zdolności magiczne – jest Mroczną Łaską. Tylko ona umie przyrządzać eliksiry przynoszące brzydotę i przekleństwo. Jej moc pochodzi z tego samego źródła, co klątwa rzucona na następczynię tronu. Nic dziwnego, że dziewczynę otacza powszechna niechęć i pogarda. Jest upokarzana i zawstydzana przez tych samych szlachciców, którzy płacą jej za butelkowanie klątw.
Tylko Aurora nie ocenia Alyce poprzez jej mroczny, niebezpieczny talent, nie brzydzi się i nie obawia tajemniczej czarnej magii płynącej w żyłach dziewczyny. Wręcz przeciwnie – traktuje ją z empatią i szacunkiem i zachęca, by rozwijała swoje magiczne umiejętności.

Do chwili, gdy klątwa zabije Aurorę, został niecały rok. Alyce po raz pierwszy chce komuś naprawdę pomóc. Czy uda jej się ocalić księżniczkę? Ilu jeszcze nudnych, irytujących szlachciców będzie musiała pocałować? Czy pogardzana w królestwie czarownica wygra ze starożytną klątwą?

Malice” to pierwszy tom dylogii, uwspółcześnionej historii „Śpiącej królewny”. Opowieść o tym, czym naprawdę jest prawdziwa miłość, a także o uprzedzeniach, sile empatii i o życiu w zgodzie z tym, co podpowiada serce.

Książka z gatunku new adult przeznaczona jest dla czytelników powyżej 15 roku życia. Ta historia w kolorach tęczy to idealna lektura z okazji pride month!

Heather Walter – absolwentka Uniwersytetu Teksańskiego w Austin, z dyplomami anglistyki i informatyki. Książki są – i zawsze będą – nieodłączną częścią jej życia. Jako autorka Heather uwielbia pisać o tym „co by było, gdyby”, o bohaterach pełnych wad i na nowo opowiadać stare, znane historie. Jej ulubionymi postaciami są zwykle złoczyńcy. Kiedy nie pisze, zajmuje się czytaniem (wiadomo!), robieniem na drutach, oglądaniem seriali i planowaniem kolejnej podróży.

Tytuł: „Malice”

Autor: Heather Walter

Przekład: Ewa Skórska

Data premiery: 15 czerwca 2022

Wydawnictwo: You&YA

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.