Elly Tess – “Only You” hit na lato – Recenzja

Share
Czas czytania:1 Minut, 33 Sekund

Elly Tess. Wydawać by się mogło, że kolejne popowe piosenki o miłości nie wnoszą już nic nowego. Na polskiej scenie muzycznej jest wiele nastolatek ze złamanym sercem. Tutaj pojawia się Elly Tess – łodzianka, mieszkająca obecnie w Los Angeles, która otwiera drzwi do popu przepełnionego czystą wrażliwością.

Elly Tess znana jest także z platformy TikTok, gdzie zdobywa popularność opowiadając widzom o swoich miłosnych zawirowaniach. 26-letnia wokalistka pokonała długą drogę do spełnienia swoich marzeń, co wiązało się z przeprowadzką do Los Angeles. Tam ukończyła filozofię i przemysł muzyczny na Uniwersytecie Kalifornijskim.

Elly Tess

Elly Tess, 2022, fot Mara Friedman

Elly Tess, 2022, fot Mara Friedman

Postanowiła rozpocząć karierę muzyczną i 5 listopada 2021 roku wydała pierwszy singiel pt. “sad girl”. Na tym artystka się nie zatrzymała. Na swoim koncie ma jeszcze dwie piosenki, a 11 maja 2022 wydała czwarty utwór. “Only You” jest efektem współpracy z wielokrotnie nagradzanym polskim duetem działającym pod pseudonimem Hotel Torino, czyli Patrykiem Kumorem oraz Dominicem Buczkowskim.

Elly Tess – “Only You”

Najnowszy utwór młodej artystki rozpoczyna się od hipnotyzującego beatu. Trzeba przyznać, że melodia ma w sobie to “coś”, a piosenka szybko wpada w ucho. Tekst opowiada o zakochanej dziewczynie, która znajduje się w miłosnej rozterce, choć bardzo dobrze wie, czego chce. Singiel “Only You” ma ogromny potencjał, by zostać letnim hitem. W takim nastroju utrzymany jest też teledysk do utworu. Historia ukazana jest w miejscu, w którym kilka godzin wcześniej odbyła się impreza, co przywodzi na myśl estetykę znaną z amerykańskich filmów. Zdjęcia do teledysku przypominają kadry z Instagrama hollywoodzkiej gwiazdy. Bałagan i rozrzucone butelki w tle, mogą być metaforą dla zawirowań emocjonalnych ukazanych w tekście utworu. Całość świetnie się ze sobą komponuje – dobra piosenka z idealnie wyreżyserowanym teledyskiem to przepis na sukces, a “Only You” z pewnością wyląduje na niejednej wakacyjnej playliście.

Profil Facebook artystki: Elly Tess – FB

Karolina Majewska

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.