Bart Gałązka “Trochę Poważniej” – debiut młodego myzyka

Share
Czas czytania:1 Minut, 20 Sekund

Bart Gałązka wkracza w szeregi Niebieskiego Labelu. Jego nowy singiel nakreśla jak głęboko w definicję ‘alternatywy’ artysta zapuścił się, tworząc swoją nadchodzącą płytę. Około punkowe gitary z domieszką surf-rocka naturalnie łączą się z przygrywającymi w tle hip-hopowymi samplami. Całość splata niski wokal opowiadający o dramacie utknięcia w toksycznych relacjach bez jakichkolwiek alternatyw.

Bart Gałązka o swoim najnowszym singlu:

Utwór “Trochę Poważniej”, jak i duża część piosenek z mojej nadchodzącej płyty, jest dla mnie aż zbyt osobisty. Całość skupia się wokół rzeczy, które niekoniecznie chcielibyśmy powiedzieć na głos, ale czujemy je i nie mam tu na myśli, tylko tych miłych rzeczy. W przypadku tego singla chciałem nakreślić dysonans bycia w toksycznych relacjach z innymi ludźmi, w których dajemy z siebie naprawdę wiele, chcąc być uznanym i szanowanym, lecz w zamian nie dostajemy kompletnie nic, żeby nie powiedzieć, że wręcz tracimy jakąś cząstkę siebie. Łatwo powiedzieć, że najprościej byłoby natychmiast zerwać takie kontakty, ale brak alternatyw i strach przed samotnością zbyt kurczowo nas przy nich trzyma.

Bart Gałązka, fot. Natalia Mocarska

Bart Gałązka, fot. Natalia Mocarska

BIO:

Sam mówi o sobie, że robi muzykę dla smutnych ludzi wracających z imprez. Twórczość Barta Gałązki to połączenie nostalgicznej alternatywy z wpływami hip-hopowej narracji, elektronicznych, retro brzmień i dekadenckiego, niskiego, charakterystycznego wokalu. Nie bez powodu jego piosenki naturalnie przywodzą na myśl skojarzenie z fenomenem Jakuba Skorupy. W 2021 roku światło dzienne ujrzał debiutancki singiel Barta, o przewrotnym tytule – “Bełkot”, który opowiada o trudnościach wynikających z przechodzenia z jednej bliskiej relacji w drugą.

Bart Gałązka na Facebook: Bart Gałązka – FB

YouTube: Bart Gałązka – YT

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.