Bart Gałązka “Trochę Poważniej” – debiut młodego myzyka

Share
()
Czas czytania:1 Minut, 20 Sekund

Bart Gałązka wkracza w szeregi Niebieskiego Labelu. Jego nowy singiel nakreśla jak głęboko w definicję ‘alternatywy’ artysta zapuścił się, tworząc swoją nadchodzącą płytę. Około punkowe gitary z domieszką surf-rocka naturalnie łączą się z przygrywającymi w tle hip-hopowymi samplami. Całość splata niski wokal opowiadający o dramacie utknięcia w toksycznych relacjach bez jakichkolwiek alternatyw.

Bart Gałązka o swoim najnowszym singlu:

Utwór “Trochę Poważniej”, jak i duża część piosenek z mojej nadchodzącej płyty, jest dla mnie aż zbyt osobisty. Całość skupia się wokół rzeczy, które niekoniecznie chcielibyśmy powiedzieć na głos, ale czujemy je i nie mam tu na myśli, tylko tych miłych rzeczy. W przypadku tego singla chciałem nakreślić dysonans bycia w toksycznych relacjach z innymi ludźmi, w których dajemy z siebie naprawdę wiele, chcąc być uznanym i szanowanym, lecz w zamian nie dostajemy kompletnie nic, żeby nie powiedzieć, że wręcz tracimy jakąś cząstkę siebie. Łatwo powiedzieć, że najprościej byłoby natychmiast zerwać takie kontakty, ale brak alternatyw i strach przed samotnością zbyt kurczowo nas przy nich trzyma.

Bart Gałązka, fot. Natalia Mocarska

Bart Gałązka, fot. Natalia Mocarska

BIO:

Sam mówi o sobie, że robi muzykę dla smutnych ludzi wracających z imprez. Twórczość Barta Gałązki to połączenie nostalgicznej alternatywy z wpływami hip-hopowej narracji, elektronicznych, retro brzmień i dekadenckiego, niskiego, charakterystycznego wokalu. Nie bez powodu jego piosenki naturalnie przywodzą na myśl skojarzenie z fenomenem Jakuba Skorupy. W 2021 roku światło dzienne ujrzał debiutancki singiel Barta, o przewrotnym tytule – “Bełkot”, który opowiada o trudnościach wynikających z przechodzenia z jednej bliskiej relacji w drugą.

Bart Gałązka na Facebook: Bart Gałązka – FB

YouTube: Bart Gałązka – YT

Jak przydatny był ten post?

Kliknij poniżej, aby ocenić!

Wynik

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Przepraszamy, że ten post nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Przeczytaj również...

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.