Franio Mucha debiutuje albumem „Bakelit”

Share
()
Czas czytania:1 Minut, 33 Sekund

Franio Mucha debiutuje albumem „Bakelit”. Płyta w wersji fizycznej ukaże się 16 września nakładem wytwórni Seszele Records. W dystrybucji cyfrowej będzie dostępna dzięki [PIAS]/[INTEGRAL]. Pierwszy krążek artysty od samego początku miał być popową płytą.

Franio Mucha “Zimna Wojna”

Miał trafiać do ludzi.

“Wybrałem więc paletę głupich emocji i stworzyłem 11 piosenek, do których może pląsać ten dzieciak w każdym z nas. Tak, aby mógł wyrzucić całą złość” – mówi Franio.

Zimna Wojna to piosenka o relacji z moim dawnym przyjacielem. Mówi o gniewie, dojrzewaniu i miłości, z którą nie można zwlekać. Punkt zwrotny w moim życiu” – tak o utwórz, mówi Franio.

Franio Mucha to solowy projekt, za którym stoi Mikołaj Gawron, 18-letni multiinstrumentalista z Opola. Mikołaj jest absolutnym debiutantem, sam odpowiada za produkcję, kompozycję i warstwę tekstową.

Franio Mucha - singiel "Zimna wojna"

Franio Mucha – singiel “Zimna wojna”

Muzyka Frania Muchy to mieszanka luzu, nostalgii i ujmującego uroku, muzycznie inspirowana post-punkiem, zimną falą oraz nawiązaniami do funku. Świeżość i młodość łączy się z dojrzałością emocjonalną twórcy. Na swoim debiutanckim albumie Franio Mucha często sięga po perspektywę dziecka, co tworzy kolorowy świat przeżyć, w którym nie brakuje miejsca na refleksje oraz humor.

Debiutancki singiel “Miś Mamona” w pierwszym tygodniu wylądował na 13 miejscu Listy Piosenek Radia 357. Artysta wystąpi również na tegorocznym festiwalu Great September.

6 maja, miała premiera teledysku na YouTube innego jego debiutanckiego utworu “Miś mamona”

Franio Mucha, inaczej Mikołaj Gawron jest solistą. To 18-letni multiinstrumentalista z Opola. Jednocześnie jest producentem, kompozytorem i pisze teksty. Jego muzyka to utwory klimatyczne na luzie. Autor inspiruje się post-punkiem, nawiązuje również do funku. W jego utworach jest wiele refleksji i zadumy. Pierwszy album artysty zostanie wydany w 2022 roku, wszystko poprzedzą wcześniej opublikowane single.

Profil artystyczny Franio Mucha na Facebook: Franio Mucha – FB

Franio Mucha na YouTube: Franio Mucha – YT

Jak przydatny był ten post?

Kliknij poniżej, aby ocenić!

Wynik

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Przepraszamy, że ten post nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Przeczytaj również...

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.