Franio Mucha debiutuje albumem „Bakelit”

Share
Czas czytania:1 Minut, 33 Sekund

Franio Mucha debiutuje albumem „Bakelit”. Płyta w wersji fizycznej ukaże się 16 września nakładem wytwórni Seszele Records. W dystrybucji cyfrowej będzie dostępna dzięki [PIAS]/[INTEGRAL]. Pierwszy krążek artysty od samego początku miał być popową płytą.

Franio Mucha “Zimna Wojna”

Miał trafiać do ludzi.

“Wybrałem więc paletę głupich emocji i stworzyłem 11 piosenek, do których może pląsać ten dzieciak w każdym z nas. Tak, aby mógł wyrzucić całą złość” – mówi Franio.

Zimna Wojna to piosenka o relacji z moim dawnym przyjacielem. Mówi o gniewie, dojrzewaniu i miłości, z którą nie można zwlekać. Punkt zwrotny w moim życiu” – tak o utwórz, mówi Franio.

Franio Mucha to solowy projekt, za którym stoi Mikołaj Gawron, 18-letni multiinstrumentalista z Opola. Mikołaj jest absolutnym debiutantem, sam odpowiada za produkcję, kompozycję i warstwę tekstową.

Franio Mucha - singiel "Zimna wojna"

Franio Mucha – singiel “Zimna wojna”

Muzyka Frania Muchy to mieszanka luzu, nostalgii i ujmującego uroku, muzycznie inspirowana post-punkiem, zimną falą oraz nawiązaniami do funku. Świeżość i młodość łączy się z dojrzałością emocjonalną twórcy. Na swoim debiutanckim albumie Franio Mucha często sięga po perspektywę dziecka, co tworzy kolorowy świat przeżyć, w którym nie brakuje miejsca na refleksje oraz humor.

Debiutancki singiel “Miś Mamona” w pierwszym tygodniu wylądował na 13 miejscu Listy Piosenek Radia 357. Artysta wystąpi również na tegorocznym festiwalu Great September.

6 maja, miała premiera teledysku na YouTube innego jego debiutanckiego utworu “Miś mamona”

Franio Mucha, inaczej Mikołaj Gawron jest solistą. To 18-letni multiinstrumentalista z Opola. Jednocześnie jest producentem, kompozytorem i pisze teksty. Jego muzyka to utwory klimatyczne na luzie. Autor inspiruje się post-punkiem, nawiązuje również do funku. W jego utworach jest wiele refleksji i zadumy. Pierwszy album artysty zostanie wydany w 2022 roku, wszystko poprzedzą wcześniej opublikowane single.

Profil artystyczny Franio Mucha na Facebook: Franio Mucha – FB

Franio Mucha na YouTube: Franio Mucha – YT

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.