Fast Fat – “Ziemia jest płaska” – nowość

Share
Czas czytania:2 Minut, 0 Sekund

Fast Fat – “Ziemia jest płaska“. Zacząłem dzisiaj od mocnego uderzenia. Z samego rana powitałem siebie utworem, który od razu postawił mnie na nogi. Mocne brzmienia gitar spowodowały reakcję, jakbym wypił mocną kawę. Puls podniósł się o 100% procent. Niemal od razu założyłem słuchawki, by efekt był jeszcze bardziej emocjonujący.

Dawno nie słuchałem takich mocniejszych kawałków i wspaniale, że trafiłem na ten utwór. Przypomniały mi się nawet lata młodości. Wtedy właśnie gustowałem głównie w takiej rockowej, mocniejszej muzyce. A na kawałek materiał przez przypadek. Okazało się, że to nowość z 17 czerwca 2022 roku.

Taki power uderzeniowy, mocny basowy klimat. Wokal twardy i wbijający się w uszy. Panowie z Fast Fat wyskoczyli z klipem, który powala i wróży im dobrze.

Fast Fat “Ziemia jest płaska”

Ziemia jest płaska”, ale nie w tym utworze, bo tutaj toczy się megamuzyka, jak płyta, która nigdy się nie przestaje kręcić, wciąż gra.

O czym ta piosenka? O Ziemi? Pewnie tak, bo na niej żyjemy. Zresztą początek utworu, to też takie rozważanie, a w tle motyw muzyczny z filmu Interstellar, znakomitego reżysera Christopher’a Loan’a. Kto oglądał, ten wie co to za film. Ten utwór to taka metafora muzyczna do naszej egzystencji, złamanie nauki i teorii, którą nam wpajają na lekcjach historii. Śpiewają o tym, że wszyscy znani odkrywcy czy jacyś wynalazcy, tak naprawdę są wymyśleni przez nas samych, abyśmy mogli w nich wierzyć, mieli czego się uczyć.

Tomek Zaręba - gitara / wokal

Tomek Zaręba – gitara / wokal

Czy leżysz w pokoju w domu, czy na suficie, przecież wszystko się wyleje, głowa zawsze jest na górze…” – to antyteza do płaskości ziemi. Zatem, czy ziemia jest w końcu płaska, czy nie?

Wydawałoby się taki niepotrzebny temat do myślenia, ale po prostu wszystko, co istnieje, ma jakiś głębszy sens i może stać się inspiracją do stworzenia, chociażby dobrej muzyki i tekstu. Tak właśnie jest z tym kawałkiem. Po prostu to spec-robota, wykonana perfekcyjnie i pewnie wielu słuchaczom umili czas.

Utwór jest też filozofią. Niby to takie proste – ziemia nie jest płaska, lecz okrągła, ale czy nasze charaktery, myśli zachowania, są także w jakiejś formie geometrycznej? Można sobie dzięki tej piosence, snuć kolejne pytania i zastanawiać się nad życiem.

No i jeszcze raz podkreślam, mocna, rockowa i oddająca energię muzyka, nie tylko dla miłośników tego gatunku. Dobra robota.

Zespół tworzą:

Tomek Zaręba – gitara / wokal

Kuba Zajczewski – bas

Radek Jaszczyszak – perkusja

Profil Facebook: Fast Fat – Facebook

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.