Fast Fat – “Ziemia jest płaska” – nowość

Share
()
Czas czytania:2 Minut, 0 Sekund

Fast Fat – “Ziemia jest płaska“. Zacząłem dzisiaj od mocnego uderzenia. Z samego rana powitałem siebie utworem, który od razu postawił mnie na nogi. Mocne brzmienia gitar spowodowały reakcję, jakbym wypił mocną kawę. Puls podniósł się o 100% procent. Niemal od razu założyłem słuchawki, by efekt był jeszcze bardziej emocjonujący.

Dawno nie słuchałem takich mocniejszych kawałków i wspaniale, że trafiłem na ten utwór. Przypomniały mi się nawet lata młodości. Wtedy właśnie gustowałem głównie w takiej rockowej, mocniejszej muzyce. A na kawałek materiał przez przypadek. Okazało się, że to nowość z 17 czerwca 2022 roku.

Taki power uderzeniowy, mocny basowy klimat. Wokal twardy i wbijający się w uszy. Panowie z Fast Fat wyskoczyli z klipem, który powala i wróży im dobrze.

Fast Fat “Ziemia jest płaska”

Ziemia jest płaska”, ale nie w tym utworze, bo tutaj toczy się megamuzyka, jak płyta, która nigdy się nie przestaje kręcić, wciąż gra.

O czym ta piosenka? O Ziemi? Pewnie tak, bo na niej żyjemy. Zresztą początek utworu, to też takie rozważanie, a w tle motyw muzyczny z filmu Interstellar, znakomitego reżysera Christopher’a Loan’a. Kto oglądał, ten wie co to za film. Ten utwór to taka metafora muzyczna do naszej egzystencji, złamanie nauki i teorii, którą nam wpajają na lekcjach historii. Śpiewają o tym, że wszyscy znani odkrywcy czy jacyś wynalazcy, tak naprawdę są wymyśleni przez nas samych, abyśmy mogli w nich wierzyć, mieli czego się uczyć.

Tomek Zaręba - gitara / wokal

Tomek Zaręba – gitara / wokal

Czy leżysz w pokoju w domu, czy na suficie, przecież wszystko się wyleje, głowa zawsze jest na górze…” – to antyteza do płaskości ziemi. Zatem, czy ziemia jest w końcu płaska, czy nie?

Wydawałoby się taki niepotrzebny temat do myślenia, ale po prostu wszystko, co istnieje, ma jakiś głębszy sens i może stać się inspiracją do stworzenia, chociażby dobrej muzyki i tekstu. Tak właśnie jest z tym kawałkiem. Po prostu to spec-robota, wykonana perfekcyjnie i pewnie wielu słuchaczom umili czas.

Utwór jest też filozofią. Niby to takie proste – ziemia nie jest płaska, lecz okrągła, ale czy nasze charaktery, myśli zachowania, są także w jakiejś formie geometrycznej? Można sobie dzięki tej piosence, snuć kolejne pytania i zastanawiać się nad życiem.

No i jeszcze raz podkreślam, mocna, rockowa i oddająca energię muzyka, nie tylko dla miłośników tego gatunku. Dobra robota.

Zespół tworzą:

Tomek Zaręba – gitara / wokal

Kuba Zajczewski – bas

Radek Jaszczyszak – perkusja

Profil Facebook: Fast Fat – Facebook

Jak przydatny był ten post?

Kliknij poniżej, aby ocenić!

Wynik

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Przepraszamy, że ten post nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Przeczytaj również...

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.