Remigiusz Mróz “Nie ufaj mu” – recenzja

Share
()
Czas czytania:2 Minut, 42 Sekund

Remigiusz Mróz „Nie ufaj nikomu” – to thriller sensacyjny, który od samego początku wciąga czytelnika w doskonale przygotowaną fabułę. Powieść kryminalna, bo tak też można określić historię, która zapewne należy do takich książek, które należy przeczytać obowiązkowo.

Nie czytałem jeszcze wcześniejszych powieści tego autora, więc nie wiedziałem, czego mogę się spodziewać. Jedyne co słyszałem to, że autor jest znany, a jego dzieła są bardzo rozchwytywane. Po przeczytaniu mogłem stwierdzić, że faktycznie, to co pisze, ma dużą wartość.

Remigiusz Mróz „Nie ufaj nikomu”

Remigiusz Mróz "Nie ufaj mu" Wydawnictwo Czwarta Strona

Remigiusz Mróz “Nie ufaj mu” Wydawnictwo Czwarta Strona

Przede wszystkim, moją uwagę zwrócił sposób przedstawienia treści. W bardzo dosłowny i zrozumiały sposób, Remigiusz Mróz przedstawia nam poszczególne fakty, jednocześnie budując odpowiednie napięcie i wzbudzając coraz większe zaciekawienie dalszą częścią powieści.

Dla mnie to była pewnego rodzaju odskocznia, ponieważ ostatnio czytałem książki w nieco innym klimacie, aż tu nagle, jakby szok termiczny. Od razu akcja i błyskotliwe przedstawienie treści, oraz dialogi, które stanowiły spójną wartość. Co jest ogromnym atutem, ponieważ rozmowy nie są przerywane jakimiś nadmiernymi opisami i dzięki temu, nie tracimy wątku, nie cofamy się kilka zdań wcześniej, by przypomnieć sobie, o co chodzi. A czasem w powieściach tak właśnie jest, że coś pomiędzy dialogami, jakiś opis, zbija nas z tropu.

Ogólnie klimat całej powieści, jest utrzymany w odpowiednim tonie i napięciu. Poszczególne wydarzenia, sprowadzają nas do zagłębiania się w intrygę, która ma miejsce w tym całym opowiadaniu. Mnogość sytuacji, sprawia, że wszystko ma pewne oblicze atrakcyjności, nie ma monotonnego śledztwa i akcja jest dynamiczna.

Remigiusz Mróz "Nie ufaj mu" wyd. Czwarta Strona

Remigiusz Mróz “Nie ufaj mu” Wydawnictwo Czwarta Strona

Co jest bardzo istotne, to fakt, że do samego końca, nie wiemy dokładnie, jak wszystko się potoczy i nawet jest trudno to przewidzieć. Nasze domysły w finale książki, są skutecznie zweryfikowane i okazuje się, że mamy do czynienia, z tym że błądziliśmy, próbując rozwikłać wcześniej całą zagadkę.

Kilka słów o tym, czy książkę może czytać każdy. Jest to thriller, powieść kryminalna, lecz tutaj nie mamy do czynienia z rozlewem krwi, nadmierną brutalnością, wieloma wulgaryzmami, czy też erotyką. Ogólnie jest to powieść, którą wydaje mi się, że może przeczytać każdy, wiadomo, oprócz małych dzieci. Zresztą i tak by jej nie zrozumiały. Ale to, czy faktycznie tak jest, to muszą ocenić sami, dyplomowani pedagodzy. To jedynie moje odczucie.

Nie chcę przesadnie wartościować Remigiusza Mroza i jego dzieła, lecz przyznam, że jest warte poświęcenia czasu. A tego, nie będzie trzeba wiele, bowiem książka wciąga bardzo, przez co czyta się ją dosyć szybko i zanim się obejrzymy, to jesteśmy w połowie lektury, a gdy zbliża się koniec, to zaczynamy trochę żałować, że tak szybko się kończy. Jak to mówią, “wszystko, co dobre, szybko się kończy”, lecz w tym przypadku, raczej będziemy mieli jeszcze okazję, by poznać kolejne intrygujące treści autora.

Nieoczekiwane zwroty sytuacji, niespodziewana rola poszczególnych bohaterów, intryga, doskonale przeprowadzona akcja, tajemniczość, romans, tego wszystkiego możecie się spodziewać.  Czytając „Nie ufaj mu” i będziecie zadowoleni z wyboru. Bynajmniej miłośnicy gatunku, zapewne będą oczekiwać tej lektury, która już 27 lipca 2022 roku, będzie w pełni dostępna w księgarniach.

Remigiusz Mróz na Facebook: Remigiusz Mróz

Książka do nabycia w księgarni: “Nie ufaj mu” – Remigiusz Mróz

Czytaj zapowiedź: Remigiusz Mróz “Nie ufaj mu” już 27 lipca!

Jak przydatny był ten post?

Kliknij poniżej, aby ocenić!

Wynik

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Przepraszamy, że ten post nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Przeczytaj również...

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.