Katarzyna Miller, Joanna Olekszyk. Karty symboli „Poczuj życie”

Share
Czas czytania:3 Minut, 1 Sekund

Katarzyna Miller i Joanna Olekszyk. Karty symboli „Poczuj życie”. Jest to zbór kart, do którego dołączona jest książeczka, w której wyjaśnione są poszczególne symbole. Ich obraz to rzeczy, postaci, obiekty, elementy przyrody i inne wizerunki tego, co nas otacza. Każdy/e z nich ma swoje znaczenie.

Najprościej mówiąc, talia kart służy do interpretacji tego, co nas spotyka, o czym myślimy, o czym śnimy najczęściej. To nasze życiowe znaki i dzięki talii „Poczuj życie” można dowiedzieć się, co nam chce powiedzieć wybrany symbol, do czego nas może zainspirować i na co zwraca uwagę, jeśli często się nam śni.

Katarzyna Miller i Joanna Olekszyk. Karty symboli „Poczuj życie”

Katarzyna Miller, Joanna Olekszyk - Poczuj Życie. Karty Symboli

Katarzyna Miller, Joanna Olekszyk – “Poczuj Życie. Karty Symboli” Wydawnictwo Zwierciadło

Ja dla sprawdzenia jak to działa, przetasowałem sobie karty i losowo wybrałem jedną. Nie będę zdradzał jaką, bo to moja osobista sprawa, lecz po jej wyborze, oczywiście przeczytałem w dołączonej książeczce, co oznacza widoczny na niej symbol. I okazało się, że karta pasowała do tego, z czym faktycznie w życiu mam do czynienia w tej chwili.

Symbole-karty, opisane są pod względem znaczenia, ale także, przedstawione jest nieco historii o danym wizerunku, także w odniesieniu do historycznych postaci, wydarzeń, kultów oraz wielu innych ze świata rzeczywistego. Jest kontekst psychologiczny, wskazówki i autorka bezpośrednio kieruje do nas treść nawet w formie sugestii, czy porady. Pisze to fajnym i prostym językiem i dzięki temu skłania nas do własnych przemyśleń.

Z kart można korzystać na dwa sposoby. Pierwszy to, wybór losowy karty. Wcześniej możemy sobie przetasować talię. Gdy już wybierzemy jeden symbol, sięgamy do załączonej książeczki i tam dowiadujemy się o wszystkim, co oznacza, sugeruje, wyjaśnia.

Katarzyna Miller, Joanna Olekszyk - "Poczuj Życie. Karty Symboli" Wydawnictwo Zwierciadło

Poczuj życie

Katarzyna Miller, Joanna Olekszyk - "Poczuj Życie. Karty Symboli" Wydawnictwo Zwierciadło

Karty i książeczka “Poczuj życie”

Katarzyna Miller, Joanna Olekszyk - "Poczuj Życie. Karty Symboli" Wydawnictwo Zwierciadło

Poczuj życie

Katarzyna Miller, Joanna Olekszyk - "Poczuj Życie. Karty Symboli" Wydawnictwo Zwierciadło

Karty “Poczuj życie”

Katarzyna Miller, Joanna Olekszyk - "Poczuj Życie. Karty Symboli" Wydawnictwo Zwierciadło

Karty “Poczuj życie”

Drugi sposób, to korzystanie z kart wtedy, gdy mieliśmy sen o czymś i to nam bardzo utkwiło w pamięci, lub też mamy podobny sen o jakimś przedmiocie, postaci, obiekcie, który nawiedza nas często, cyklicznie. I oczywiście sprawdzamy wyjaśnienia w książce.

Osobiście uważam, że można sobie korzystać z kart jeszcze inaczej. Na przykład, co jakiś czas, tasować je i wybierać trzy karty. Po pewnym okresie sprawdzamy, która z nich powtarza się najczęściej i korygujemy to z naszym życiem, z tym, co nas spotyka. I myślę, że tych różnych sposobów korzystania z talli, można wymyślić więcej i zapewne każdy będzie dobry.

Tak czy inaczej, znaczenia, opisy poszczególnych kart, są stałe i bez względu na to, jak się nimi posługujemy, interpretacja będzie skuteczna. Jest to talia kart, o dużej wartości emocjonalnej i psychologicznej. Możemy sobie dzięki tym treściom, ułożyć pewien plan, bo teksty potrafią podsunąć pomysł, inspirują, pobudzają wyobraźnię. A przynajmniej ja tak je odebrałem i pewnie nie raz skorzystam, tym bardziej że moja praca to twórcze myślenie, tworzenie.

To ciekawa i interesująca zabawa. Popycha nas do działania, w ogóle do myślenia o naszym życiu. Pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

Warto też napisać kilka słów o samej oprawie kart. Są one z trwałego materiału, oczywiście w odpowiedniej kolorystyce. Książka symboli to elegancki podręcznik, z trwałego, papieru z połyskiem. Karty i książka, mają schludne pudełko z zamkiem na magnes.

Myślę, że produkt może też pełnić rolę prezentu, ale nie tylko. Zaciekawi, pozwoli odkrywać siebie i skłoni do własnych refleksji.

Dostępny jest na stronie Wydawnictwa Zwierciadło: Poczuj życie – Karty symboli

Sprawdź również: Katarzyna Miller „Pełen emocji rok 2023 z Katarzyną Miller”

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.