Pies – “po co / po nic” singiel za powiada EPkę

Share
()
Czas czytania:1 Minut, 1 Sekund

Pies – “po co / po nic“, to numer z chwytliwym i beztroskim początkiem. Ewoluuje i nabiera kształtów, by w końcówce eksplodować indie rockową feerią przesterowanych gitar. To pierwszy singiel zapowiadający najnowszą EPkę zespołu.

Pies - zdj. Niebieski Label

Pies – zdj. Niebieski Label

Pies o swoim najnowszym singlu:

po co / po nic” to lekki, letni numer o rezygnacji i poczuciu bezsensu swoich działań – brzmi paradoksalnie? A jednak to połączenie stało się możliwe dzięki gościnnemu udziałowi Egipcjan i prostej formule: Maciej, lider zespołu, gdy kolejny raz zdarzyło mu się o czymś zapomnieć, usiadł zrezygnowany z gitara w ręce i… z automatu napisał zalążek numeru“.

pies – “po co / po nic”

Pies to czterech chłopaków z poznańskich Jeżyc, to miłe melodie i slackerski feeling, to przełom lata i jesieni, zamknięty w piosenkach, to kawałki o ułomnościach, porażkach i tęsknocie, podane przy akompaniamencie, pływających na falach pogłosu gitar. Muzyka psa nie stroni od delikatnych syntezatorowych plam, gęstych gitarowych plecionek oraz kompozycyjnej elegancji. Utwory zespołu dzięki mieszance odprężenia i melancholii chcą niejako przytulić słuchacza, dodać otuchy i przynieść ukojenie. Twórczość psa oscyluje wokół estetyki melodyjnego, gitarowego indie popu i soft rocka spod znaku Phoenix, Real Estate czy Maca DeMarco.

Pies na Facebook: pies – FB

Jak przydatny był ten post?

Kliknij poniżej, aby ocenić!

Wynik

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Przepraszamy, że ten post nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Przeczytaj również...

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.