Na Tak “Podkarpacie” – nowy teledysk zespołu

Share
()
Czas czytania:2 Minut, 25 Sekund

Na Tak „Podkarpacie” – nowy singiel, którego premiera miała miejsce 8 czerwca 2022 roku. To kolejny utwór tego zespołu z najnowszej płyty „Trzymaj się”. W sam raz na dobry dzień.

Jak zawsze w przypadku twórczości tego zespołu, mam problem z wybraniem piosenki, która najbardziej mi się podoba. Bo nie ukrywam, że grają jak dla mnie dobrą i wciągającą muzykę. Co trochę dziwne, bo takiego stylu, czyli elektronicznego popu, trochę alternatywy, nie znałem dotychczas. Ale widać jakoś mi się spodobało.

Na Tak „Podkarpacie”

Muzyka – Na Tak, Słowa – Dorota Krempa, Reżyseria, zdjęcia i montaż – Piotr Kala, Klip wspiera kampanię “Muzyka Przeciwko Rasizmowi” Stowarzyszenia “NIGDY WIĘCEJ”.

Grają fajnie, bo klimaty mają lekkie i taneczne wręcz. Utwór „Podkarpacie” właśnie taki klimat oddaje w całej postaci. Opowiada o takim sobie raczej lekkim życiu, o luźnym stylu i wydaje się beztroskim nieco podejściu do codzienności. Jest akurat na czerwiec, pora roku, kiedy zaczyna się lato. Chociaż w utworze jest mowa o końcu wakacji, ale to raczej nie przeszkadza i pasuje na teraz. Pewnie nie jednej osobie wpadnie w ucho i będzie mała zabawa.

Dorota Krempa - Na Tak

Dorota Krempa – Na Tak

Trochę krótki jak dla mnie, ale to już taki standard muzyczny się przyjął. Za to więcej razy go słucham, więc jest wszystko okej.

Muzyka to głównie elektronicznie brzmienia dzwonków i innych efektów. Są też gitarowe wstawki i w ogóle spokojny rytm, który brzmi pobudzająco, zachęca do aktywności. A dzisiaj to akurat, bo fajna pogoda, więc słuchawki na uszy i biegać. N o i w ogóle, to na poranek pasuje, przy kawie można posłuchać i wejść w rytm nowego dnia.

Jak to zwykle bywa z nowymi kawałkami – muszą się one zaaklimatyzować w rzeczywistości, w umysłach odbiorców. Więc jakie typowania? Czy będzie to przebój wysoko notowany na listach przebojów? Nie wiem, być może, ale to zależy od samych słuchaczy. Z pewnością usłyszymy go w nie jednym radiu.

Fragment tekstu:

Kumpela mówiła – masz talent, rób coś z tym dalej
Mówię jej stara, tylu ludzi ma talent,
A nie dowiesz się wcale.
Nie dowiesz się wcale.

Wszystko mi się myli.
Nie wiem, który dzień tygodnia.
Niedzielę poznaje, bo ściska w żołądku na
myśl o poniedziałku.
Nie leczy mnie konto, bo muszę być pronto.
Ta droga to rondo.

“Podkarpacie” wydaje się najbardziej przebojową i zawadiacką piosenką z czwartej płyty zespołu Na Tak “Trzymaj się”. To elektro pop, z mocnym basem i klasycyzującymi partiami klawiszowymi jak u Timbalanda. Cięty humor i inspiracja hip hopem, sprawiły, że powstał tekst w którym bohaterka opowiada o animozjach między stolicą, a prowincją, oraz o własnym życiu podkarpackiego słoika w Warszawie. Jak myśli Warszawa o Podkarpaciu, a Podkarpacie o Warszawie? I jak się żyje rodzimym i obcym migrantom ekonomicznym w stolicy? Sprawdźcie sami.
Przeczytaj również wywiad z zespołem Na Tak: Na tak -“Sami komponujemy, sami piszemy teksty”

Link do profilu artystycznego Na Tak na Facebook: Na Tak – FB

YouTube: Na Tak – YT

Jak przydatny był ten post?

Kliknij poniżej, aby ocenić!

Wynik

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Przepraszamy, że ten post nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Przeczytaj również...

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.