Na Tak “Podkarpacie” – nowy teledysk zespołu

Share
Czas czytania:2 Minut, 25 Sekund

Na Tak „Podkarpacie” – nowy singiel, którego premiera miała miejsce 8 czerwca 2022 roku. To kolejny utwór tego zespołu z najnowszej płyty „Trzymaj się”. W sam raz na dobry dzień.

Jak zawsze w przypadku twórczości tego zespołu, mam problem z wybraniem piosenki, która najbardziej mi się podoba. Bo nie ukrywam, że grają jak dla mnie dobrą i wciągającą muzykę. Co trochę dziwne, bo takiego stylu, czyli elektronicznego popu, trochę alternatywy, nie znałem dotychczas. Ale widać jakoś mi się spodobało.

Na Tak „Podkarpacie”

Muzyka – Na Tak, Słowa – Dorota Krempa, Reżyseria, zdjęcia i montaż – Piotr Kala, Klip wspiera kampanię “Muzyka Przeciwko Rasizmowi” Stowarzyszenia “NIGDY WIĘCEJ”.

Grają fajnie, bo klimaty mają lekkie i taneczne wręcz. Utwór „Podkarpacie” właśnie taki klimat oddaje w całej postaci. Opowiada o takim sobie raczej lekkim życiu, o luźnym stylu i wydaje się beztroskim nieco podejściu do codzienności. Jest akurat na czerwiec, pora roku, kiedy zaczyna się lato. Chociaż w utworze jest mowa o końcu wakacji, ale to raczej nie przeszkadza i pasuje na teraz. Pewnie nie jednej osobie wpadnie w ucho i będzie mała zabawa.

Dorota Krempa - Na Tak

Dorota Krempa – Na Tak

Trochę krótki jak dla mnie, ale to już taki standard muzyczny się przyjął. Za to więcej razy go słucham, więc jest wszystko okej.

Muzyka to głównie elektronicznie brzmienia dzwonków i innych efektów. Są też gitarowe wstawki i w ogóle spokojny rytm, który brzmi pobudzająco, zachęca do aktywności. A dzisiaj to akurat, bo fajna pogoda, więc słuchawki na uszy i biegać. N o i w ogóle, to na poranek pasuje, przy kawie można posłuchać i wejść w rytm nowego dnia.

Jak to zwykle bywa z nowymi kawałkami – muszą się one zaaklimatyzować w rzeczywistości, w umysłach odbiorców. Więc jakie typowania? Czy będzie to przebój wysoko notowany na listach przebojów? Nie wiem, być może, ale to zależy od samych słuchaczy. Z pewnością usłyszymy go w nie jednym radiu.

Fragment tekstu:

Kumpela mówiła – masz talent, rób coś z tym dalej
Mówię jej stara, tylu ludzi ma talent,
A nie dowiesz się wcale.
Nie dowiesz się wcale.

Wszystko mi się myli.
Nie wiem, który dzień tygodnia.
Niedzielę poznaje, bo ściska w żołądku na
myśl o poniedziałku.
Nie leczy mnie konto, bo muszę być pronto.
Ta droga to rondo.

“Podkarpacie” wydaje się najbardziej przebojową i zawadiacką piosenką z czwartej płyty zespołu Na Tak “Trzymaj się”. To elektro pop, z mocnym basem i klasycyzującymi partiami klawiszowymi jak u Timbalanda. Cięty humor i inspiracja hip hopem, sprawiły, że powstał tekst w którym bohaterka opowiada o animozjach między stolicą, a prowincją, oraz o własnym życiu podkarpackiego słoika w Warszawie. Jak myśli Warszawa o Podkarpaciu, a Podkarpacie o Warszawie? I jak się żyje rodzimym i obcym migrantom ekonomicznym w stolicy? Sprawdźcie sami.
Przeczytaj również wywiad z zespołem Na Tak: Na tak -“Sami komponujemy, sami piszemy teksty”

Link do profilu artystycznego Na Tak na Facebook: Na Tak – FB

YouTube: Na Tak – YT

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.