MaJLo i nowy singiel “Habits” EP-ki “It Might Be Real”

Share
()
Czas czytania:2 Minut, 6 Sekund

MaJLo to kolejny polski artysta, którego muzyka trafi do serwisów streamingowych za pośrednictwem [Integral], komórki [PIAS] zajmującej się dystrybucją cyfrową. „Habits” to drugi singiel zapowiadający nowy minialbum tego niezwykle ciekawego trójmiejskiego artysty. EP-ka „It Might Be Real” będzie mieć swoją premierę 17 czerwca!!

Nowy utwór kontynuuje tematykę przedstawioną w poprzednim singlu – „Healing”, stanowiącą trzon koncepcji albumu. „Habits” to swoisty hymn do prostych czynności życia codziennego, rytuałów, które pomagają nam w byciu tu i teraz, dają poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Ten rodzaj ciepła i prostoty kojarzonej z przeszłością odzwierciedla na „It Might Be Real” podejście do warstwy brzmieniowej płyty.

Wszystkie partie instrumentów zostały zarejestrowane w domowym studio MaJLo, a nagrania perkusji miały miejsce w domku w lesie poza miastem, gdzie artysta spędzał dzieciństwo. Ciepłe i organiczne brzmienie albumu to zasługa koncepcji używania wyłącznie analogowych instrumentów, syntezatorów i efektów.

MaJLo – “Habits”

 

„W tak dynamicznie zmieniających się czasach zwyczajne gesty i czynności nabierają wyjątkowego znaczenia i przynoszą ukojenie. Tworząc nowy materiał na album, starałem się jak najczęściej doświadczać tego, co sprawia mi radość, odnajdując poczucie spokoju w codzienności”. – MaJLo

EP-ka „It Might Be Real” to zbiór historii, dla których wspólny mianownik stanowi dzieciństwo. Powrót do beztroskich lat rozumiany jest tutaj jako podróż w bezpieczne miejsce, do którego ucieka się w konfrontacji z często, niełatwą – rzeczywistością osoby dorosłej. Odnajdywanie w sobie wewnętrznego dziecka, czysta radość i zachwyt zwykłymi rzeczami oraz dziecięca wyobraźnia, stanowią przeciwieństwo dla lęków i niepokoju oraz uczucia przytłoczenia codziennością. Ten rodzaj ciepła i prostoty kojarzonej z przeszłością odzwierciedla na „It Might Be Real” podejście do warstwy brzmieniowej płyty. Przestrzeń wypełniona jest naturalnymi pogłosami, a część ścieżek zostało zarejestrowanych przy użyciu magnetofonu na taśmę.

„To najbardziej osobista płyta w mojej dyskografii, której produkcja miała wręcz terapeutyczny wpływ na moje życie. Doświadczenia związane z trudnym dla mnie rokiem 2021 i próby radzenia sobie z nowymi uczuciami stały się katalizatorem do powstania koncepcji ‚It Might Be Real’. Zrozumiałem też, że część tych uczuć była we mnie od zawsze, a przyjrzenie się im może pomóc mi zrozumieć i zaakceptować swoją naturę”. – MaJLo

Lista utworów „It Might Be Real”:

  • Habits
  • Healing
  • Child
  • Luminous
  • August

Profil artystyczny MaJLo na Facebook: MaJlo

Profil muzyczny YouTube: MaJLo – YT

Jak przydatny był ten post?

Kliknij poniżej, aby ocenić!

Wynik

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Przepraszamy, że ten post nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Przeczytaj również...

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.