JESZCZE i ich nowy singiel “Spokój” z 2 czerwca 2022

Share
Czas czytania:1 Minut, 6 Sekund

JESZCZE w utworze „Spokój”, czyli muzyka tech house z pełnym wdzięku kobiecym wokalem. To duet rodzinny, który tworzy duet Patryk, mieszkający w Warszawie oraz Klaudia przebywająca na stałe w Białymstoku. Premiera klipu miała miejsce 2 czerwca 2022 roku, na YouTube.

Utwór zaczyna się jako delikatny dreampop, ale nie dajcie się zwieść. Za chwilę wjedzie niezwykle chwytliwy i taneczny refren, który rozkręca się z każdym taktem. Energia przybiera na sile, aż nagle ustępuje miejsca delikatnym smyczkom. Przez chwilę unosimy się w ambientowej nirwanie, którą stopniowo zaczynają rozwiewać charakterystyczne dla zespołu mroczne, klubowe brzmienia. Ta progresywna, ale też wyjątkowo chwytliwa kompozycja ma szansę być przełomowym utworem nie tylko dla Jeszcze, ale również dla całej polskiej elektroniki.

Klubowy klimat – można tak też ująć muzykę, jaką tworzy duet, kontrastuje z lekkim kobiecym wokalem. Wydaje się, że styl JESZCZE, to eksperyment z dźwiękami elektronicznymi i efektami specjalnymi. Tak też jest z innymi ich utworami, które możecie posłuchać na ich profilu YouTube. Osobiście mam wrażenie, że niektóre ich muzyczne fragmenty doskonale nadają się na tło muzyczne do filmu. Muzyka potrafi stworzyć odpowiedni klimat napięcia czy też skłania do rozmyślania, zależy od utworu.

Jeszcze „Spokój

Jeszcze - "Spokój" zdj. PIASS

Jeszcze „Spokój”

 

Producer: Patryk Zackiewicz

Mixing Engineer: Filip Martyniec

Composer: Patryk Zackiewicz

Profil na Facebook: Jeszcze – FB

Profil Youtube: JESZCZE – YT

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.