Kryształy – nowy projekt Pawła Swiernalisa i Michała Kmieciaka!

Share
Czas czytania:1 Minut, 46 Sekund

Kryształy czyli duet Pawła Swiernalisa i Michała Kmieciaka. Jeden komponuje i gra współczesną klasykę, drugi tworzy alternatywny rock z tekstami na granicy poezji. Pewnego dnia zetknęli się z obcą cywilizacją, zamkniętą w tajemniczych kryształach z kosmosu, i… zaczęło się.

Wystąpili już na festiwalu muzycznym, a teraz świętują premierę pierwszego singla pt. Splot. Paweł Swiernalis i Michał Kmieciak czyli Kryształy , to świeży koncept muzyczny dla najsmutniejszego narodu na świecie.

Kryształy Paweł Swiernalis i Michał Kmieciak

KRYSZTAŁY fot. Justyna Stachowska - Mazur

KRYSZTAŁY fot. Justyna Stachowska – Mazur

Do tej pory nie było w Polsce twórczości podyktowanej ingerencją obcej cywilizacji.

Przybysze z kosmosu, którzy niedawno odwiedzili Ziemię, co prawda nie przedstawili się, ale zdążyli przekazać nam potężną dawkę mocy, skutecznie inspirując nas do tworzenia piosenek w rejonach muzycznych, które wcześniej były nam obce. Tak powstały Kryształy – wyjaśnia Paweł Swiernalis, jeden z założycieli nowego zespołu.

Kryształy to duet utalentowanych i doświadczonych muzyków. Michał Kmieciak i Paweł Swiernalis połączyli siły, bo mają jasną misją do wykonania. Jak mówią, pragną „dostarczyć kryształowych i energetycznych doznań Polakom, czyli najsmutniejszemu narodowi tego świata”.

Właśnie ukazał się ich debiutancki singiel, pt. Splot. Jego koncertową wersję można było usłyszeć przedpremierowo podczas festiwalu showcase’owego Great September w październiku w łódzkim klubie Konkret (Muzeum Książki Artystycznej).

Utwór „Splot” to wielowymiarowa historia, stanowiąca wizytówkę muzyczną Kryształów.

Klip przedstawia historię naszego duetu, wraz z wyjaśnieniem nazwy i przyczyny naszego powstania i tworzenia oraz jaki wpływ wywarły na nas przybyłe z kosmosu kryształy – mówi Michał Kmieciak. Liryka zaś opowiada o historii miłosnej, w której odnajdzie się każdy, kto chociaż raz życzył sobie drugiej osoby bez względu na okoliczności – dodaje Paweł Swiernalis.

Kryształy tworzą muzykę z gatunku bezkompromisowego elektronicznego popu tanecznego, z polskimi tekstami i dojrzałym, ale nie ekskluzywnym brzmieniem. Duet ma w planach regularną publikację kolejnych utworów, które są już skomponowane i czekają w kolejce na premiery. Twórcy zapowiadają również trasę koncertową, podczas której scenografia i performance będą dopełnieniem misji, przekazanej im z kosmosu przez obcą cywilizację.

O tym czym są magiczne kryształy wspominane przez Pawła Swiernalisa i Michała Kmieciaka, dowiesz się obserwując ich social media.

Facebook: Kryształy FB

Instagram: Kryształy Insta

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.