Hanna Greń „Jak kamień w wodę” recenzja

Share
Czas czytania:2 Minut, 52 Sekund

Hanna Greń „Jak kamień w wodę”. Powieść obyczajowo-kryminalna. Historia, która obfituje w wiele emocji i niespodziewanych sytuacji. Naznaczona romansem i śledztwem, zapadająca w pamięć i zaskakująca.

Hanna Greń „Jak kamień w wodę”

Hanna Greń "Jak kamień w wodę" Wydawnictwo Czwarta Strona

Hanna Greń “Jak kamień w wodę” Wydawnictwo Czwarta Strona

Kornelia to kobieta z przeżyciami. Jako nastolatka przeżyła próbę gwałtu, który zmienił jej życie. Ten ciężar i świadomość wydarzeń z przeszłości odbił się na niej w bardzo bolesny sposób. Jednak założyła własny biznes – projektuje sukienki, które są bardzo cenione przez klientki. Nagle pojawiają się tajemnicze liściki. Ich treść to groźby. Ktoś chce się na niej zemścić. Kornelia udaje się na policję i tam składa zeznania. Sprawa jest skomplikowana, nikt nie chce jej do końca uwierzyć, a ona jest posądzana za kogoś, kto próbuje niesłusznie oskarżać.

Tak najogólniej o fabule, żeby nie zdradzić jej szczegółów. Byłby żal, wiedzieć, co się dzieje w tej książce, nawet pobieżnie. W każdym razie możecie spodziewać się połączenia gatunków, bowiem znajdziemy tutaj barwny romans, oczywiście śledztwo, jak też trochę na temat relacji rodzinnych. Autorka stworzyła historię bogatą w uczucia i wydarzenia kryminalne.

Na pewno się spodoba humor, jaki zaserwowała nam Hanna Greń. Wątki takie pojawiają się z zaskoczenia i nagle w poważnej fabule, jesteśmy obdarowani przyjemnym spadkiem napięcia. Trzeba podkreślić, że te „śmieszne treści” są idealnie wpasowane w całość. Przez to atmosfera staje się unikalna.

Hanna Greń "Jak kamień w wodę"

Hanna Greń “Jak kamień w wodę”

Stabilne tempo akcji, sprytne dialogi i spokojna, jak na kryminał, atmosfera, obyczajowość, to chyba najbardziej wyróżniające się cechy powieści. Kunsztowny na swój sposób, język pisany autorki oraz całokształt tematyczny, razem stanowią całość, która od samego początku zainteresuje czytelnika. Przez treść „brniemy z prędkością światła”, można rozumieć, że jest napisana bardzo czytelnie i sama pcha się do naszych myśli. Tak właśnie jest w tej książce.

Książka chyba dla każdego odbiorcy, bo zarówno kobiety, które zazwyczaj, wolą romanse, jak i mężczyźni, łaknący akcji, znajdą coś dla siebie. Jest to lekka historia, którą fajnie się czyta i poprawia nastrój. Takie proste słowa, ale faktycznie oddają charakter powieści.

I jeszcze dodatkowych kilka słów o Kornelii. To uczuciowa kobieta, której brakuje miłości, to zauważa się to od początku. Jest trochę strachliwa, ale się nie dziwić. Ambitna i mimo przeciwności, nie poddaje się, realizując swoje marzenie. Ma talent twórczy i wie, czego chce od życia. To taki typ atrakcyjnej kobiety, której nie przewraca się w głowie. Sprawia wrażenie, że raczej mężczyznom trudno jej się oprzeć. I trochę dziwi, że ma niewielu znajomych, a właściwie jest samotna. Wzbudza sympatię.

Jakby tak zadać pytanie – dlaczego przeczytać tę książkę? Można odpowiedzieć wprost: choćby dlatego, żeby poprawić sobie humor, poznać solidną literaturę, wczuć się w emocje wrażliwej kobiety, powkurzać się na los, jaki ją spotkał i oczywiście po to, aby poznać fikcję, która jest realistyczna i naznaczona akcją i sensacyjnymi oraz obyczajowymi wątkami.

A i jeszcze na koniec kilka słów o okładce. Ta róża z igłą odzwierciedla treść. Można sądzić, że symbolizuje delikatność, głębokie uczucia, wrażliwość, ból. Osoba została zraniona, mimo że spotkała ją miłość. Wbita w kwiat igła z nicią, to próba zszycia bolesnych ran. Cała kolorystyka to żal i smutek. I to również znajdziecie w książce i po przeczytaniu przekonacie się, dlaczego taki obraz na okładce…

Czytaj również zapowiedź: Hanna Greń “Jak kamień w wodę” zapowiedź

Inne książki Hanny Greń: Hanna Greń książki i artykuły

Autorka na Facebook: Hanna Greń – FB

Książka w księgarni: “Jak kamień w wodę”

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.