KiM – “Sukienki” nowy singiel grupy!

Share
Czas czytania:1 Minut, 55 Sekund

KiM “Sukienki”. Po udanym debiucie singlem „Może” zespół KiM wraca z kolejnym o tytule „Sukienki”, tym razem przypieczętowanym teledyskiem. KiM, to nowy zespół Jacka Chrzanowskiego (Dawid Podsiadło, Hey, Dezerter) i  Edyty Chrzanowskiej (Scary’n’Eddie).

KiM “Sukienki”

Produkcję singla „Sukienki” oraz całej płyty KiM zawdzięcza Pawłowi Krawczykowi (Ahimsa, Hey, Anieli). Mastering natomiast zapewnił Jarosław „Yaro” Płocica (Yaro, Kasia Klich, Reni Jusis).

Okładka singiel KiM - "Sukienki"

Okładka singiel KiM – “Sukienki”

Zespół KiM o „Sukienkach”:

Tytułowe „Sukienki” to coś na kształt strojenia się w przeszłość partnera życiowego. Kuszą Nas przeżycia, w których nie braliśmy udziału.

W trakcie pracy nad piosenką mieliśmy niemały kłopot z partią refrenu- dodatkowa treść mająca podsumować zwrotki zdawała się wprowadzać jedynie chaos. W konsekwencji zdecydowaliśmy się na czystą melodię, bez dodatkowego przesłania słownego.

Muzycznie „Sukienki” odstają od reszty piosenek na płycie. Są najcieplejsze w odsłuchu. Brzmieniowo zawieszone w latach 90-tych w połączeniu z pozornie lekkim tekstem- tworzą mieszankę, która wpada w ucho i zarazem skłania do refleksji.

KiM - fot. Zosia Zija i Jacek Pióro

KiM – fot. Zosia Zija i Jacek Pióro

O zespole KiM

Na początku jak w każdej zwyczajnie niezwyczajnej historii było spotkanie. Spotkanie dwóch pokrewnych, a jednocześnie niezwykle różnych światów – kobiecego i męskiego. A gdy męski zbierał i układał (a nawet upychał) w sobie doświadczenia z tego spotkania, kobiecy intuicyjnie zapisywał je na czystych kartach notatnika w bordowej, twardej oprawie.

Powstało z tego spotkania morze OPOWIEŚCI, a z czasem owe OPOWIEŚCI zostały ubrane w MELODIE z pogranicza popu, elektroniki oraz alternatywy i tak powstał, zrodzony z perypetii damsko- męskich, zespół Kobiety i Mężczyzny, KiM.

KiM to opowieść o relacji z drugim odrębnym człowiekiem, pełna emocji, rozczarowań i wreszcie nadziei. Ciepło wokali, i ich treść przeplatają się z nowoczesnymi brzmieniami instrumentarium, tworząc spójną całość, którą słuchacz całkiem ochoczo nastawi w trybie REPEAT.

KiM tworzą Edyta Chrzanowska (Scary’n’Eddie) oraz Jacek Chrzanowski (Dezerter, Hey, Dawid Podsiadło). Edyta odpowiada w KiM-ie za odrobinę kobiecego pokomplikowania (teksty) oraz kompozycje wokalu. Jacek jest kompozytorem, aranżerem, a także instrumentalistą.

Nagrań dokonano w małym, prywatnym studyjku na Mińskiej 26 w Warszawie oraz w studiu im. Kazimierza Dejny (w realu- studio Pawła Krawczyka) w Piasecznie w latach 2020-2022.

Premiera debiutanckiej płyty przewidziana jest na luty 2023 roku.

KiM na portalu Facebook: KiM – Facebook

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.