Aldona Szczygieł – debiut literacki “Ostatnie zdjęcie”

Share
Czas czytania:2 Minut, 6 Sekund

Aldona Szczygieł zadebiutowała w świecie literatury książką „Ostatnie zdjęcie”. Premiera miała miejsce 11 kwietnia 2022 roku. PowieśćOstatnie zdjęcie” dotyczy choroby Alzheimera – choroby, która nie jest rozumiana szczególnie przez dzieci. Może on dotknąć każdego. To uczuciowa powieść, która zapada głęboko w pamięci czytelników.

Opowiada o ludzkim nieszczęściu, jakim jest choroba Alzheimera. Bohaterem jest młody nastolatek – Franek, który wychowuje się w domu dziecka, prowadzonym przez zakonnice. Pewnego dnia odnajduje swoją babcię. Od tej pory, jego świat staje się inny, bardziej radosny. Franek staje się bardziej optymistycznym młodzieńcem. Pojawia się propozycja powrotu do domu, jednak los sprawia, że okazuje się to niemożliwe. Wspomnienia, które dla Franka stanowiły najpiękniejsze obrazy z głowy staruszki, uciekają jedno po drugim. Chłopak postanawia walczyć i pomóc swojej babci.  Chce odzyskać dla babci zdjęcia z dawnych czasów, które mają jej przywrócić pamięć. „Ostatnie zdjęcie”, to książka o wielkiej sile charakteru. Bohater przekona się, jak życie bywa okrutne, boli i jak niespodziewane wszystko może się potoczyć.

Ostatnie zdjęcie - Aldona Szczygieł

“Ostatnie zdjęcie” – zdj. Atena Opiela

Fragment książki do przeczytania na stronie autorki: Fragment książki “Ostatnie zdjęcie”

Ręką, całą w mące, pogłaskała mnie po głowie jak baranka bożego. Nie znosiłem, gdy to robiła, ale z sympatii do niej nie sprzeciwiałem się. Nie znałem drugiej osoby na świecie, tak pogodnej, jak ona. „Rogal” nie schodził jej z twarzy. Pozytywnie nastawiona do wszystkich, mówiła szybko i dużo. Przez to mogła wydawać się komuś nieco niedbała i roztrzepana, ale te jej słabości i niedociągnięcia, rekompensowała wszystkim, jej wielka, nieskrywana radość życia i życzliwość. Niesamowite, jak rozmowa z nią wyzwalała w człowieku energię i chęć dokonywania zmian.

Nasza Pulchna, wiecznie rozpromieniona, umorusana jedzeniem, jak dziecko. Brydzia prawie zawsze zakładała fartuch kuchenny na habit i kiedyś nawet zapomniała go zdjąć, na czas wizyty samego biskupa. Ale mieliśmy ubaw przez miesiąc! Oczywiście poza siostrą przełożoną…

Aldona Szczygieł

Oprócz pisania, zajmuje się także fotografią.  A dokładniej fotografią artystyczną. Jej specjalnością są, jak to sama określa: „anielskie wizje” i „kwieciste plenery”. Laureatka w Międzynarodowym Konkursie Magical Childhood Photography – drugie miejsce. Obecnie pracuje jako pedagog. Ogólnie jej profesją jest kulturoznawstwo, pedagogika, fotografia. Lubi bajki z duszą i stare domy. Pasjonuje się przyrodą, w szczególności morzem i nadmorskimi lasami. Prowadzi własny blog bloga lifestylowo-fotograficzny. Promuje radosne rodzicielstwo, wspólne czytanie i fotografowanie. Udziela się w akcjach charytatywnych. Ostatnią taką akcją, była inicjatywa Fotografowie dla Ukrainy”.

Strona www: www.aldonaszygiel.pl

Profil autorki na Instagramie: Aldona Szczygieł – Instagram

Profil autorki na Facebook: Aldona Szczygieł – FB

Ksiażkę pt. “Ostatnie zdjęcie”, można nabyć w Empik: “Ostatnie zdjęcie”

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.