Robert Małecki – pisarz

Share
()
Czas czytania:2 Minut, 3 Sekund

Robert Małecki (ur. 1977 w Toruniu) z wykształcenia politolog i filozof, absolwent Akademii Bydgoskiej (dziś Uniwersytet Kazimierza Wielkiego) i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, studia podyplomowe z psychologii zarządzania. Pracował jako dziennikarz i redaktor Gazety Pomorza i Kujaw Nowości oraz kierownik redakcji tego dziennika w Grudziądzu, były dyrektory Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia oraz specjalistą działu administracji Toruńskich Wodociągów Sp. z o.o. Obecnie prezes zarządu Fundacji Kult Kultury i utrzymuje się z pisania.

Pierwszą powieść wydał w 2009 roku i jak twierdzi – „w oszałamiającym nakładzie 5 szt. – leży w szafie (modlę się, żeby nikt jej stamtąd nie wyciągnął)”. Ale nie poddawał się w swoim zamierzeniu pisania i w 2012 roku, trafił na warsztaty literackie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Przez okres 3 lat, zdobywał doświadczenie od już znanych pisarzy.

Laureat festiwalu Kryminalna Piła (2013 r., drugie miejsce). W 2019 roku Małecki za swój pierwszy tom Skaza otrzymała nagrodę Wielkiego Kalibra, najwyższą polską nagrodę za kryminały. W 2020 roku otrzymał nagrodę publiczności za „Wadę”. (źródło Wikipedia)

Robert Małecki o swoim pisaniu:

Uczestniczył w warsztatach organizowanych przez Maszynę do Pisania, które prowadziła Katarzyna Bonda (2015 r.). Jednak zwątpił i nie wierzył w swój sukces, jaki na dzień dzisiejszy odnosi w swojej karierze. Jednak z czasem, wrócił do swojego pisania, a dokładniej do szkicu drugiej powieści. Liczyła wtedy około 200 stron i wymagała wielu poprawek, przebudowania fabuły. I stało się – poprawił i dokończył swoją powieść.

„W sumie 7 lat czekałem na spełnienie marzeń i złożenie podpisu na umowie z profesjonalnym wydawcą. Zrobiłem to w marcu 2016 r. dzięki wydawnictwu Czwarta Strona. A skąd to pisanie? Bo od wielu lat jestem miłośnikiem kryminałów i thrillerów, od kilku – entuzjastą czytnika e-booków. Zawsze wydawało mi się, że skoro inni mogą pisać, to czemu nie ja? Wiem, to strasznie aroganckie, ale lepsza taka motywacja, niż żadna”. – cytat ze strony autora robertmalecki.pl

Jego ulubiona tematyka to thriller i kryminał. Pisarze: Harlan Coben i Arnaldur Indridason, a także Peter May i Bernard Minier. Czyta też powieści polskich autorów. Lubi muzykę: bas Bena Otręby i solówki Jurka Styczyńskiego. Lubi zespół “Dżem” oraz gitarzystę, Mark Knopfler.

Książki do nabycia w księgarniach Empik:

“Wstyd” (2022r.) – Robert Małecki – “Wstyd”

“Najgorsze dopiero nadejdzie” (2021) – Robert Małecki – “Najgorsze dopiero nadejdzie”

Pakiet “Zmora i żałobni” (2021) – Robert Małecki – Pakiet: Zmora / Żałobni

Oraz wiele innych wydanych książek: Robert Małecki – Ksiązki

Bieżące informacje o autorze na profilu Facebook: Robert Małecki

Strona internetowa autora: www.robertmalecki.pl

Jak przydatny był ten post?

Kliknij poniżej, aby ocenić!

Wynik

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Przepraszamy, że ten post nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Przeczytaj również...

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.