Robert Małecki – pisarz

Share
Czas czytania:2 Minut, 3 Sekund

Robert Małecki (ur. 1977 w Toruniu) z wykształcenia politolog i filozof, absolwent Akademii Bydgoskiej (dziś Uniwersytet Kazimierza Wielkiego) i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, studia podyplomowe z psychologii zarządzania. Pracował jako dziennikarz i redaktor Gazety Pomorza i Kujaw Nowości oraz kierownik redakcji tego dziennika w Grudziądzu, były dyrektory Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia oraz specjalistą działu administracji Toruńskich Wodociągów Sp. z o.o. Obecnie prezes zarządu Fundacji Kult Kultury i utrzymuje się z pisania.

Pierwszą powieść wydał w 2009 roku i jak twierdzi – „w oszałamiającym nakładzie 5 szt. – leży w szafie (modlę się, żeby nikt jej stamtąd nie wyciągnął)”. Ale nie poddawał się w swoim zamierzeniu pisania i w 2012 roku, trafił na warsztaty literackie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Przez okres 3 lat, zdobywał doświadczenie od już znanych pisarzy.

Laureat festiwalu Kryminalna Piła (2013 r., drugie miejsce). W 2019 roku Małecki za swój pierwszy tom Skaza otrzymała nagrodę Wielkiego Kalibra, najwyższą polską nagrodę za kryminały. W 2020 roku otrzymał nagrodę publiczności za „Wadę”. (źródło Wikipedia)

Robert Małecki o swoim pisaniu:

Uczestniczył w warsztatach organizowanych przez Maszynę do Pisania, które prowadziła Katarzyna Bonda (2015 r.). Jednak zwątpił i nie wierzył w swój sukces, jaki na dzień dzisiejszy odnosi w swojej karierze. Jednak z czasem, wrócił do swojego pisania, a dokładniej do szkicu drugiej powieści. Liczyła wtedy około 200 stron i wymagała wielu poprawek, przebudowania fabuły. I stało się – poprawił i dokończył swoją powieść.

„W sumie 7 lat czekałem na spełnienie marzeń i złożenie podpisu na umowie z profesjonalnym wydawcą. Zrobiłem to w marcu 2016 r. dzięki wydawnictwu Czwarta Strona. A skąd to pisanie? Bo od wielu lat jestem miłośnikiem kryminałów i thrillerów, od kilku – entuzjastą czytnika e-booków. Zawsze wydawało mi się, że skoro inni mogą pisać, to czemu nie ja? Wiem, to strasznie aroganckie, ale lepsza taka motywacja, niż żadna”. – cytat ze strony autora robertmalecki.pl

Jego ulubiona tematyka to thriller i kryminał. Pisarze: Harlan Coben i Arnaldur Indridason, a także Peter May i Bernard Minier. Czyta też powieści polskich autorów. Lubi muzykę: bas Bena Otręby i solówki Jurka Styczyńskiego. Lubi zespół “Dżem” oraz gitarzystę, Mark Knopfler.

Książki do nabycia w księgarniach Empik:

“Wstyd” (2022r.) – Robert Małecki – “Wstyd”

“Najgorsze dopiero nadejdzie” (2021) – Robert Małecki – “Najgorsze dopiero nadejdzie”

Pakiet “Zmora i żałobni” (2021) – Robert Małecki – Pakiet: Zmora / Żałobni

Oraz wiele innych wydanych książek: Robert Małecki – Ksiązki

Bieżące informacje o autorze na profilu Facebook: Robert Małecki

Strona internetowa autora: www.robertmalecki.pl

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.