Karin Smirnoff nowa powieść “Pojechałam do brata na południe”

Share
Czas czytania:1 Minut, 28 Sekund

W Serii Dzieł Pisarzy Skandynawskich Wydawnictwa Poznańskiego ukazała się powieść “Pojechałam do brata na południe” Karin Smirnoff (tłum. Agata Teperek). Ta niezwykle utalentowana szwedzka pisarka przejmie schedę po Stiegu Larssonie i napisze kolejne tomy kultowego “Millenium”.

Janakippo przyjeżdża do rodzinnej wsi, aby pomóc samotnemu bratu. Wizyta, po latach nieobecności, sprawia, że odżywają mroczne wspomnienia z dzieciństwa naznaczonego przemocą i niewyjaśnione sprawy z przeszłości, przed którymi nie ma już ucieczki. Jana wikła się w romans, znajduje pracę, a jednocześnie próbuje zrozumieć, kim tak naprawdę są otaczający ją ludzie i czy skrywane przez nich tajemnice dają odpowiedzi na pytania, które ona nosi w sobie od lat.

Karin Smirnoff “Pojechałam do brata na południe”

Karin Smiernoff "Pojechałam do brata na południe" wyd. Poznańskie

Karin Smiernoff “Pojechałam do brata na południe” Wydawnictwo Poznańskie

To straszna historia, ale świetna powieść. Taka, która wywraca człowiekowi bebechy i zostaje z nim na długo. Mądrze skonstruowany, skomplikowany obraz traumy opowiedziany niepowtarzalnym językiem. – DOMINIKA SŁOWIK

Karin Smirnoff książki

Karin Smirnoff książki

KARIN SMIRNOFF – to urodzona w 1964 roku szwedzka pisarka, dziennikarka i bizneswoman. Od zawsze była związana z pisaniem, jednak dopiero kurs pisarski na Uniwersytecie w Lund okazał się dla niej przełomowy – aby się na niego dostać, musiała wysłać swój tekst. Napisała wówczas pierwszy rozdział swojej debiutanckiej powieści Pojechałam do brata na południe. Jest to pierwszy tom sagi rodziny kippów, który w 2018 roku został nominowany do Nagrody Augusta. Podobnie jak dwa kolejne tomy: Jedziemy z matką na północ i Jadę wreszcie do domu zyskał status bestsellera w Szwecji. Pod koniec 2021 roku Wydawnictwo Polaris, które przejęło prawa do kontynuacji sagi „Millennium” Stiega Larssona, ogłosiło, że powierzyło Karin Smirnoff napisanie trzech kolejnych tomów tej serii.

Karin Smirnoff Facebook: Karin Smirnoff

Książka w ksiegarni: “Pojechałam do brata na południe

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.