M.B. Morgan „Naucz mnie kochać” – recenzja

Share
()
Czas czytania:3 Minut, 11 Sekund

M.B. MorganNaucz mnie kochać”. Marina była bogata i stać było ją na wszystko. Poderwała piłkarza roku, co miało być jedynie kolejnym jej podbojem dla sławy. Marina to rozwydrzona bogaczka i bawi się cały czas, korzysta z pieniędzy rodziców, myśli, że jej wszystko wolno.

W książce od razu mamy do czynienia ze światem bogactwa. Przedstawiony jest charakter głównych bohaterek, który jest dosyć odrzucający, brakuje w nim niemalże człowieczeństwa. Marina, postanawia, że uwiedzie piłkarza za wszelką cenę, wynajmuje prywatnego detektywa, który miał się dowiedzieć o nim jak najwięcej. Szantażuje go i daje mu warunek, że ma spędzić z nią miesiąc życia, w zamian za dochowanie tajemnicy o jego przeszłości i sprostowanie tego, co było o nim powiedziane. Jednak los chciał tak, że wszystko zaczęło wymykać się spod kontroli. Marina staje naprzeciw samej sobie…

M.B. MorganNaucz mnie kochać

M.B. Morgan "Naucz mnie kochać" Wydawnictwo Amare

M.B. Morgan “Naucz mnie kochać” Wydawnictwo Amare

Autorka subtelnie przedstawia historię celebrytki, ukazuje jej gruboskórność, rozwydrzenie, to jak bardzo jest pochłonięta sobą i bogactwem. Celebrytka, bo taką jest Marina, żyje właściwie za pieniądze rodziców, nie wie, co to zarabianie, nie potrafi nawet gotować. We wszystkim jest wyręczana. Wydaje pieniądze na drogie ubrania. Taki jest obraz głównej bohaterki.

W powieści odnajdujemy ogromny kontrast pomiędzy światem bogactwa i sławy a życiem zwykłych ludzi. Dzięki historii możemy zastanowić się nad tym, co jest najważniejsze, jak wybierać w swoim życiu, czego możemy się spodziewać, jaką może być droga do szczęścia.

”Naucz mnie kochać” to powieść romantyczna i wzruszająca, mamy tutaj historię niespodziewanej miłości, bólu i pragnienia życia, które jest piękne. Są pokazane cechy ludzkie, które powodują niesmak i odrzucenie, ale także takie, które warto naśladować i są niejako przejawem dobroci.

Główna bohaterka chciała mieć wszystko na tacy, po prostu to, co przyjdzie jej do głowy. Nie liczyła się, z tym że inni mogą się nie zgadzać, że może czegoś nie osiągnąć, musiała za wszelką cenę to mieć, wszystko, co jej się ubzdurało. Czy jest recepta na takich, nieczułych wręcz ludzi? Takie można sobie zadać pytanie, czytając tę powieść.

M.B. Morgan "Naucz mnie kochać" Wydawnictwo Amare

M.B. Morgan “Naucz mnie kochać” Wydawnictwo Amare

Od samego początku, wchodzimy w specyficzny klimat, jaki nam zafundowała M.B. Morgan, gdzie poznajemy bogactwo, obojętność, bezduszność. Potem i stopniowo, przechodzimy do romantycznego świata, gdzie najważniejszym stają się miłość i współczucie. Jest to ukazane tak, że przez niemal cały czas czytania, chcemy poznawać bohaterkę i jej przygody. Fabuła jest niby prosta, bez jakichś sensacji, lecz ujmująca i z całą pewnością, warta uwagi. Ta książka nadaje się doskonale, na urozmaicenie sobie popołudniowego czasu. Nawet jeśli robimy sobie przerwę w jej czytaniu, wcale nie gubimy wątku i to zapewne jest zaleta i dowód, na to, że pisarka potrafi ”zajrzeć w głąb czytelnika”. Stopniowy rozwój akcji, nie nudzi, a wręcz jeszcze bardziej zachęca.

W końcu Marina przechodzi swoistą przemianę wewnętrzną, postanawia, że od pewnego momentu, będzie sama o sobie decydować i bardzo jej się to podoba. Żyje, tak jak chce, nie musi słuchać się rodziców. Czyli jest tutaj pewien taki przykład człowieka, który po prostu wszystko ma jak na tacy, lecz nagle ulega takiej przemianie, która wyzwala najważniejsze i najlepsze cechy człowieka.

Romantyczna powieść bardzo wciąga, jest napisana tak, że jesteśmy w stanie oddać się temu klimatu, jaki tam się pojawia.

Historia, mówi o tym, jaka jest cena sławy, że pieniądze nie mogą wszystkiego załatwić. Otóż okazuje się, że są różne oblicza życia, że życie jest nieprzewidywalne.

Pragnienie i miłość, chęć własnej przemiany, wzruszenie i bliskość drugiej osoby, radość, żal i smutek, to najbardziej widoczne cechy tej opowieści. Książka w obrazowy sposób dotrze do chyba każdego czytelnika. Ten romans jest po prostu wzruszający. Lektura zapewni nam chwilę relaksu, jaką na pewno długo będziemy pamiętać.

Profil autorki na Facebook: M.B. Morgan – FB

W księgarni: Naucz mnie kochać

Recenzja Emil Kowalski

Jak przydatny był ten post?

Kliknij poniżej, aby ocenić!

Wynik

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Przepraszamy, że ten post nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Przeczytaj również...

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.