Gitarowe gusta muzyczne

Share
Czas czytania:2 Minut, 41 Sekund

Często można spotkać stwierdzenie, że z gustami się nie dyskutuje, ale w sumie dlaczego? Przecież to właśnie dzięki gustom mamy taką różnorodność. Ta powinność dotyczy również i instrumentów muzycznych w tym gitar. Dzięki temu nasze gitary charakteryzują się nie tylko różnorodnym wyglądem, ale i brzmieniem. W tym artykule postaramy się przybliżyć charakterystyki trzech różnych gitar elektrycznych.

Gitarowe gusta muzyczne

Pierwszy z prezentowanych modeli, należą do B.C. Rich, amerykańskiego producenta gitar elektrycznych i basowych. Gitary te ze względu na bardzo oryginalny design zyskały szczególną popularność wśród muzyków grających cięższe odmiany rocka. Gitara BC Rich Shredzilla Extreme to model przepięknie wykonanej gitary elektrycznej w konstrukcji neck thru body. Głębokie wcięcia cutaway w korpusie, wąski i szybki gryf, 24 progi, pickupy Fishman Fluence, kill switch, czy blokowane klucze, to cechy charakterystyczne tych instrumentów.  Gryf wykonany został klonu i wenge, skrzydła to mahoń, a podstrunnica to indyjski heban. Top gitary to topola. Cała gitara otoczona jest kremowym bindingiem połączonym z abalonem. Jak już wspomnieliśmy za brzmienie odpowiadają dwa przetworniki Fishman Fluence Moderne oraz potencjometr push pull odpowiedzialny za głośność i zmianę brzmienia pickupów. Oprócz tego przełącznik trójpozycyjny i killswitch. Gitara mega-gustownie się prezentuje, a brzmi naprawdę rockandrollowo.

Druga z prezentowanych gitar całkowicie ma odmienny charakter wizualny a przede wszystkim nie wygląda tak wyzywająco jak gitara omawiana powyżej. Tym razem chcemy przedstawić coś ze stajni Yamahy. Ten potentat muzyczny ma w swojej ofercie nie tylko doskonałe fortepiany koncertowe, czy aranżery, ale również wspaniałe modele gitar elektrycznych. Model Revstar to sześciostrunowa gitara elektryczna, która posiada mahoniowy gryf wklejony w mahoniowy korpus. Podstrunnica to palisander. Skala instrumentu wynosi 24 ¾ cala, a gryf dopełniają 22 progi jumbo. Za brzmienie odpowiedzialne są dwa przetworniki typu P90 oczywiście od Yamahy. Mechanika gitary to most tune-o-matic z vintage’owym strunociągiem oraz olejowe klucze. Całość prezentuje się inaczej niż standardowe doublecuty. Wykończenie gitary jest niesamowite, choć dla niektórych może być, wydawać się mało efektowny. Jest to klasa sama w sobie i charakteryzuje się doskonale położonym lakierem, a wszystkie elementy są idealnie spasowane. Jeżeli szukasz instrumentu o brzmieniu Gibsona, ale zdecydowanie tańszego i może nawet lepiej wykonanego, warto spojrzeć na serię Revstar.

Trzecia z gitara, którą chcemy bliżej zaprezentować, to LTD AS-1FM Alex Skolnick. Marka LTD to uznana na rynku gitarowym marka należąca do korporacji ESP firmy, która od lat specjalizuje się w produkcji gitar elektrycznych i basowych. Gitara z sygnaturą Alexa Skolnicka LTD AS-1FM LB to tańsza wersja gitary ESP, ale na krok nie odstępuję swojemu droższemu odpowiednikowi. Na pokładzie znajdziemy mahoniowy korpus i gryf wykonany z tego samego drewna. Palisandrowa podstrunnica i top z klonu płomienistego. Osprzęt to najwyższa półka – mostek TonePros klucze Grover i straplocki Dunlop. Za brzmienie odpowiadają dwa klasyczne rockowe pickupy: Seymour Duncan SH-4 i SH-1. Gitara jest perfekcyjnie wykonana i wykończona. Jeszcze więcej uroku dodaje jej przepiękny cytrynowy top. Razem w zestawie z gitarą otrzymujesz oryginalny case ESP.

Podsumowanie

Zaprezentowaliśmy trzy modele wspaniałych gitar elektrycznych różnych producentów, które charakteryzują się odmiennym designem oraz swoim unikatowym charakterystycznym brzmieniem. Teraz pomyślmy, jak mocno byśmy byli ograniczeni muzycznie, jeżeli wszyscy mielibyśmy taki sam gust. To właśnie dzięki różnorodnym gustom i oczekiwaniom mamy tak szeroki wybór.

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.