FAUST singiel “Pogarda” promuje album “Cisza po Tobie”

Share
Czas czytania:1 Minut, 57 Sekund

Faust powraca z czwartym albumem w swojej 25-letniej historii thrash/death metalowego grania. “Cisza po Tobie” nawiązuje stylistycznie do entuzjastycznie przyjętego koncept albumu “Wspólnota Brudnych Sumień” (uznaną przez Musick Magazine za jedno z najważniejszych wydawnictw ostatniej dekady w rodzimym metalu).

Jest to najbardziej brutalna, najszybsza, a jednocześnie najbardziej liryczna w warstwie tekstowej płyta tej formacji. Od ekstremalnych blastów Pavulona po opartą na białych głosach pieśń pogrzebową i nigdzie indziej niespotykane instrumentarium. Album ten łamie kręgosłupy stereotypom, poszerza granice metalu. Fani starego KAT, Morbid Angel, Testament, Death, a nawet Dead Can Dance czy słowiańskiej muzyki źródeł nie będą czuć się rozczarowani.

Faust "Cisza po Tobie" zdj. Solid Rock

Faust “Cisza po Tobie” zdj. Solid Rock

Materiał zarejestrowano oraz zmiksowano i poddano masteringowi we współpracy z Filipem Hałucha w Heinrich House Studio, partie perkusji nagrano z Pawłem Granowskim w JNS Studio.

Premiera płyty zaplanowana jest na 30 września 2022 roku i ukaże się na CD jewelbox nakładem polskiej wytwórni Szataniec, pre-order wystartuje 12 września.

Autorką okładki oraz 28 stronicowej wkładki z ręcznie malowanymi grafikami jest Anna Malesińska, za layout odpowiada Piotr Czajkowski.

Komentarz zespołu odnośnie nowej płyty:

Kolejność utworów na płycie nie jest przypadkowa. Okładka płyty przedstawiająca smutną Maryję z dzieckiem na rękach  otoczeniu gnijących owoców oraz drapieżnych czy padlinożernych owadów sugeruje, że będzie to zbiór refleksji nad kondycją moralną współczesnego, zakorzenionego w wartościach chrześcijańskich społeczeństwa. Wartościach, które gniją, korodują i często są uzasadnieniem nienawiści i nietolerancji.

W warstwie muzycznej zespół stara się przedstawić mechanizmy, które ostatecznie prowadzą do gwałtów, przemocy, emigracji, ludobójstwa i zobojętnienia ludzi na te zjawiska. Jest to historia ucieczki rodzica z dzieckiem przed prześladowaniem, aż do momentu, w  którym dalej uciekać już nie są w stanie. Dlatego ostatni, zaśpiewany białym głosem utwór to jednocześnie kołysanka i pieśń pogrzebowa. Autor tekstu wykłada w nim swoją osobistą filozofię na temat tego, co stanie się z nami po śmierci. Jeśli spojrzeć na to z perspektywy Tomka Dąbrowskiego – śmierć nie istnieje“.

Faust “Pogarda

Skład zespołu:

Tomasz “Kaman” Dąbrowski – gitara

Maciej Bartkowski – wokal
Krzysztof Słowikowski – gitara solowa

Szymon Grzemski – bas

Paweł “Pavulon” Jaroszewicz – perkusja

Dariusz Ojdana – klawisze

Karolina Matuszkiewicz – śpiew, fidel płocka, suka biłgorajska, kobyz

Social Media
Facebook https://www.facebook.com/Faust-Band-Poland-336344530572420/
Bandcamp https://faust4.bandcamp.com/
Spotify https://open.spotify.com/artist/7tWHxCHfsFZoPHzqiQTlIZ
Youtube https://www.youtube.com/channel/UCht5tdVuqzazHVfBtjYliOA

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.