Karolina Winiarska „Między nami” recenzja książki

Share
Czas czytania:2 Minut, 45 Sekund

Karolina WiniarskaMiędzy nami”. Sentymentalna podróż do kobiecych uczuć. Historia, wzruszająca i pokazująca jak bardzo chcemy kochać, ale też jak często potrafimy sami sobie utrudnić dążenie do tej miłości. Zresztą nie tylko do miłości, do szczęśliwego życia również.

Książka opowiada o kilku kobietach, które mają stały kontakt ze sobą, przyjaźnią się. Nawzajem dzielą się swoimi przeżyciami i troskami. Wśród tych znajomości, nie brakuje też smutku. Poznają się też kochankowie swoich wybranków, ale mimo tego, rozumieją się i z czasem nawet się zaprzyjaźniają. Te skomplikowane relacje, są z korzyścią dla wszystkich.

Karolina WiniarskaMiędzy nami

Karolina Winiarska "Miedzy Nami" Wydawnictwo Jaguar

Karolina Winiarska “Między Nami” Wydawnictwo Jaguar

Powieść jest jakby przedstawieniem myśli kobiet, ujawnieniem ich uczuć, szczególnie gdy chodzi o zdradę i sposób widzenia związku. Właśnie relacje partnerskie, to wspólny mianownik tej powieści i bohaterów. Autorka przedstawia nam po kolei, punkt widzenia Łucji, Felicji, Anny, Jaśminy i Susan. Babcia Michalina jest jakby mentorką, dziewczyny bardzo się z nią przyjaźnią i często odwiedzają. Jej historia, przepełniona pięknymi, lecz momentami smutnymi przeżyciami, a to z kolei przykład tego, że w życiu jest tak wiele radości, że nie warto się poddawać. Dziewczyny o tym wiedzą i bardzo cenią wskazówki starszej kobiety.

„Między nami”, to lektura dla tych, którzy lubią lekkie historie, mające w sobie wiele uczuciowych momentów, powodujące, że możemy przenieść się w świat refleksji nad życiem partnerskim. Wartością szczególną jest znaczenie miłości i wybaczenia, zauważenie drugiej połowy naszego życia i dążenie do ciągłej pielęgnacji uczuć w związku. Taki można wniosek wysunąć po przeczytaniu książki. Myślę, że autorce o to właśnie chodziło.

W nieskomplikowanym przekazie, napisanym rzeczowym językiem, odczytujemy wiele prawd. Widzimy to, że wszystko jest prostsze, jeśli tylko potrafimy otworzyć się dla innych. Autorka nie kombinowała w powieści, z jakimiś intrygami, czy też zagmatwanymi faktami. Domyślam się, że chciała łagodnie i wprost przedstawić świat kobiet.

Karolina Winiarska "Miedzy Nami"

Karolina Winiarska “Między Nami” Wydawnictwo Jaguar

Jakkolwiek fabuła nie należy do trudnych, to jednak powoduje, że można zadać sobie pytania. Mnie osobiście, nasunęło się kilka.

Czy istnieje idealny związek, gdzie nie ma mowy o zdradzie? Bo przecież jak tego nie dokonamy fizycznie, to pozostają myśli, prawda? Czy można akceptować i wybaczyć zdradę? Bo przecież trzeba wysunąć też wnioski, dlaczego do niej doszło, prawda? Co powoduje, że potrafimy wybaczyć? To kilka z takich pytań, a jest ich więcej.

Chciałbym również przytoczyć cytat, który jest dosyć wymowny i prawdziwy. Zresztą to nie jedyna mądrość, jaką zauważyłem w tej powieści.

„Nie płacz. Życie to zawsze cudowna opowieść, nawet jeśli zdarzają się w nim smutne lub trudne chwile. One pozwalają nam docenić to, co piękne”.

Łagodny sposób ukazania problemów osobistych poszczególnych bohaterów, wydaje się skuteczną metodą, bowiem nie wywiera nacisku, na to, że by ktoś się zmieniał, zaczął bardziej optymistycznie działać i myśleć, naprawiał błędy życiowe. To chyba dobry sposób na przekonanie innych co do tego, że w życiu mamy wiele możliwości. Takim przemyśleniem zakończyłem czytać tę opowieść.

Myślę, że jest to lektura w sam raz na wieczór przy kawie i, potrafi nastroić odpowiednio czytelnika. Fabuła jest „gładka” i konkretna. A my? Po swojemu możemy sobie wyobrazić, stawiając się na miejsce wybranego bohatera i osądzić go. Poddać się własnym przemyśleniom

Czytaj również wywiad z autorką: Karolina Winiarska – wywiad z pisarką

Karolina Winiarska na Facebook: Karolina Winiarska – FB

Książka do nabycia: “Między nami”

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.