Symbolical – recenzja EP-ki “Natura”

Share
()
Czas czytania:1 Minut, 57 Sekund

Natura. EP-ka grupy Symbolical grającej mystic death metal. Artyści zafundowali nam słuchaczom ostrą i klimatyczną „jazdę” poprzez odpowiednią dawkę muzyki.

Od samego początku mamy do czynienia z mrocznymi brzmieniami, wprowadzającymi nas w nastrój, który powoduje, że przenosimy się w jakiś mistyczny świat. Powiedziałbym, że atmosfera wokół muzyki Symbolical na tej płycie, to nastrój podrywający do działania, jakiegoś powstania do walki z demonami? Można by tak ująć.

Symbolical “Natura”

"Natura" Symbolical

“Natura” Symbolical “Natura”

Wyobraziło mi się właśnie w taki sposób, może trochę dziecinny, albo mam zbyt wybujałą wyobraźnię, lecz najzwyczajniej energia płynąca z tej muzyki, wywołuje moc i siłę. Właściwie to EP-kę włączyłem sobie po raz pierwszy z samego rana i, od razu postawiła mnie na nogi.

Czyste brzmienie gitar, w pulsującym rytmie, połączone z ciekawymi solowymi frazami oraz unikalnym, twardym wokalem i, wreszcie elektroniczne tło w postaci dodatkowych efektów specjalnych, odgłosów czy też melodycznego śpiewu operowego kobiety, sprawiają, że całość brzmi co najmniej dobrze. Jak dla mnie to idealny strzał w mój gust. Szczególnie dlatego, że w muzyce nie ma przesadyzmu, nie odczuwa się brutalności, a powiedziałbym nawet, jest momentami spokojna i wprowadza w nas aurę fantazji.

EP-ka to trzy utwory „The dread world”, „Dark Urizen” oraz „Abominable Chaos”, które mają spójny charakter muzyczny. Od pierwszych chwil, nie wykraczamy poza ramy tego charakteru, jesteśmy w nim pochłonięci.

Często bywa, że w tego rodzaju muzyce jak „death-metal”, wykonawcy zapominają o nutach i płynnej grze. Spotykamy się z określeniem „grają na pałę”. Oczywiście te kolokwialne określenie, jest potoczne, ale każdy wie, o co chodzi. Tutaj, osobiście, czuję, że ta muzyka jest precyzyjnie przygotowana i nie ma w niej miejsca na jakieś improwizacje, które powstały przypadkowo.

Najogólniej, zmyślnie dopracowana EP-ka „Natura”, z całą pewnością zachęca do sięgnięcia po muzykę Symbolical i pobudzi zainteresowanie najnowszą płytą. Kiedy będzie ta płyta? Jeszcze dokładnie nie wiadomo, a przynajmniej ja nie mam takich informacji, lecz jeśli zostanie ona utrzymana w takiej oprawie co EP-ka, to myślę, że każdy miłośnik tego stylu muzycznego, będzie zadowolony.

À propos stylu muzycznego. Sam osobiście mniej słucham takiej muzyki, ale ten materiał przypadł mi całkowicie do gustu, bowiem uwielbiam takie liryczne klimaty, o mocniejszym brzmieniu, przy zachowaniu pełnej melodyczności.

Czytaj również: SYMBOLICAL (death) wyruszy w trasę promującą EPkę “Natura”

Symbolical na Facebook: Symbolical – FB

Jak przydatny był ten post?

Kliknij poniżej, aby ocenić!

Wynik

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Przepraszamy, że ten post nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Przeczytaj również...

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.