Blanka Hodurek – debiutuje w utworze “Czereśnie”

Share
Czas czytania:1 Minut, 55 Sekund

Blanka Hodurek w debiutanckim singlu „Czereśnie” z 22 maja 2022 roku. Wokalistka zaczyna solową karierę muzyczną. Blanka to 18-letnia artystka, jest autorką tekstów i muzyki. W swojej karierze muzycznej współpracowała m.in. Adamem Sztabą, występując w 2021 roku w Europejskim Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach wraz z orkiestrą symfoniczną. Obecnie, pracuje nad swoim debiutanckim materiałem.

Jej najnowszy singiel doczekał się premiery na portalu YouTube 22 maja. To historia opowiadająca o uczuciach, rozstaniu. Mówi o tęsknocie, wspomnieniach. Jest jakby zastanowieniem się nad tym, co bohaterka tej historii, zrobiła źle, straciła swojego ukochanego.

Wszystko jest ukazane w „czułym” i rytmicznym tonie i tempie muzycznym. Liryczny tekst jest jakby wierszem, łatwo przyswajalny przez słuchacza. Osobiście natrafiłem na utwór zupełnie przypadkowo i to z rana. Musiałem wiec od razu włączyć komputer i napisać o tym romantycznym kawałku.

Blanka Hodurek “Czereśnie”

Mimo że utwór mówi o tęsknocie, to jednak wprawia w dosyć optymistyczny nastrój. Nie jest smutną melodią, ożywia. Gustuję i dużo słucham takiego POP-owego stylu muzycznego i wydaje mi się, że piosenka spodoba się wielu osobom, może nawet zacznie podbijać nie jedną listę przebojów. Ale nie ma co faworyzować zbytnio, czas pokaże.

W każdym razie poetycki tekst, to lekka i powodująca wspomnienia sentymentalna opowieść. Prosta i naznaczona uczuciami i pytaniami miłosna historia.

Osobiście zaliczam ten kawałek, do grupy „Piosenek z uczuciami“. Pod taką nazwą, zapisuję sobie w specjalnym notatniku, utwory tego typu i do których dosyć często powracam. Bo romantyczny nastrój, to dobry nastrój, który warto mieć każdego dnia o każdej porze. Mało tego, podczas słuchania tego klipu, stworzyłem własny tekst, który od razu sam napisał się od ręki jako wiersz. Ale nie będę się nim chwalił. Zapisałem jedynie do mojego pamiętnika…

Wydawać by się mogło, że takich piosenek jest wiele i nie ma tu nic wielce rewelacyjnego. Może i nie jeden słuchacz tak powie, ale osobiście uważam, że każda piosenka i tekst ma swoją magię i wyjątkowość. Ten utwór na pewno jest tego przykładem.

A i na koniec fragment tekstu piosenki, który dosyć dokładnie oddaje klimat tego utworu:

“Przeoczyłam gdzieś po drodze

Mały szczegół

Nie podniosłam głosu

kiedy miałam dość

Sam mnie chciałeś

mieć przy sobie

zawsze blisko

Bez znaczenia

W twoich rękach

kwiaty więdną…”

Zachęcam do posłuchania.

Profil artystki na Facebook: Blanka Hodurek – FB

YouTube: Blanka Hodurek – YT

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.