Kamila Krawczyk i “Zwariowałam” premiera singla z maja 2022 r.

Share
Czas czytania:1 Minut, 42 Sekund

Kamila Krawczyk i jej najnowszy kawałek „Zwariowałam” z 26 maja 2022 roku (premiera Youtube). Klimat pop, no może troszkę elementów wokalistycznych w stylu hiphopowym. Tak bynajmniej skojarzyłem.

Akurat muzyka ta jest tak elastyczna, a jednocześnie niektóre kawałki trudno jest dokładnie dodać do odpowiedniej grupy, określić ściśle styl, że po prostu przypisuję je do tych stylów, które najbardziej kojarzą się z danym utworem. Ale to tak nawiasem mówiąc.

Kamila Krawczyk „Zwariowałam”

Utwór „Zwariowałam” zainteresował mnie właśnie z powodu wokalu. Lubię klimaty tego typu i na dodatek utrzymane w odpowiednim rytmie. Tak jest w tej piosence.

Opowiada on o przyjaźni między dwojgiem kobiet, które są bliskie sobie i razem brną przez życie. Piosenkarka podkreśla wartość tej przyjaźni. Podziwia niejako swoją partnerkę, którą ukazuje jako tą, która jest dla niej najważniejsza. Stanowi jakby wzór osoby, która powoduje, że chce żyć.

Ta historia oparta jest na prawdziwych przeżyciach Kamili Krawczyk, pełni rolę autobiografii. W każdym razie jest ujmująca i odpowiednio dopasowana muzyka, dodatkowo ten klimat podkreśla. Uwagę zwraca barwa głosu i artykulacja.

Zwariowałam” to singiel i jednocześnie debiut muzyczny Kamili Krawczyk, według mnie bardzo udany i można oczekiwać, że stanie się on popularny. Lekka muzyczna, utrzymana w odpowiedniej tonacji, sprawia, że muzykę i wokal, powodują dobry nastrój.

Piosenka o przyjaźni i jej istoty. Dotyczy każdego i każdy zapewne znajdzie trochę anologii do własnych przeżyć tego typu.

I właściwie, to fanie się stało, że trafiłem na ten utwór właśnie dzisiaj w niedzielę. Niekoniecznie ma znaczenie dzień tygodnia, ale to dzień wolny, więc pora na relaks i od pierwszej nuty tego utworu odprężyłem się. To moje takie pierwsze odczucia.

Z tego co mi wiadomo, autorka piosenki jest również reżyserką tego teledysku. Obrazuje on życie grupy młodych ludzi, którzy widać utrzymują między sobą dobre relacje. Razem się bawią.

Generalnie utwór o zabarwieniu młodości, wspólnego spędzania czasu i koleżeńskiej miłości. Tak bym to ujął w  skrócie. A Wy – sami oceńcie utwór, posłuchajcie.

Kamila Krawczyk to jest wokalistką, songwriterką i autorką tekstów. Tworzy muzykę prosto z serca, klimatyczną i spokojną. Profil Kamila Krawczyk na Facebook: Kamila Krawczyk – FB

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.