ANS AZURA – aukcja prac czołowych polskich artystów

Share
Czas czytania:1 Minut, 37 Sekund

ANS AZURA. Tadeusz Kantor, Natalia LL, Edward Dwurnik, Katarzyna Kobro, Jan Dobkowski, Ryszard Winiarski i Jerzy Nowosielski. To tylko kilka nazwisk artystów, których prace będą dostępne na aukcji „Polscy artyści w centrum uwagi – powojenne pokolenie w Europie Środkowo-Wschodniej” zorganizowanej przez dom aukcyjny ANS AZURA.

Aukcja, którą poprowadzi znany brytyjski licytator Tom Best, rozpocznie się 26 maja o godzinie 18:00. i będzie transmitowana na żywo na stronie www.ansazura.com. 19 maja ruszy licytacja online. Tego samego dnia w Warszawie przy ul. Mysia 3, zostanie zaprezentowana wystawa przedaukcyjna, która będzie dostępna dla odwiedzających do 22 maja.

ANS AZURA – prace

“Ans Azura kładzie szczególny nacisk na powojenną oraz współczesną sztukę z perspektywy artystów, którzy dzięki zaangażowaniu i bogactwu swojej pracy, wywarli znaczący wpływ na sztukę Europy Środkowo-Wschodniej oraz Bliskiego Wchodu. Nasza platforma opiera się na trzech aspektach: aukcjach online, sprzedaży prywatnej oraz organizacji wystaw online. Wraz ze wzrostem zainteresowania sztuką artystów pochodzących z wspomnianych regionów, mamy nadzieję, że Ans Azura stanie się pomostem pomiędzy rynkiem zachodnim, wschodnim i bliskowschodnim. To szansa nie tylko na odkrycie bogatego dorobku sztuki, ale i okazja dla nowych odbiorców na wzięcie udziału w naszym przedsięwzięciu bez względu na to, gdzie aktualnie się znajdują” – Andreea Stanculeanu prezes domu aukcyjnego ANS AZURA.

Dom aukcyjny ANS AZURA swoją działalność rozpoczął w 2021 roku i jest projektem o zasięgu międzynarodowym nastawionym na rynek Europy Środkowo-Wschodniej i Środkowej. W ofercie ANS AZURA znajdują się dzieła klasyków sztuki powojennej i współczesnej. Aukcje i sprzedaż prywatna prowadzone są w formule online.

Na pierwszych dwóch aukcjach dedykowanych najważniejszym artystom z Europy Środkowo-Wschodniej i Bliskiego Wschodu sprzedano w sumie 85% ze wszystkich wystawionych obiektów. Na jednej z nich udało się ustalić nowy rekord sprzedażowy dla Jana Dobkowskiego – praca jednego z najważniejszych współczesnych polskich artystów, “Oderwanie” (1959) osiągnęła wynik 61 tys. euro przy estymacji wynoszącej 38-42 tys. euro.

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.