ANS AZURA – aukcja prac czołowych polskich artystów

Share
()
Czas czytania:1 Minut, 37 Sekund

ANS AZURA. Tadeusz Kantor, Natalia LL, Edward Dwurnik, Katarzyna Kobro, Jan Dobkowski, Ryszard Winiarski i Jerzy Nowosielski. To tylko kilka nazwisk artystów, których prace będą dostępne na aukcji „Polscy artyści w centrum uwagi – powojenne pokolenie w Europie Środkowo-Wschodniej” zorganizowanej przez dom aukcyjny ANS AZURA.

Aukcja, którą poprowadzi znany brytyjski licytator Tom Best, rozpocznie się 26 maja o godzinie 18:00. i będzie transmitowana na żywo na stronie www.ansazura.com. 19 maja ruszy licytacja online. Tego samego dnia w Warszawie przy ul. Mysia 3, zostanie zaprezentowana wystawa przedaukcyjna, która będzie dostępna dla odwiedzających do 22 maja.

ANS AZURA – prace

“Ans Azura kładzie szczególny nacisk na powojenną oraz współczesną sztukę z perspektywy artystów, którzy dzięki zaangażowaniu i bogactwu swojej pracy, wywarli znaczący wpływ na sztukę Europy Środkowo-Wschodniej oraz Bliskiego Wchodu. Nasza platforma opiera się na trzech aspektach: aukcjach online, sprzedaży prywatnej oraz organizacji wystaw online. Wraz ze wzrostem zainteresowania sztuką artystów pochodzących z wspomnianych regionów, mamy nadzieję, że Ans Azura stanie się pomostem pomiędzy rynkiem zachodnim, wschodnim i bliskowschodnim. To szansa nie tylko na odkrycie bogatego dorobku sztuki, ale i okazja dla nowych odbiorców na wzięcie udziału w naszym przedsięwzięciu bez względu na to, gdzie aktualnie się znajdują” – Andreea Stanculeanu prezes domu aukcyjnego ANS AZURA.

Dom aukcyjny ANS AZURA swoją działalność rozpoczął w 2021 roku i jest projektem o zasięgu międzynarodowym nastawionym na rynek Europy Środkowo-Wschodniej i Środkowej. W ofercie ANS AZURA znajdują się dzieła klasyków sztuki powojennej i współczesnej. Aukcje i sprzedaż prywatna prowadzone są w formule online.

Na pierwszych dwóch aukcjach dedykowanych najważniejszym artystom z Europy Środkowo-Wschodniej i Bliskiego Wschodu sprzedano w sumie 85% ze wszystkich wystawionych obiektów. Na jednej z nich udało się ustalić nowy rekord sprzedażowy dla Jana Dobkowskiego – praca jednego z najważniejszych współczesnych polskich artystów, “Oderwanie” (1959) osiągnęła wynik 61 tys. euro przy estymacji wynoszącej 38-42 tys. euro.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij poniżej, aby ocenić!

Wynik

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Przepraszamy, że ten post nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Przeczytaj również...

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.