Symbolical – recenzja EP-ki “Natura”

Share
Czas czytania:1 Minut, 57 Sekund

Natura. EP-ka grupy Symbolical grającej mystic death metal. Artyści zafundowali nam słuchaczom ostrą i klimatyczną „jazdę” poprzez odpowiednią dawkę muzyki.

Od samego początku mamy do czynienia z mrocznymi brzmieniami, wprowadzającymi nas w nastrój, który powoduje, że przenosimy się w jakiś mistyczny świat. Powiedziałbym, że atmosfera wokół muzyki Symbolical na tej płycie, to nastrój podrywający do działania, jakiegoś powstania do walki z demonami? Można by tak ująć.

Symbolical “Natura”

"Natura" Symbolical

“Natura” Symbolical “Natura”

Wyobraziło mi się właśnie w taki sposób, może trochę dziecinny, albo mam zbyt wybujałą wyobraźnię, lecz najzwyczajniej energia płynąca z tej muzyki, wywołuje moc i siłę. Właściwie to EP-kę włączyłem sobie po raz pierwszy z samego rana i, od razu postawiła mnie na nogi.

Czyste brzmienie gitar, w pulsującym rytmie, połączone z ciekawymi solowymi frazami oraz unikalnym, twardym wokalem i, wreszcie elektroniczne tło w postaci dodatkowych efektów specjalnych, odgłosów czy też melodycznego śpiewu operowego kobiety, sprawiają, że całość brzmi co najmniej dobrze. Jak dla mnie to idealny strzał w mój gust. Szczególnie dlatego, że w muzyce nie ma przesadyzmu, nie odczuwa się brutalności, a powiedziałbym nawet, jest momentami spokojna i wprowadza w nas aurę fantazji.

EP-ka to trzy utwory „The dread world”, „Dark Urizen” oraz „Abominable Chaos”, które mają spójny charakter muzyczny. Od pierwszych chwil, nie wykraczamy poza ramy tego charakteru, jesteśmy w nim pochłonięci.

Często bywa, że w tego rodzaju muzyce jak „death-metal”, wykonawcy zapominają o nutach i płynnej grze. Spotykamy się z określeniem „grają na pałę”. Oczywiście te kolokwialne określenie, jest potoczne, ale każdy wie, o co chodzi. Tutaj, osobiście, czuję, że ta muzyka jest precyzyjnie przygotowana i nie ma w niej miejsca na jakieś improwizacje, które powstały przypadkowo.

Najogólniej, zmyślnie dopracowana EP-ka „Natura”, z całą pewnością zachęca do sięgnięcia po muzykę Symbolical i pobudzi zainteresowanie najnowszą płytą. Kiedy będzie ta płyta? Jeszcze dokładnie nie wiadomo, a przynajmniej ja nie mam takich informacji, lecz jeśli zostanie ona utrzymana w takiej oprawie co EP-ka, to myślę, że każdy miłośnik tego stylu muzycznego, będzie zadowolony.

À propos stylu muzycznego. Sam osobiście mniej słucham takiej muzyki, ale ten materiał przypadł mi całkowicie do gustu, bowiem uwielbiam takie liryczne klimaty, o mocniejszym brzmieniu, przy zachowaniu pełnej melodyczności.

Czytaj również: SYMBOLICAL (death) wyruszy w trasę promującą EPkę “Natura”

Symbolical na Facebook: Symbolical – FB

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.