KRiSU i Joanna Smajdor “Do mnie mów” – recenzja

Share
()
Czas czytania:2 Minut, 56 Sekund

KRiSU i Joanna SmajdorDo mnie mów”. I chociaż od premiery tej piosenki minęło już dosyć sporo czasu, bo miała miejsce w grudniu 2020 roku, to do piosenki można wracać wiele razy. Sentymentalna i łagodna opowieść o pragnieniu i miłości, nadaje się na każdą porę dnia.

Piosenka od samego początku wprowadza nas w miłosny, wręcz ujmujący świat. Jest jakby jednym wielkim pragnieniem drugiej osoby, miłości i czułości. Ten obraz czarującego świata zakochanych, tworzy melodia, która powoduje momentami dreszcze.

Krisu feat. Joanna Smajdor – Do mnie mów

Krzysztof Bańka wraz z Joanną Smajdor, stworzyli niesamowicie romantyczny duet, który powoduje, że można po prostu odlecieć w świat, który każdy z nas pragnie. W świat głębokich uczuć i wspólnych chwil, gdzie liczy się tylko to, że jesteśmy razem z ukochanym.

W sam raz na randkę, subtelny przekaz, który będzie tworzył klimat dwojga zakochanych. Melodia powoduje, że po prostu chce się żyć i blisko szeptać do siebie tak, by zaraz pocałować się i uśmiechnąć wzajemnie. Cóż tu wiele pisać o tej intymności, jaka towarzyszy nam, kiedy brzmi ta melodia. To po prostu szczere uczucia i wdzięk przemawiają same za siebie.

Właściwie to jak dla mnie, jest kultowa wręcz piosenka tych artystów. Stworzyli niesamowicie zgrany duet, który zapada w ucho i na trwale zapisuje się w sercu pewnie nie jednego słuchacza. Aż chce się prosić o jeszcze, gdy melodia cichnie, bo przecież każdy z nas chce codziennie do kogoś zwracać się czułym słowem, uśmiechnąć i powiedzieć kocham cię, wyznać wszystko, co czuje, co go boli, co tylko zechce powiedzieć, tej drugiej swojej połowie.

Piosenka pochodzi z albumu KRiSU “Pamiętasz?…”

KRiSU "Pamiętasz?..." Album

KRiSU “Pamiętasz?…” Album

Obrazem tej całej miłosnej ballady, zarówno KRiSU jak i Joanna Smajdor, kradną wręcz serca i wchłaniają w klimat romantycznej i nieskończonej przygody. Tak właśnie nieskończonej, bo przecież chcemy, by miłość trwała wiecznie. A namiętność – ta piosenka jest czystą namiętnością, wdziękiem niczym tysiące czerwonych róż, które wydawałoby się, istnieją tylko dla nas obojga, dla zakochanych. A świat wokoło wydaje się jakby z bajki, taki jasny i radosny. Promienie słońca otulają każdy cień, a dwoje z uściskiem rąk, podąża przed siebie, uśmiechając się do wszystkiego.

Głęboki i liryczny tekst, to obraz, który można namalować wszystkimi barwami. Zarówno takimi, które symbolizują radość i piękno, jak też smutek, tęsknotę i żal. Wszystko to ubrane w tekst, który wprawia słuchaczy w nastrój, który mógłby trwać w nieskończoność.

KRiSU i Joanna Smajdor zdj. archiwum KRiSU

KRiSU i Joanna Smajdor zdj. archiwum KRiSU

Rzadko kiedy zdarza mi się pisać w ten sposób o utworach, jakie słucham, lecz tutaj jest tego wręcz za mało. Po prostu utworu nie da się zobrazować tak dokładnie, jak się czuje jego bliskie i niepowtarzalne emocje. I prawdę mówiąc, gdyby mi kazano pisać recenzję tej piosenki po raz kolejny, to zapewne byłaby nastrojowa, bogata w przenośnie jeszcze dalej idące. O uczuciach, których nigdy nam za wiele w tym naszym życiu. Po prostu o uczuciach, których potrzebujemy jak chleba, żeby żyć…

Fragment tekstu piosenki:

Do mnie mów

Kiedy szeptem powiem chodź,
kiedy powiem, że za późno.
Kiedy jest na dworze mróz,
i nie mówię nic na próżno.

Słowa mogą radość dać,
mogą zranić niczym nóż.
Bo gdy cisza drąży dom,
proszę wtedy do mnie mów.

Wachlarze emocji, klimat niczym z najpiękniejszej i najbardziej romantycznej powieści, kolory, wiatr, deszcz łez, uśmiechy, łomot serca, i przeżywające dreszcze…

Profil KRiSU: KRiSU – Fabebook

Profil KRiSU YouTubbe:  KRiSU – YouTube

Profil Joanna Smajdor: Joanna Smajdor – Facebook

Piosenka “Do mnie mów?…” pochodzi z albumu KRiSU “Pamiętasz?…”, który można nabyć bezpośrednio na stronie artysty: www.krisu.pl

Jak przydatny był ten post?

Kliknij poniżej, aby ocenić!

Wynik

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Przepraszamy, że ten post nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

Przeczytaj również...

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.