KRiSU i Joanna Smajdor “Do mnie mów” – recenzja

Share
Czas czytania:2 Minut, 56 Sekund

KRiSU i Joanna SmajdorDo mnie mów”. I chociaż od premiery tej piosenki minęło już dosyć sporo czasu, bo miała miejsce w grudniu 2020 roku, to do piosenki można wracać wiele razy. Sentymentalna i łagodna opowieść o pragnieniu i miłości, nadaje się na każdą porę dnia.

Piosenka od samego początku wprowadza nas w miłosny, wręcz ujmujący świat. Jest jakby jednym wielkim pragnieniem drugiej osoby, miłości i czułości. Ten obraz czarującego świata zakochanych, tworzy melodia, która powoduje momentami dreszcze.

Krisu feat. Joanna Smajdor – Do mnie mów

Krzysztof Bańka wraz z Joanną Smajdor, stworzyli niesamowicie romantyczny duet, który powoduje, że można po prostu odlecieć w świat, który każdy z nas pragnie. W świat głębokich uczuć i wspólnych chwil, gdzie liczy się tylko to, że jesteśmy razem z ukochanym.

W sam raz na randkę, subtelny przekaz, który będzie tworzył klimat dwojga zakochanych. Melodia powoduje, że po prostu chce się żyć i blisko szeptać do siebie tak, by zaraz pocałować się i uśmiechnąć wzajemnie. Cóż tu wiele pisać o tej intymności, jaka towarzyszy nam, kiedy brzmi ta melodia. To po prostu szczere uczucia i wdzięk przemawiają same za siebie.

Właściwie to jak dla mnie, jest kultowa wręcz piosenka tych artystów. Stworzyli niesamowicie zgrany duet, który zapada w ucho i na trwale zapisuje się w sercu pewnie nie jednego słuchacza. Aż chce się prosić o jeszcze, gdy melodia cichnie, bo przecież każdy z nas chce codziennie do kogoś zwracać się czułym słowem, uśmiechnąć i powiedzieć kocham cię, wyznać wszystko, co czuje, co go boli, co tylko zechce powiedzieć, tej drugiej swojej połowie.

Piosenka pochodzi z albumu KRiSU “Pamiętasz?…”

KRiSU "Pamiętasz?..." Album

KRiSU “Pamiętasz?…” Album

Obrazem tej całej miłosnej ballady, zarówno KRiSU jak i Joanna Smajdor, kradną wręcz serca i wchłaniają w klimat romantycznej i nieskończonej przygody. Tak właśnie nieskończonej, bo przecież chcemy, by miłość trwała wiecznie. A namiętność – ta piosenka jest czystą namiętnością, wdziękiem niczym tysiące czerwonych róż, które wydawałoby się, istnieją tylko dla nas obojga, dla zakochanych. A świat wokoło wydaje się jakby z bajki, taki jasny i radosny. Promienie słońca otulają każdy cień, a dwoje z uściskiem rąk, podąża przed siebie, uśmiechając się do wszystkiego.

Głęboki i liryczny tekst, to obraz, który można namalować wszystkimi barwami. Zarówno takimi, które symbolizują radość i piękno, jak też smutek, tęsknotę i żal. Wszystko to ubrane w tekst, który wprawia słuchaczy w nastrój, który mógłby trwać w nieskończoność.

KRiSU i Joanna Smajdor zdj. archiwum KRiSU

KRiSU i Joanna Smajdor zdj. archiwum KRiSU

Rzadko kiedy zdarza mi się pisać w ten sposób o utworach, jakie słucham, lecz tutaj jest tego wręcz za mało. Po prostu utworu nie da się zobrazować tak dokładnie, jak się czuje jego bliskie i niepowtarzalne emocje. I prawdę mówiąc, gdyby mi kazano pisać recenzję tej piosenki po raz kolejny, to zapewne byłaby nastrojowa, bogata w przenośnie jeszcze dalej idące. O uczuciach, których nigdy nam za wiele w tym naszym życiu. Po prostu o uczuciach, których potrzebujemy jak chleba, żeby żyć…

Fragment tekstu piosenki:

Do mnie mów

Kiedy szeptem powiem chodź,
kiedy powiem, że za późno.
Kiedy jest na dworze mróz,
i nie mówię nic na próżno.

Słowa mogą radość dać,
mogą zranić niczym nóż.
Bo gdy cisza drąży dom,
proszę wtedy do mnie mów.

Wachlarze emocji, klimat niczym z najpiękniejszej i najbardziej romantycznej powieści, kolory, wiatr, deszcz łez, uśmiechy, łomot serca, i przeżywające dreszcze…

Profil KRiSU: KRiSU – Fabebook

Profil KRiSU YouTubbe:  KRiSU – YouTube

Profil Joanna Smajdor: Joanna Smajdor – Facebook

Piosenka “Do mnie mów?…” pochodzi z albumu KRiSU “Pamiętasz?…”, który można nabyć bezpośrednio na stronie artysty: www.krisu.pl

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.