Monika Kwiatkowska i Ariel Kamiński „Black Notes”

Share
Czas czytania:2 Minut, 30 Sekund

Monika Kwiatkowska i Ariel KamińskiBlack Notes” to lektura o charakterze motywacyjnym. Autorzy przedstawiają nam wartości takie jak wytrwałość w dążeniu do celu, przybliżają nam to, w jaki sposób podążać drogą, która prowadzi do sukcesu.

Praktyczne porady i inspirujące frazy, pytania, na które sobie odpowiemy, by ustalić własne wartości i priorytety np. „Czy robisz to dla siebie?”, „Czym się obecnie zajmujesz, czy jest to dla Ciebie w pełni satysfakcjonujące?”, „Nie usprawiedliwiaj”, „Nie szukaj współczucia”, to niektóre z elementów przekazu.

Monika Kwiatkowska i Ariel KamińskiBlack Notes

Monika Kwiatkowska i Ariel Kamiński „Black Notes” Wydawnictwo Sorus

Monika Kwiatkowska i Ariel Kamiński „Black Notes” Wydawnictwo Sorus

Autorzy książki momentami posługują się prostym językiem, nie szczędząc przy tym „dosadnych” sformułowań i słów. To taki luz dla łatwiejszego przyswojenia wiedzy, jaką oferują. Sposób, w jaki przedstawiają wartości w tym „notesie”, jest nieskomplikowany, przekaz konkretny i rzeczowy bez zbędnych rozwinięć, ponieważ celem książki nie jest „poetyczność” czy też tworzenie barwnej fabuły, lecz spowodowanie działania w danym kierunku i pracy nad sobą.

Treść i jej długość ma na celu uświadomienie czytelnikowi o jego życiowej postawie i zastanowienie się nad własnymi krokami, jakie podejmuje w kierunku osiągnięcia sukcesu w swoim życiu zawodowym, ale być może też na tle uczuciowym, bo przedstawione podpowiedzi w tej pracy, można wykorzystać w każdej dziedzinie życia. Ale to moje odczucie, jako autora tego artykułu o książce.

Monika Kwiatkowska i Ariel Kamiński „Black Notes” Wydawnictwo Sorus

Monika Kwiatkowska i Ariel Kamiński „Black Notes” Wydawnictwo Sorus

Co ciekawe! Przeczytawszy książkę, dosyć szybko, bo nie jest to długi materiał, zdałem sobie sprawę, że wszystko, co było mi przedstawione, utkwiło w mojej pamięci dosyć szczegółowo i szczególnie. Wspominam o tym, bo wydawało się, że ta krótka treść, zostanie zapomniana. Lecz to tylko pozornie krótka treść, bo w jej głębi jest o wiele więcej.

I faktycznie, poszczególne, zawarte w niej wartości, pojęcia, sugestie, zapytania, czy inne wątki, nagle zaczęły się kumulować podczas mojej późniejszej pracy zawodowej. Wniosek z tego jeden, że to, co autorzy nam podarowali, jest o wiele bardziej treściwe i ma więcej w sobie niż na pierwszy rzut oka. Zatem nie długość książki, ale jej zasób i treść, stanowią o jej wartości.

Książka jest też wzbogacona o myśli znanych osób, takich jak Benjamin Franklin, Friedrich Nietzsche. Ponadto jej Autorzy wskazali nam wartościowe lektury innych autorów, które dotyczą motywacji i w ogóle są treściami z zakresu psychologi oraz nakreślili nam zbiór wybranych filmów, które przedstawiają podobne wartości i można się nimi zainspirować.

Zdecydowanie książka zainteresuje osoby, które zajmują się mentoringiem, których interesuje lektura motywacyjna, trenerów personalnych, różnym innym osobom, które prowadzą własne biznesy lub planują rozwój swojej kariery. Co prawda są to tylko albo i aż, krótkie sugestie, uwagi, lecz bardzo wartościowe i skłaniające do działania i przemyśleń. Mogą też wyzwolić w czytelniku chęć do ich rozbudowania na swój sposób i myślę, że autorzy też mieli to na uwadze. Po prostu – wyzwolić w nas kreatywność w działaniu oraz wiele innych inspiracji.

Autorzy na Facebook:

Monika Kwiatkowska autor książki

Ariel Kamiński autor książki

Książka dostępna: Wydawnictwo Sorus

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.