Keith Abraham “Bądź! Osiem prostych kroków, prowadzących Cię do tego, kim chcesz być” recenzja

Share
Czas czytania:5 Minut, 3 Sekund

Keith Abraham “Bądź! Osiem prostych kroków, prowadzących Cię do tego, kim chcesz być”. Autor książki zadaje nam konkretne pytania i zadania, które mamy wykonać. Często jest to forma wyboru (a, b, c, etc.) lub też musimy określić się w postaci zdań – opisać co chcemy, dlaczego. Celem jest określenie samego siebie i wyznaczenie sobie drogi do osobistego rozwoju i sukcesu.

Można by nazwać tę lekturę, zeszytem ćwiczeń. Faktycznie jest tak w rzeczywistości, bo każdy kolejny rozdział dotyczy tego, że mamy do wypełnienia kolejne zadania. Tworzymy własne, twórcze, inspirujące zapiski, według których powstaje fabuła naszego życia i jednocześnie instrukcja. Chyba można tak nazwać tę książkę.

Keith Abraham “Bądź! Osiem prostych kroków prowadzących cię do tego, kim chcesz być” Wydawnictwo STUDIO EMKA / Zadania

Keith Abraham Wydawnictwo STUDIO EMKA / Zadania

Keith Abraham Wydawnictwo STUDIO EMKA / Wyjaśnienia

Keith Abraham Wydawnictwo STUDIO EMKA / Wyjaśnienia

Keith Abraham Wydawnictwo STUDIO EMKA / Zadania

Keith Abraham Wydawnictwo STUDIO EMKA / Zadania

Keith Abraham Wydawnictwo STUDIO EMKA / Zadania

Keith Abraham Wydawnictwo STUDIO EMKA / Pytania

Może na początku, zanim zdradzę nieco tego, czego możemy się spodziewać w książce, podkreślę jeden istotny i bardzo ważny fakt. Książka jest wspaniale wydana. Jej oprawa graficzna, to mistrzostwo estetyki. Przyciąga i powoduje, że czytelnik (w tym wypadku jednocześnie twórca swojej fabuły), obchodzi się z tym „zeszytem” jak z jajkiem. Bo faktycznie, czysta i schludna okładka oraz piękne wnętrze, wydrukowane na bardzo przyjemnym papierze, powoduje taką reakcję. Zwraca uwagę też kolorystyka, która jakby podkreśla wszystko i powoduje, że chyba łatwiej zapamiętujemy, ma w sobie magię i z ochotą wracamy do książki.

A na myśl, że czekają nas ćwiczenia, czy też wypełnienie poszczególnych odpowiedzi, troszkę nam szkoda w niej pisać. Ale po to właśnie jest „Bądź!….”, żeby wyzwolić w nas kreatywność, pobudzić wyobraźnię i zapisać to w odpowiednich rubrykach, czy też jako odpowiedzi na pytania. To ma być nasz sekretny notes, księga naszych wyzwań, pamiętnik, czy też zbiór zadań, do wykonania przez nas samych. To również, można powiedzieć, test tworzony na podstawie własnego życia.

Autor książki zadaje nam konkretne pytania. Często jest to forma wyboru (a, b, c, tec.) lub też musimy określić się w postaci zdań – opisać co chcemy dlaczego. Celem jest określenie samego siebie i wyznaczenie sobie drogi do osobistego rozwoju i sukcesu.

Keith Abraham Wydawnictwo STUDIO EMKA

Keith Abraham Wydawnictwo STUDIO EMKA / Zadania

Keith Abraham Wydawnictwo STUDIO EMKA / Wyjaśnienia

Keith Abraham Wydawnictwo STUDIO EMKA / Wyjaśnienia

Keith Abraham Wydawnictwo STUDIO EMKA / Wyjaśnienia

Keith Abraham Wydawnictwo STUDIO EMKA / Wyjaśnienia

Keith Abraham Wydawnictwo STUDIO EMKA / Zadania

Keith Abraham Wydawnictwo STUDIO EMKA / Zadania

Poszczególne zadania, możemy wykonywać stopniowo i w określonym czasie. Każde z zadań, jest dokładnie wyjaśnione. Możemy sobie robić zapiski i jednocześnie, książka staje się naszym osobistym podręcznikiem, notatnikiem, „niezapominajką”, zbiorem inspiracji. Utrwalamy w niej swoje dokonania, jednocześnie uczymy się tego, jak konsekwentnie realizować się i podejmować wyzwania.

Życiowy cel to jeden z ważniejszych aspektów, który nas dotyczy. Każdy ma jakiś cel. Bez tego nie mamy co robić. Ale powinniśmy ten nasz cel dokładnie określić i dążyć do niego jak najbardziej skutecznie. Nie wystarczy nam powiedzenie sobie „Dążę do…”, bo to jedynie słowa. Trzeba działać. Aby skutecznie dążyć do celu, trzeba mieć jakiś konkretny plan. Zapisać, notować, ćwiczyć. Ta książka pozwala nam na to. Dzięki niej i, dzięki jej autorowi, który dokładnie nam wyjaśnia nie tylko to, jak korzystać z podręcznika, ale także przybliża nam w sposób psychologiczny i filozoficzny, pojęcia, aspekty życiowe.

Trzeba też dodać, że celów w życiu możemy mieć wiele. Wszystko zależy tylko od nas. Dzięki temu zeszytowi, poprzez odpowiadanie sobie na poszczególne pytania, jakie autor na zadał, możemy precyzyjnie określić swój główny cel życiowy, a także inne cele, które są dla nas ważne.

Dzięki tej praktycznej treści tworzymy też plan, który sukcesywnie przybliża do celu, gdy go realizujemy. Nie brakuje też w nim miejsca na marzenia, które uwzględniamy w specjalnym dziale.

Całość to osiem, skrupulatnie dobranych i ułożonych rozdziałów jako prowadzące Cię do tego, kim chcesz być:

  1. Odkryj
  2. Pragnij
  3. Miej marzenia
  4. Poczuj determinację
  5. Sprecyzuj
  6. Rozwijaj
  7. Pokonaj
  8. Zaprojektuj

Na pewno fajną i chyba najlepszą sprawą jest to, że możemy wypełniać poszczególne rubryki, zapisywać i uzupełniać zadania stopniowo. Nie musimy wszystkiego robić od razu. Książka się nie kończy! Bowiem wracamy do jej rozdziałów z czasem i, sprawdzamy, co udało się nam zrealizować, czy też, do jakiego celu najbardziej się zbliżamy, w życiu w kontekście tego, co sobie postanowiliśmy. Zatem książka żyje, tak bym powiedział.

Keith Abraham "Bądź! Osiem prostych kroków prowadzących cię do tego, kim chcesz być" Wydawnictwo EMKA

Keith Abraham “Bądź! Osiem prostych kroków prowadzących cię do tego, kim chcesz być” Wydawnictwo EMKA

Autor podkreśla nam to, że dzięki pasjom, możemy osiągnąć wiele i gdy pasje współgrają z pracą, to czujemy się spełnieni. Taki też wniosek się nasuwa, a autor wskazuje nam to znaczenie i właśnie temat pasji, uwzględnił w drugim rozdziale i udostępnił nam dwanaście pytań, na które odpowiadamy, przez co dowiadujemy się o swoich pasjach. Odkrywamy je.

To, co przedstawiłem, to zaledwie kilka istotnych elementów tego podręcznika, ćwiczeniówki i wartościowej książki. Myślę, że każdy z Was, znajdzie swój cel, który uwzględni w tych zadaniach i będzie łatwiej, żeby go zrealizować.

Było mi potrzeba takiej książki. Jak widać w tekście, słowo „cel” jest najczęściej eksponowane. To jeden z efektów tej książki, czyli uświadomienie, zakodowanie sobie, że „cel” to najważniejsza istota w życiu. Bez celu nic nie osiągniemy… Nawet trudno nam będzie egzystować.

No i oczywiście, nie ukazuję całkowicie tej książki, bo sami musicie ją odkryć, a jestem pewien, że każdemu z Was przypadnie do gustu i będzie długo służyła. Właściwie, to będzie Wasza fabuła życia…

Na koniec chciałbym dodać, że pisząc o tej książce, uzupełniam ją sobie i czytam sukcesywnie i zapewne wiele jeszcze mógłbym dopisać z czasem do tego artykułu. Ale taka jest właśnie rola tych treści, żeby je odkrywać stopniowo i wtedy, gdy wiemy, że chcemy. Ponadto i pewnie nie raz w przyszłości, te wszystkie cele będą się uzupełniać, dlatego jest tam sporo miejsca na dopisanie kolejnych, które wraz z upływem naszego życia będą się pojawiały…

Książka dostępna również: Bądź! Osiem prostych kroków prowadzących cię do tego, kim chcesz być

Książka w Wydawnictwo Studio EMKA – EMKA

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.