Karolina Kołbuc „Rówieśniczka diabła” recenzja

Share
Czas czytania:2 Minut, 58 Sekund

Karolina Kołbuc „Rówieśniczka diabła” to powieść mafijna można by powiedzieć, a więc jest tutaj akcja, sensacja, no i jak to bywa często w takich książkach, jest romans, który stanowi pierwszy plan tej historii.

Dla tych, którzy lubią potyczki gangów, trochę przemocy i odrobinę pikantnego seksu, „Rówieśniczka diabła” to będzie zadowalająca lektura. Zresztą także dynamika treści, cały czas akcja i wydarzenia, które dodają adrenaliny, to główne cechy tego tytułu. I nie omieszkam uznać, że ta pozycja literacka, to jedna z lepszych w swojej tematyce. Od razu powiem, że jest to treść dla osób pełnoletnich, ale też uprzedzę, że nie jest tutaj bardzo dużo drastycznych momentów. Wszystkie, jakie się pojawiają, są otoczką, a całość stanowi dosyć piękny romans.

Karolina Kołbuc vel Caroline Angel„Rówieśniczka diabła”

Karolina Kołbuc vez Caroline Angel Wydawnictwo Editio Red

Karolina Kołbuc vez Caroline Angel Wydawnictwo Editio Red

Autorka zastosowała bardzo przyjemny język pisany, który doskonale pokazuje wszystko, co się dzieje i też bardzo dobrze się wszystko czyta. Myślę, że ten poziom literatury ma w sobie wiele i również zasługuje na uznanie.

Fabuła książki, to losy Mae, która wychowywała się w rodzinie mafijnej u boku swojego despotycznego brata. Jej rodzice zostali zamordowani. Gdy była nastolatką, poznała niejakiego Gabriela, w którym się zakochała. Lecz los nie sprzyjał im i obiecali sobie, że dopiero za dziesięć lat będą ze sobą na stałe. Brzmi to dosyć ciekawie prawda? Bo ciężko aż tyle czasu wytrwać w miłości, nie wiedząc nawet o tym, co dzieje się z ukochaną osobą. No ale to już zachęca do przeczytania i powiem szczerze, że nie da się do końca przewidzieć finału.

Bardzo ciekawą postacią jest wspomniana Mae. To uczuciowa, lecz jednocześnie twardo stąpająca po świecie dziewczyna. Wzbudziła we mnie dużą sympatię i właściwie jej osobowość, co prawda nieco skrajna, bardzo mnie zafascynowała. Z drugiej strony Gabriel, który oczywiście musi być twardzielem, bowiem jest bossem mafijnym, to jednak jest też mimo wszystko wrażliwy i zapewne jego charakter przypadnie do gustu czytelniczkom.

Karolina Kołbuc vez Caroline Angel Wydawnictwo Editio Red

Karolina Kołbuc vez Caroline Angel

Książka nie należy do długich, lecz ma wiele wartościowej w akcję treści, co sprawia wrażenie, że mamy tutaj o wiele więcej wszystkiego. A zatem podwójny bonus fabularny gwarantowany.

Próbowałem doszukać się jakiś rażących wad, lecz nie udało mi się, bo nawet jeśli coś się nie spodobało, to wnet wszystko wynagrodził kolejny rozdział – jeszcze ciekawszy niż poprzedni. A i też rozdziały, to bardzo fajnie ułożone i dosyć krótkie treści, co osobiście bardzo lubię, bo to sprawia wrażenie, że akcja toczy się szybciej i przede wszystkim całość nie nuży oka. Chociaż i tak prawie jednym tchem przeczytałem tę książkę.

Moją uwagę zwrócił też fakt, że fabuła właściwie toczy się głównie poprzez dialogi i niezbyt długie opisy, co jest kolejnym plusem, bo nie topimy się w nadmierną poetyczność, co czasem potrafi nas zbić z tropu. Wydaje mi się, że Autorce właśnie chodziło o to, żeby cały czas czuć napięcie, a nie czytać o obrazkach.

Wspomniałem o dziesięciu latach rozłąki bohaterów i przyszło mi na myśl, czy osobiście bym coś takiego był w stanie wytrzymać. Tutaj jest to ukazane i skłania właśnie do takich refleksji. I myślę, że to już samo w sobie zachęca. Tym bardziej że potem, po powrocie do siebie bohaterów, dzieją się bardzo ciekawe rzeczy.

Jeśli tęsknicie za porządną lekturą sensacyjną z romansem w tle, to będzie dobry wybór i zadowoli każdego miłośnika gatunku. Dla mnie to konkret i bez dwóch zdań książka należy do tych, do których kiedyś zapewne powrócę.

Autorka używa również swojego pseudonimu Caroline Angel.

Caroline Angel na Facebook: Caroline Angel – FB
Książka dostępna: “Rówieśniczka diabła”

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.