Agnieszka Olejnik „A potem przyszła wiosna” recenzja

Share
Czas czytania:2 Minut, 39 Sekund

Agnieszka Olejnik „A potem przyszła wiosna” to lekka i pełna romantyzmu i uczuć książka dla wszystkich na każdą porę dnia. Takimi prostymi słowami można zachęcić do przeczytania tej powieści.

Jest to historia aktorki, która pochłonięta swoją karierą, niemal zapomniała o swoim wymarzonym życiu. Sława i kariera, owszem były jej sukcesem i cieszyła się początkowo z tego, lecz tak naprawdę z czasem była zmęczona. Szczególnie że ciągle musiała się ukrywać przed paparazzi i nagminnymi dziennikarzami. W końcu nie wytrzymała i chciała się zabić. Jednak los okazał się inny.

Agnieszka Olejnik „A potem przyszła wiosna”

Agnieszka Olejnik „A potem przyszła wiosna” Wydawnictwo Filia

Agnieszka Olejnik „A potem przyszła wiosna” Wydawnictwo Filia

Ta wzruszająca powieść trafi zapewne do wielu czytelników, którzy gustują w takich historiach, gdzie na pierwszym planie są uczucia. W książce tej jest oczywiście romans i miłość, lecz tak naprawdę, wydaje się, że jest to tłem do głównego wątku, którym jest główna bohaterka. Aktorka o przybranym imieniu Pola, a prawdziwym Kasia, to kobieta nadzwyczaj wrażliwa i to jest właśnie głównym elementem tej powieści. Przedstawienie uczuć, kogoś, kto osiągnął sukces życiowy, a jednak od pieniędzy i sławy jest coś ważniejszego.

W książce oprócz samej fabuły, mamy też do czynienia z wierszami. To bardzo subtelne utwory, które zasługują na uwagę i uznanie dla ich autora. Takie połączenie, czyli proza z liryką, świetnie w tej książce się wykreowało, nadając osobliwego i uczuciowego klimatu całej powieści.

Wydaje mi się, że jest to jedna z lepszych powieści o miłości, romantyzmie, szczególnie że urozmaicona wspomnianymi wierszami. Ukazana została ich interpretacja poprzez rozmowę Kasi i mężczyzny, który ją uratował przed śmiercią, a stał się jej miłością Konradem. Te rozmowy o poezji, były urozmaiceniem w powieści i nadały jej charakteru.

Agnieszka Olejnik „A potem przyszła wiosna” Wydawnictwo Filia

Agnieszka Olejnik „A potem przyszła wiosna” Wydawnictwo Filia

Ponadto zwraca uwagę język pisany. To prosty i czytelny przekaz, który zawiera w sobie wiele wrażliwości i delikatności. To na pewno spodoba się czytelniczkom, aczkolwiek nie jest powiedziane, że tylko kobietom przypadnie do gustu ta książka.

Po przeczytaniu nasuwa się nam wiele ciekawych myśli i prawd. Osobiście pomyślałem sobie, że życie jest piękne, gdy zauważamy jego szczegóły i cieszymy się z drobnostek. Jest o wiele lepiej, kiedy to chcemy, aby wszystko, co nam przeszkadza, zmieniać na powód do zmian, a nie tkwić w uwięzieniu. Ważna jest ta nasza droga życiowa, żeby była tak zwyczajna i pasująca do własnych uczuć, a nie pod czyjeś dyktando. I jeszcze wiele innych wniosków i spostrzeżeń, podczas czytania tej książki zauważamy.

To lektura – taki jakby zbiór wszystkich tych spraw, które powinniśmy sobie przeanalizować. Oczywiście ukazany jako fabuła, tworzy obyczajowy, słodki i kolorowy tort. Czemu takie porównanie? Sam nie wiem, ale tort, mimo że jest kolorowy i słodki, to jednak nie zawsze smakuje, tak jakbyśmy tego chcieli. Podobnie jest w życiu.

Rozwinąłem się nieco pod względem filozoficznym na temat tej powieści, ale faktycznie jest to życiowa historia, którą warto przeczytać. Znajdziemy w niej zarówno te chwile, kiedy się wzruszymy, będziemy czuć radość, jak też takie gdy będziemy smutni. Ta różnorodność doznań, to ogromna zaleta powieści i myślę, że zadowoli nawet wybrednych czytelników.

Agnieszka Olejnik na Facebook: Agnieszka Olejnik FB

Książka do nabycia: Agnieszka Olejnik “A potem przyszłą wiosna”

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.