Zbyszek Adamek „Stefania” nowość!

Share
Czas czytania:2 Minut, 7 Sekund

Zbyszek Adamek wydaje swój pierwszy singiel w roku 2023 i jednocześnie pierwszy w ramach wytwórni Niebieski Label. „Stefania” to piosenka, którą artysta dedykuje swojej zmarłej przed laty prababci. „Gdy byłem mały, z babcią Stefą łączyła mnie głęboka więź. Babcia pomagała rodzicom w opiece nade mną i w moim wychowaniu”.

Zbyszek Adamek

Zbyszek Adamek zdj. Niebieski Label

Zbyszek Adamek zdj. Niebieski Label

„Stefania” to nie tylko wspomnienie prababci, lecz także refleksja na temat dzieciństwa, które nie zawsze było kolorowe. „Często byłem nierozumiany przez moich rówieśników, przez co ciężko mi było się gdziekolwiek zaadaptować. Dziś czuję, że wyszedłem z tego wszystkiego zwycięsko i chciałbym tą piosenką pokazać innym wrażliwym i samotnym dzieciakom, że warto w siebie wierzyć i się nie poddawać”.

Zbyszek napisał „Stefanię” we wrześniu 2022 roku. Początkowo debiut artysty w Niebieskim Labelu miał się odbyć już w październiku, a premierowym singlem miały być „Czereśnie”. Jednak po napisaniu zaledwie kilku wersów „Stefanii” Zbyszek wiedział, że to właśnie ta piosenka otworzy nowy etap w jego muzycznej drodze.

Producentem artystycznym „Stefanii” była Paula Brzózka, dzięki której oszczędny aranż został dopełniony przez przepiękne partie skrzypiec autorstwa Sebastiana Smolenia. Paula towarzyszyła Zbyszkowi i była głosem doradczym na każdym etapie produkcji i aranżacji numeru, jak również wspierała artystę podczas nagrywania wokali w studiu Psychosound, należącym do Szymona Piotrowskiego.

Współautorem partii perkusyjnych w „Stefanii”, jak również dobrym duchem i głosem doradczym był warszawski muzyk i beatboxer Muzaman.

Za miks i mastering odpowiedzialny był Hubert Torzewski, właściciel Torzewski Studio.

W dniu premiery, o godzinie 10:00 na YouTube ukaże się również teledysk do piosenki, przygotowany przez Filipa Gąsiorowskiego na podstawie archiwalnych nagrań VHS z domowej kolekcji Zbyszka.

Zbyszek Adamek – bio

Wokalista, gitarzysta i producent. Zbyszek sam pisze teksty i komponuje swoje piosenki. Jako artysta solowy zadebiutował w grudniu 2021 roku, wydając z łódzkim muzykiem Lucasem Flintem singiel pt. „Maj”, który w ciągu roku od premiery osiągnął ponad milion odtworzeń w serwisach streamingowych.

Zbyszek od ponad 12 lat jest również wokalistą i gitarzystą krakowskiego zespołu rockowego The Perfumes, z którym koncertował w całej Polsce, nagrał 3 płyty i wypuścił kilkanaście singli.
Muzyk swoją twórczość solową opisuje jako pop alternatywny, w którym ważną rolę odgrywa tekst w języku polskim. Do swoich różnorodnych inspiracji zalicza m.in. Marka Grechutę, Dawida Podsiadło, Artura Rojka, lecz również wykonawców zagranicznych takich jak Harry Styles, Fences i Mac Miller.

Linki do Social Mediów:

Facebook: https://www.facebook.com/MuzykaZbyszkaAdamka
Instagram: https://www.instagram.com/zbyszek_adamek/
Spotify: https://open.spotify.com/artist/5KcQw9igsxHzHPGjpc3Gbn
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCsmTcrkK6ajXKTXxicL6UtA

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.