OS.SO „Lethe” jesienna płyta artystki

Share
Czas czytania:1 Minut, 51 Sekund

OS.SO Jesienna płyta OS.SO zawiera 11 art popowych kompozycji skomponowanych przez artystkę, a w nagraniach wzięli udział znakomici polscy muzycy, m.in. wiolonczelistka Izabela Buchowska, saksofonista Bartosz Smorągiewicz, czy altowiolistka Magda Szczebiot.

Kolekcjonuję ciszę i pejzaże dźwiękowe – mówi artystka – zawsze mam w kieszeni mikrofon i dyktafon, a album “Lethe” jest wypełniony brzmieniem miejsc, które nagrałam w ciągu ostatnich kilku lat. Te nietypowe pamiątki są dla mnie ważniejsze niż zdjęcia – potrafią przywoływać atmosferę danej przestrzeni i przenosić w czasie. Chciałabym, żeby moja muzyka zadziałała jak mitologiczna rzeka zapomnienia i pozwoliła słuchaczom choć na chwilę zanurzyć się w innej rzeczywistości.

OS.SO „Lethe”

OS.SO "Lethe" zdj. ossomusic.com

OS.SO “Lethe” zdj. ossomusic.com

Na płycie wykorzystałam m.in. odgłos strumienia w Tatrach, szum łąk w Beskidach, ciszę białowieskiego lasu i greckiego Olimpu, okrzyki żurawi przelatujących nad Bugiem, szum z dziupli starego dębu. A także dźwięki codzienności – wycie mojego psa, skrzypnięcie furtki do ulubionego ogrodu, szmery letniego deszczu i wiele innych”.

OS.SO "Lethe" zdj. ossomusic.com

OS.SO “Lethe” zdj. ossomusic.com

„Lethe” ukazała się 29 września 2022 roku nakładem WM Records (przy wsparciu ZAiKS-u i STOART-u.) Płyta została wydana z dbałością o ekologię, cała okładka jest z naturalnego papieru, a jedynym plastikowym elementem całości jest nośnik – płyta CD.

Twórczość OS.SO to nastrojowe brzmienia, intymne opowieści, wprowadzające w melancholijny, pełen zadumy świat. Nieoczywista rytmika łączy się tu z melodyjnym wokalem, a całość dopełniają teledyski, inspirowane filozofią, literaturą i sztuką. Wszechstronność, spojrzenie na rzeczywistość z różnych perspektyw i synkretyzm to klucze do tych muzycznych historii.

Pod pseudonimem OS.SO kryje się Zuzanna Ossowska kompozytorka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka i producentka muzyczna. Jej głównym instrumentem jest gitara basowa, ale gra też na pianinie, perkusji, gamelanie (indonezyjskich idiofonach) i śpiewa. Tworzy scenariusze do swoich teledysków i zajmuje się ich reżyserią. Literaturoznawczyni, pisząca muzykę i o muzyce – prowadzi autorską rubrykę w magazynie „Muzyk”, gdzie przygląda się dźwiękom kulturoznawczym okiem.

LETHE – OS.SO

 1. Waterfall
 2. Vanishing Mind
 3. Single Blow
 4. Mneme
 5. Before
 6. Silence Is Now
 7. Transition
 8. Nautyczny świt
 9. Późne lato
 10. Opowieść na dobranoc
 11. Horyzont zdarzeń

Strona internetowa: https://www.ossomusic.com
Facebook: https://www.facebook.com/OSSOmusic/
Instagram: https://www.instagram.com/ossomusics/

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.