Męskie Granie zawita do Katowic! Zapraszamy 8 i 9 lipca

Share
Czas czytania:3 Minut, 4 Sekund

Męskie Granie od lat udowadnia jak bogata i zróżnicowana jest polska scena muzyczna. Tegoroczna edycja jest jeszcze bardziej eklektyczna i otwarta na artystyczne eksperymenty. Wkrótce przekona się o tym katowicka publiczność.

Już 8 i 9 lipca sponsorowana przez markę Żywiec trasa zawita na Śląsk. W Dolinie Trzech Stawów zagrają m.in. Dawid Podsiadło, Kaśka Sochacka, Maria Peszek, SOBEL oraz Męskie Granie Orkiestra 2022 w składzie: BEDOES, Kwiat Jabłoni i ZALEWSKI.

Męskie granie Poznań 2022

MGorkiestra foto. Hubert Grygielewicz

MGorkiestra zdj. Jan Oborski

MGorkiestra zdj. Jan Oborski

MGorkiestra zdj. Jan Oborski

MGorkiestra zdj. Jan Oborski

MGorkiestra zdj. Jan Oborski

MGorkiestra zdj. Jan Oborski

MGorkiestra zdj. Jan Oborski

MGorkiestra zdj. Jan Oborski

MGorkiestra zdj. Jan Oborski

MGorkiestra zdj. Jan Oborski

MGorkiestra Jan Oborski

MGorkiestra Jan Oborski

Poznan2-MGorkiestra-mateusz_czech-DSC_5509

MGorkiestra zdj. Mateusz Czech

Najpopularniejsza polska trasa koncertowa

Męskie Granie to wydarzenie, które od lat zbliża ludzi, stanowiąc przestrzeń wymiany wrażeń, myśli i emocji, zarówno dla zaproszonych artystów, jak  i publiczności. Tego lata tych spotkań będzie jeszcze więcej, ponieważ koncerty zaplanowane zostały zarówno na piątki, jak i soboty. Pierwsza, poznańska odsłona wydarzenia, udowodniła, że projekt jest wręcz przepełniony nieoczywistymi artystycznymi zderzeniami oraz odważnymi połączeniami konwencji i stylów. Zwłaszcza że Męskie Granie jeszcze bardziej otworzyło się na nowe gatunki, w tym rap, jazz czy elektro. Można to zaobserwować głównie na Scenie Ż, która zmieniła swój charakter na bardziej festiwalowy. Nie jest to już platforma dedykowana jedynie debiutantom, a prawdziwy tygiel dźwięków.

Koncerty w Dolinie Trzech Stawów

W tym roku Męskie Granie po raz pierwszy odbędzie się w Dolinie Trzech Stawów. Już w piątek, 8 lipca, na Scenie Głównej zagrają: król, MARIA PESZEK oraz SMOLIK // KEV FOX. W Katowicach zadebiutuje również projekt Tribute to Krzysztof Krawczyk będący wyjątkowym hołdem dla niekwestionowanej ikony polskiej estrady i popkultury. Pod okiem producenta i kompozytora Wojtka Urbańskiego powstały opracowania niezapomnianych szlagierów z repertuaru Krzysztofa Krawczyka, które wykonają liczni goście.

Zwieńczeniem piątkowych koncertów będzie projekt specjalny w wykonaniu Dawida Podsiadły, który można będzie usłyszeć jedynie na tegorocznym Męskim Graniu. Artysta występuje na trasie z wyjątkowym repertuarem, będącym połączeniem jego największych przebojów oraz dawno niegranych bądź nigdy niewykonanych na żywo utworów z artystycznego dorobku.

Tego samego dnia na Scenie Ż będzie można usłyszeć: 1988 – Ruleta show feat. Tymek, Kacha, Rosalie., Onoe Caponoe, Zdechły Osa, Tonfa, Hades, Scolop333ndra, a także BARANOVSKIEGO, Franka Leena, JULIĘ WIENIAWĘ, RAT KRU x KOMBII i The Cassino. Program tej sceny zapowiada się niezwykle interesująco także następnego dnia. W sobotę zagrają na niej: Natalia Szroeder, Rita PaxTribute to Breakout, Sea Saw, SOBEL, Wczasy oraz Yann.

Na Scenie Głównej przed publicznością zaprezentują się natomiast: KAŚKA SOCHACKA, Kwiat Jabłoni, ØRGANEKWaluśKraksaKryzys. Punktem kulminacyjnym wieczoru będzie występ Męskie Granie Orkiestry 2022 w składzie: BEDOES, KWIAT JABŁONI i ZALEWSKI.

Jak co roku artyści przygotowali na trasę dedykowany program, który będzie można usłyszeć tylko na Męskim Graniu. Koncert ten spotkał się w Poznaniu z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem, a publiczność śpiewała z artystami większość utworów, w tym oczywiście tegoroczny singiel, czyli „Jest tylko teraz”.

Cieszymy się, że znów możemy zawitać do Katowic – mówi Dorota Nowakowska, Manager Marki Żywiec. – Już w ten weekend katowicka publiczność po raz pierwszy weźmie udział w koncertach w nowym miejscu – Dolinie Trzech Stawów. Zaskoczeniem może być również odnowiona formuła – na koncertach wybrzmi więcej rapu, jazzu czy elektro, a na scenie nie zabraknie artystów młodszego pokolenia. Mamy nadzieję, że te zmiany spotkają się z zadowoleniem publiczności, podobnie jak podczas otwarcia trasy w Poznaniu – dodaje Nowakowska.

Dzięki Ahencja Hope

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.