Klangor – “Fiołek” piąty singiel zespołu

Share
Czas czytania:1 Minut, 55 Sekund

„Fiołek” to już piąty singiel zespołu KLANGOR, jednocześnie kolejny videoclip, który promuje niedawno wydaną świetną płytę „Arytmia”.

Utwór jest poświęcony relacjom w związkach. Często pary mają całkowicie inne oczekiwania od życia, różne potrzeby, plany, wierzą w co innego i co innego jest dla nich istotne. Jak ciężko jest spiąć te wszystkie części w taki sposób, żeby stworzyć stabilny i udany związek? W takich okolicznościach nawet “prawdziwa” miłość to może być za mało. O tym traktuje „Fiołek” i to chcieliśmy w nim zobrazować – mówią członkowie zespołu.

Klangor – “Fiołek”

Udało się to też za pomocą wyjątkowego teledysku. Tak opisuje go Rafał Nowakowski, gitarzysta zespołu:

Jest to Historia pary, która pokazuje jak ogromną wagę, w związku dwóch osób, mają wydawałoby się pozornie błahe i mało znaczące sprawy. Z takich właśnie, mogłoby się wydawać, pierdół, rodzą się poważne konflikty, i zamiast motylków w brzuchu pojawia się irytacja. Fiołek i Tulipan byli stworzeni dla siebie. Kochankowie idealni, zapatrzeni w siebie z perspektywami na przyszłość. Ich życie przypominało sielankę i bajkę która rozkwitała w cyklu pór roku.

Miłość właśnie jest miksem uczuć i oczekiwań ale to zaledwie początek drogi do udanego związku. Od tego się wszystko zaczyna i czasem, niestety, szybko kończy. Bo sama miłość nie dodaje nam cudownej mocy która sprawi, że każda przeciwność losu zostanie pokonana. Klip przedstawia obraz takiego związku w którym oczekiwania i pragnienia rozmijają się a każde z kochanków ciągnie w swoją stronę. Brak wspólnej drogi oraz konflikty wartości sprawiły, iż rozstanie stało się jedynym i ostatecznym rozwiązaniem. Pozostała tęsknota i wspomnienia oraz poczucie, że miłość czasem nie wystarcza.

KLANGOR zdj. Justyna Zielińska

KLANGOR zdj. Justyna Zielińska

Tytaniczną pracę w technice po klatkowej wykonali Łukasz Jedynasty i Zuzanna Staszewska z Rainbow Box Studio metodą Stop – motion. Serce włożone w każdą z kilku tysięcy sfilmowanych klatek, zaowocowało fantastycznym obrazem w bajkowym kolorycie.

Teledysk jest już dostępny na kanale YT zespołu. Można go słuchać, jak i całej płyty „Arytmia”, którą promuje, na wszystkich platformach streamingowych. Płytę możecie też kupić w fizycznej wersji na kanałach social media KLANGOR.

Facebook: https://www.facebook.com/klangorofficial
Instagram: https://www.instagram.com/klangoroffial
Soundcloud: https://soundcloud.com/user-250887617
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC6FncTAvvDP1QK6AdkT-zng
‘Arytmia’ w serwisach streamingowych: https://ffm.to/KlangorArytmia

Płyta do nabycia: KLANGOR “Arytmia”

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.